uzaktan kumandalı araba

1 /
çocukluğumdan gelen özlem ile ara ara alıp sonrasında ufak kuzenlere verdiğim arabadır. tabi bir iki tane de kendime sakladım. migros ara ara güzel indirimler yapıyor.
en sevdiğim oyuncak. oyuncak dükkanına ne zaman girsem direkt bu arabaların reyonlarına bakarım. şu günlerde iyi bir kumandalı araba bir tofaş fiyatında.
Oğlumla konuşurken laf uzaktan kumandalı arabaya geldi. "Sana uzaktan kumandalı araba alayım mı?" Dedim. Sevinerek kabul etti tabii ki. Ama çocuğun hayalinde sıradan ve basit olanları canlandı. Ben kendim de oynamayı planladığım için "yok bu sefer sana şöyle güzellerinden, sağlamından bir tane alacağım. Dışarıda da kullanırsın." Dedim. Lakin Fiyatlardan haberim yok. Beraber carrefour'a gittik. Fiyatları görünce biraz yutkundum. Çocuk, benim kaliteyi ucuza almak isteyen bir zihniyette olduğumu bildiği için "bir tane al da hangisini alırsan al işte" moduna girdi. Ucuzu bir işe yaramaz, şu yere çok yakın, şu çok güzel ama pahalı... marketleri, oyuncakçıları dolaşmaya devam ediyoruz bakalım. Çocuk umudunu kesecek yakında*.

Neyse tanımımızı da yapalım: erkek çocuklarının ve babalarının çok sevdiği oyuncak.
içimde ukde kalan oyuncaklardan biri.

bu oyuncağın cinsiyetçi ayrıma maruz kalmasını kınıyor, ileride üçer beşer alarak kendimde oynamayı planlıyorum, evet.
yöneticilik vasfına olumlu yönde katkı eder.

hayatımda bir ya da iki kez kumandalı araba sahibi oldum. arabaya bir şey olmasın diye annemden kumandayı saklamasını isterdim. o zamanlar ilkokul ikiye gidiyordum ve eve geldiğimde sağ ön lastiğini bebeğin tekinin ağzında çiğnerken bulmuştum. ilk kalp kırıklığım değildi belki ama o zamanlar en acıtanı oydu.
çocukluğun vazgeçilmezi.

geçen gün bim'de 10 liraya satılanından aldık bir tane eve. üzerine kutudan mekanizma yaptık, getir götür işlerinde kullanıyoruz. mutfağa gidip bardak filan alıp gelebiliyor. üşengeçlere tavsiye edilir.