yalnızlık

1 /
alışılabilir olduğuna inanmadığım durum. etkisi bazen az oluyor bazen çıldırtacak kadar. az olduğu zamanların toplamı için alıştık diyoruz. halbuki yok öyle bir şey. sevilmek ekmek gibi su gibi ihtiyacımız. belki yumiyum gibi bir ihtiyacımız da olabilir, emin değilim.
sahte duyguların tevazu gülümsemelerine gebe toprakların ekinlerinde buluşmalıydık. bir güneş parçası düşüverince gölgemize duldaya geçip içimizi örselemeliydik. yürüyüşlerin umarsızca geceye kavuştuğu günleri bir kağıda mutluca karalamalıydık.

nasip, kısmet. bahtımızda bu varmış! kim isterdi dolmuş duraklarındaki bankları elimizle temizleyelim. allahtan hep cebimizde ıslak mendil var. temiz insanız ehemmiyetinde.

tut ki kayboldu cevaplar, yılgı düştü peşimize. anımsandı tüm sorular. kaybedilişlerin elinde sallandı boncuk boncuk umutlar.
dolanmaz mıydı elimize kalemler?

bir yaradır sürer gider. merhem en kıymet bilinmeyenlerin yöresinde en ucuza satılanlardandır. hem ben muavin sohbetiyle demlenen gecelere bir çakmak uzak kaldım.
Doğal olandır. Hepimiz yalnız doğup yalnız ölüyoruz. Herkesin hesabı kendine kalıyor. İstersen şuan yanında en sevdiklerin olsun. Aslında yalnızsın. Sonsuzluk karşısında da yalnız kalacaksın.
Abee ,biiz hep anlaşılmak istedik. Kaç kişiyi anlamak istedik?

Düşenin dostunun olmadığını söyleyip, düştüğümüzde bizi terkeden dostlarımızı hep kınadık. Kaç düşmüş dostumuza el attık?

Korkunç olan yalnızlık ,kalabalıklar içinde anlaşılmamaktır. Kalabalığın içinde seni senden alan şeyin konuşulmaması, önemsenmemesidir.