var ya şu para çok yanlış kişilerde

1 /
"Allah rızkı istediğine verir ve rızkı verdiği kişi de beygir gibi yeme hakkına sahiptir" itikadına sahip bir sunni'nin iysan cümlelerinden bir alıntı.

Hani haramın binası olmazdı? Adam hem Allah'ın yasalarını çiğneyerek kazanıyor, hem de Allah' a düz sövüyor, rızkı da kıçından damlıyor. Sen de hacet namazı kıl, teheccüte kalk, oruç tut ki tağrığ saa kpss'yi kazandıra da mamir olup yoksulluk sınırın altında yaşayasın.
adamın biri elinde bir çuval parayla gelene geçene bir tomar para veriyor. parayı alanların bana az verdi diye serzenişte bulunmaması icap eder. parayı zaten bedava almışın. yani şans kader kısmet de buna benzer ama zahiren. bazısının eline çok para geçer bazısının da az. bu hususta düşünmek bile paralar adamı. !
Para ezen Muhafazakar partili elemanları koyup açık açık bunu yazan fenomen muhalif hesaplar gördüm. Bunun anlamı şu; ''Ulan parayı bu çarıklılar yiyor biz -elit insanlar- yiyemiyoruz.''
bütün kavganın sebebi aha bu.
*
Son model arabası ile gümbür gümbür barzo müzikler eşliğinde trafikte terör estiren onun bunun oğlu tipleri görünce aklımdan geçen cümle.