xiaomi

1 /
Son hareketi ile gözümden düşen marka. Artık imei atma olayına son verdiler. Eskiden sim1 imei atıp kullanma şansımız varken şimdi o özelliği kapatıyor. Kardeş zaten ülkede her şey uçtu bari siz rahat durun. Çekik gözlü kaypaklar.
Telefonlarında belli bir zaman sonra takılan kulaklık ve mi müzik uygulaması yüzünden ahizeden ses gelmeme problemleri oluşuyormuş. Benimde başıma gelince biraz araştırınca kronik bir sorun olduğunun farkına vardım. Yapılan işlemler ile telefondan ahizeden ses gelme sorununu çözdüm ama ilk günkü randımanın da halen değil. Ben genelde kablosuz kulaklık ile yapıyordum konuşmaları ama biraz midemi bulandırdı ne yalan söyleyeyim.
avcılar fabrikası çalışmaya başlayan telefon şirketi.
çin, hindistan ve endonezya'dan sonra xiaomi'nin fabrika açtığı 4. ülkeyiz.
ilk etapta xiaomi redmi 9c üretilecekmiş.
bunun haricinde 1 poco 1 tane daha redmi modeli üretileceği söyleniyor.
tamam giriş seviyesi telefon üretilsin, üretilmesin demiyorum. (ki amaç zaten 200$ altı telefonları ucuza satmak)
fakat 1 tane de orta seviye telefon üretilmesi gerekiyor.
sadece redmi 9c ile olmaz. aksi halde insanlar bu telefonu alacak. 1 sene geçmeden elinden çıkarmaya çalışacak, bi daha da xiaomi almam diyecek. durum bu.
Türkiye'de fabrika açıp yatırım yapmış teknoloji şirketi.
gerçekten hem türkiye için hem de firma için büyük bir başarı. firma sanırım doların haberini aldı. ucuz iş gücü fırsatını kaçırmak istemedi.
Sinyal yükselticilerinin sinir dozunu artırmak dışında ne işe yaradığını sorguluyorum bir zamandır. Güncelleme gelmiş hepi topu bu. Mi home a gir cihazı tanıt geç. Maksimum 3 dk sürecek işlem. bizimki cihaza modası geçmiş , yeşilçam ünlüsü muamelesi yapıyor, tanımıyor. Ya sabır ya selamet...
Haftaya cuma günü yeni açılan fabrikalarına gidip fabrika satış mağazasını ziyaret edeceğim. Yani inşallah vardır diye düşünüyorum mesela aksaray'da gofret fabrikasının satış mağazası var taze taze, keza eski zamanlarda ülkerin davutpaşa fabrikasında da mis gibi alpella şokella alırdık.

Xiaomi Avcılar fabrikasında da artık yüzde 50 temizlik robotu alırım. İsmini de ah müjgan ah koyucam, her yeri temizlerken cüzdanı da götürürse, cüzdan sorun değil de içinde resmin vardı der 8.76 saliselik romantik olurum belki..

şuanda redmi note 9 telefonunu kullanıyorum gayet güzel ve şarjı uzun gidiyor. öncesinde bi 5 yıllık samsung marka telefon kullanmışlığım var. şahsen bir daha xiaomi'den başka marka telefon kullanmam gibime geliyor.
Türkiye'nin coğrafi konumu sebebiyle burada fabrika açacak firma. Yoksa iş gücü Çin'den daha ucuz değil tabii ki.
General Mobile'ın tesisini satın alacak diye dedikodular dönüyor, bakalım.