veysel eroğlu

Allah razı olsun kendisinden, bir zamanlar şu memlekette olan çöp yığınlarını ve iplik gibi akan su problemlerini çözmüştü.
devamını gör...
akparti afyonkarahisar milletvekili. ayrıca orman ve su işleri bakanı.

--- alıntı ---

Veysel Eroğlu, 18 Ağustos 1948'de Afyonkarahisar Şuhut'ta doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Emine'dir.

Öğretim Üyesi Prof. Dr.; İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi.
Hollanda'da araştırmalar yaptı. 1984'te doçent, 1991'de profesör oldu. İTÜ İnşaat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Çevre Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanlığı, İSKİ Genel Müdürlüğü, İSTAÇ, KİPTAŞ, BİMTAŞ, HAMİDİYE, İSFALT AŞ, İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanlığı, İGDAŞ, BEDAŞ, AYEDAŞ, TEMSAN'da Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. DSİ Genel Müdürlüğü yaptı. Su Vakfı kurucusu ve Mütevelli Heyeti Üyesi olup, Dünya Su Konseyi guvernörüdür. 45'i yabancı dilde olmak üzere 350'nin üzerinde ilmi makale, tebliğ ve mesleki teknik raporları ile kitapları yayınlandı.
23. Dönemde Afyonkarahisar Milletvekili seçildi. 60. Hükümette Çevre ve Orman Bakanlığı görevini üstlendi. 61. Hükümette Orman ve Su İşleri Bakanlığı görevine getirildi.
İngilizce bilen Eroğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

--- alıntı ---
devamını gör...
izmir 1. bölge 1. sıra milletvekili adayı.

akp nin izmir'e yeni hediyesi. oysa binali yıldırım'ın ayak izleri bozulmamıştı daha konak tünellerinde. veysel babada baraj yapsın artık bize. kuraklık filan olursa susuz kalmayalım.

yalnız veysel hoca binali bey kadar bile iş yapmaz izmirde ona göre.
devamını gör...
istanbul'daki susuzluk sorununu halletmiş, bir sorun çözme makinesi. efendim, kendisi milletvekili ve nihayetinde çevre ve orman bakanı olmuş, lakin iski dönemindeki başarılarını hatırlatacak bir fiile henüz imza atamamıştır.

yine de ilgiyle ve ailecek izliyoruz. hiçbir şey yapmasa bile, istanbul ahalisini çamurlu sulardan ve tıslayan musluklardan kurtardığı için müteşekkiriz kendisine.
devamını gör...
ciddi manada derya dır bu zat belediyecilikte yanınıza almanız gereken ilk 3 kişiden biridir, bu gün bu sıcaklarda istanbul avanesi musluğu açtığında su geliyorsa bir teşekkürü hak edendir...
devamını gör...
allianoi antik kentinin baraj havzası altında kalması hadisesi üzerine yaptığı allianoi diye bir yer yoktur açıklaması sonrasında şarkıcı tarkanla yaptığı tartışmayı heslere destek konusunda tarkandan bir şarkı yapmasını istediğini söyleyerek alevlendirmek istemiştir.

ne gerek var şimdi sayın bakan durduk yerde halkın bir kısmının da olsa sevdiği bir adamla alay edercesine açıklamalar yapıyorsun ve komik duruma düşüyorsun?

adam zaten çevreci bir duruş benimsemiş kendisine, sen hala hes için şarkı isteyerek adamdan ayar yemeye çalışıyorsun. yapma böyle olmuyor. devlet yönetimi ciddiyet ister.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.