venusaur

1 /
#7135275

aslında sadece sözlük için değil, gerçek hayatta da bi dünya sayıp sövdüğüm bir yere hiçbir zorunluluğum olmadığı halde tekrar gidiyorsam artık orayı değil dönüp kendimi gözden geçirmem gerekir. ben buna inanıyorum.
ancak o tanım için 10 tane muhatap say desen aralarında adın geçmez.
öyle kimseyi hedef alıp, çete kurup, sözlükten soğutma derdim de yok, bunun için ne enerjim ne zamanım ne de arzum var. geceleri vardiyada, çay molalarında, 3-5 etkileşim olsun diye yazıyorum, okuyorum.
bu kadar gerçek derdin arasına bu tarz sanal dertleri eklemek buna nefes tüketmek zül geliyor.

#7132100

Allah gönlünüze göre versin hocam.
Aaahhhhh ahhhh demek istiyorum..
henüz bekarsınız değil mi? Tüm kalbimle diliyorum tertemiz bir evliliğiniz olsun ilk anından itibaren .
Ahhh..
bura da dünya işte.. Keşke bayram olsa.
#7130444" class="bkz">#7130444

sayın hocam, aslında bu refere ettiğiniz yazı, tam olarak benim dediğim konuyu, benden daha güzel anlatmış.

aslında şunu diyor, ki burada siz de haklısınız; yerçekimi kuvvetinin varlığını ivme ile ispatlamaya, fizikselleştirmeye çalışmak beyhudedir; fakat oluşan hareketin fiziksel ölçümlerini ilginç bir şekilde ivmeli meşhur Gmm/r^2 ile yapabiliriz.

fakat pratikte, asansörümüz aynı ivme ile hareket etse, halen yerçekimine maruz kaldığımız halde (maruz kaldığımız bir yerçekimi yoktur; dünyanın büktüğü uzay-zaman dokusunda hapsolmamızı beynimize ancak böyle anlatabiliyoruz şimdilik) onu yokmuş gibi hissetmemiz de, einstein kaynaklı evrensel dokuya birebir uymaktadır.

burada, uzay (geometrik) bükülmesini; yani düşmeyi algılamak hepimiz için kolay. zaman bükülmesini ise kavramak daha zor. kuvvetle muhtemel izlemiş olduğunuz interstellar'a değinmeden geçmek hata olur.

suyla kaplı gezegen, bana göre filmin en önemli sahnelerinden biridir. bildiğiniz gibi arka fonda geçen her tık sesi, dünyada bir güne denk gelir. karadeliğin yörüngesine yakın gemide bekleyen abi, bunların 6-7 saatlik macerasını 23 yıl beklemiştir. işte, zaman bükme diye ben, buna derim. tabii "yıl" ölçüsü de o bölgede anlamını kaybediyor ama oralara şu anda girmeyelim.

singularite-dualite; sualite.

saygılar.
Fizik teorileriyle ilgili girdiği tanımları ziyadesiyle beğendiğim pokemon.
Pikachu'nun ürettiği elektriğin alternatif mi yoksa doğru akım mı olduğunu açıklarsa sevinirim.