wikipedia

1 /
düzenli olarak okuduğum internet sitesi. mobili de var, boş kaldıkça açıp okuyorum. herhangi bir paylaşım derdim de olmadığından, okuyup okuyup geçiyorum, o esnada kitap okuyamıyorsam, muhakkak kendisini okuyup öğreniyorum. öğrenmeyi öğreniyoruz. sinan canan'a selam.
sözlük formatındaki mecralara ne kadar ihtiyacımız var sorgulatan sanal ansiklopedi. ki sözlükler artık daha çok formatı dışında kullanılıyor.

yine de sözlüklerin wiki'den örnek alabileceği şeyler var bence...
Yeni yuzyilin ansiklopedisi. Yahut dijital cagin.
Ayrica bazi sozluk yazarlarinin tanimlari icin ilham noktasi, pardon daha fazlasi. Direkt kopyala yapistir. Lutfen zahmet edip uc kelime kendin yazma, hatrim kalir. * oooo wikiwiki.
Değeri abartılmış bir internet sitedir. Sanki kapanınca bilgiye erişemez olduk, rönesans 5 yıl gecikti. Bilgiye erişmek isteyenin çok sayıda alternatifi var. Wikipedia bu işi bir tık kolaylaştırıyor o kadar. O da bir tık. Yani zahmet olacak ama birkaç tık daha bas yine aynı bilgiye ulaşacaksın.
an itibarı ile açıldığını gördüğüm site. sevindirik oldum nedense. nemi arattım?
suikaste uğrayan siyasetçileri,gazetecileri, fikir adamlarını arattım, ulan 3 de 2 si soldan. zulüme uğrayan kesimden bir kişi bile yok.
vpn kullanıcıları hiçbir yasaktan etkilenmedikleri gibi wikipedia'dan da mahrum kalmadılar. ayrıca quora gibi akla her gelen soruda açık kürsü gibi çalışan ingilizce başka bir site var. lisan bilmeyenler, ülkeyi göbekten takip edenler, közcüler,
a haber taifesi, abdülhamit gibi kepengi indirip milleti fanusta yaşatarak manipüle edebileceklerini sananlar kendi kendilerine big brother'cılık oynamaya devam ededursunlar. youtube de yasaklandı, twitter da . sonra paşa paşa açtılar. türkiye'nin istikameti ve yönelimi bellidir. sabunluk bir kitle var onlar da ölünce artık bu kubur kafalar ait oldukları çay ocaklarına dönecek. yoldaş birinci sekreter gorbaçov'un erich honecker'e dediği gibi ''geride kalan ölür.''
uzun süre kapalı olması ekşi sözlük'e yaramıştı. internet ortamında bilgi arayan kullanıcının karşısına ilk wikipedia çıkardı. erişim engelinden sonra rakip site olan ekşi sözlük tıklanma rekoru kırarak bunun ekmeğini yedi. tekrar açılması ekşi'ye darbe vurdu.
uzun süredir neden kapalı olduğunu anlamadığım ve bu sefer de hangi gerekçeyle açıldığını anlamadığım online ansiklopedi. 3 senedir kapalıydı. bu süre zarfında hiçbir ortaokul ve lise hocası vikipediden kopyalayıp yapmayın diyemedi ödevleri ben buna üzülüyorum. bir nesil bu kalıpla karşılaşmadı...
anayasa mahkemesi'nin gerekçeli kararı yayınlandıktan sonra açılacağı söylendi adalet bakanı tarafından. açılsa da açılmasa da millet, bir yolunu bulup giriyordu. siteye girmek için wikizero ve wikipen yöntemleri kullanılıyordu. daha önceleri de başına sıfır ekleyip girmeyi deneyenler de vardı.