utangaçlık hastalığı

1 /
Özgüveni yerinde birisinde yok sanıyorlar.
Ya da belki de özgüvenim yok ama saklamayo iyi beceriyorum.
Ama utangaçlıkla özgüven ayrı değerlendirilirse kimse farketmediği halde ben de aşırı derecede bulunandır.
Söyledikleriniz yaptıklarınızdan bağımsız olabilşyor aslında. Ayrıntıda gizli herşey. Bazı yerler ve zmanlar var ki o kadar utangacım ki elimi kolumu nereye koyacagımı bilemiyorum. Rahatça gülüp konuşurken bazen muhatabımın gözlerinin içine bakamıyorum.
Valla şu an çok dertliyim. Başka türlü anlaşılmasın istediğim halde ayarsız utangaçlığımdan dolayı ilgisiz ve umursamaz gözükeceğim.
Ya arkadaş, cidden bazen kendime sinir oluyorum. Yahu utanmayacagın yerde neden utanırsın be simurg.

Mizaç mı hastalık mı bilmiyorum.
Hatta kişiden kişiye mi değişiyor duygu durumuyla alakası var mı onu da bilmiyorum
Bunca tecrübeme rağmen bilmeli ve düzeltmeliydim üzerine düşünüp belki de.
kişiye girdiği hemen her ortamda şu sorunun sorulmasına neden olur:

-sen neden hiç konuşmuyorsun ya?
+konuşuyorum aslında...
-ney anlamadım?*
+konuşuyorum ya, ben dinleme insanıyım daha çok.
Olum ya bu da mı hastalıkmis. Ben bundan da mi hastaymisim. Gun geçmiyor ki bir insan daha bana sen utangac birisin sanırım demesin. Ulan askerlik arkadaşım mısın sen? Daha iki kere bulustuk, tinderda eslesmeseydik, ne ben senin varlığından ne sen benim varlığımdan haberdar olacaktın, birakta yeni biriyle tanışırken biraz utangac olalım. Hem bu bizi insan yapan ozelliklerden biri.
bilim manipülatörleri tarafından ortaya atılmış islami açıdan bir oksimoron paradoksudur. aynı şekilde eşcinsellik de hastalık olmaktan çıkarılmıştır. ayrıca bencil olmayı da tavsiye ederler ruh sağlığını korumak açısından. eğer amaç insanın başkalarının menfaatlarini düşünmeden kişinin kendi ömrünü uzatmaksa evet bilin ki utangaçlık hastalıktır. zina da yaparsın, menfaatini tehdit eden herkesi öldürürsün, banka hortumlarsın, kankalarını satarsın vs. olayın düğümlendiği nokta da budur. toplumun kurtuluşu olan islam toplumun ruh sağlığını,bireylerin ruh sağlığından daha fazla önemser. eğer bu cümleyi özümserseniz pekçok şeyi daha iyi algılarsınız.
insan fıtratını bozmayı kafaya koyan modern batı medeniyetinin insanı insan yapan hasletleri hastalık, insanı insanlığŸından çıkaran sapkınlıkları ise tercih kabul etmesinin bir sonucu olarak üretilmişŸ bir hastalıktır. (bkz: üretilmişŸ hastalıklar)

ingiliz bilim adamları gece gündüz çalışŸmışŸlar insanlık için çalışŸmışŸlar ve utangaçlığŸı bir hastalık olarak görmüşŸler. 13 yaşŸındaki kızların bekaretini özel yasalarla ve eğŸitimlerle korumaya çalışŸan bir toplumun utangaçlık sınırının altında kalan kişŸiler* hasta olarak kabul ediliyor. bir psikyatra sevk ediliyor. ilacını alıyor ve kendini sınırlayan bu iğŸrenç duygudan kurtuluveriyor. ne güzel.

yeter artık modern batı medeniyeti insanlık için daha fazla çalışŸmasın.