yandaş gazeteciler

1 /
% 25 oy alan chp nin 20, % 50 oy almış ak parti'nin 18 gazeteci adayı olduğunu görünce harbiden yandaş medyayı ihya etmiş diyorum. yandaş gazeteciler tek yürek tek bilek olup tarafsız chpli gazetecilere karşı birleşmişler. helal olsun!
yandaş deyiminden hiç bir zaman rahatsız olmayan hatta bununla gurur duyan gazetecilerdir.
ben de gazeteci olsaydım yandaş gazeteci olmak isterdim. onurlu bir şekilde mesleğimi icra ederdim.
seçimlerde herhangi bir partiden aday adayı olan gazetecilerdir. boşuna o yandaş bu candaş diye birbirlerine laf sokmuyorlarmış. *



--- alıntı ---

HDP'DEN 8 GAZETECİ VE YAZAR ADAY

Sırrı Süreyya Önder, Ankara 1. bölge, 1. sıra

Aydın Çubukçu, Ankara 2. bölge, 3. sıra

Filiz Koçali, Aydın, 1. sıra

Ertuğrul Kürkçü, İzmir 1. bölge, 1. sıra

Mustafa Yalçıner, İzmir 1. bölge, 4. sıra

Mithat Sancar, Mardin, 1. sıra

Makbule Efe Baysal, Samsun, 2. sıra

Yurdusev Özsekmenler, Van, 3. sıra


CHP'DEN 20 GAZETECİ YAZAR VE ADAY

CHP’nin gazeteci adayları ve hangi ilden kaçıncı sırada gösterildiklerine ilişkin bilgiler şöyle:

Fatma Ulubey, Adıyaman, 3. sıra

Tayfun Talipoğlu, Aydın, 5. sıra

Mustafa Yavuz, Elazığ, 3. sıra

Orhan Bozkurt, Erzurum, 3. sıra

Utku Çakırözen, Eskişehir, 2. sıra

Barış Yarkadaş, İstanbul 1. bölge, 4. sıra

Can Ataklı, İstanbul 1. bölge, 19. sıra

Necdet Saraç, İstanbul 1. bölge, 20. sıra

Enis Berberoğlu, İstanbul 2. bölge, 7. sıra

Melda Onur, İstanbul 2. bölge, 13. sıra

Çiğdem Anad, İstanbul 2. bölge, 14. sıra

Eren Erdem, İstanbul 3. bölge, 6. sıra

Tuncay Özkan, İzmir 1. bölge, 3. sıra

Mustafa Balbay, İzmir 2. bölge, 4. sıra

Atilla Sertel, İzmir 2. bölge, 6. sıra

Nurgül Uçar Aktuğ, İzmir 2. bölge, 13. sıra

Mustafa Akay, Karabük, 2. sıra

Aysel Sadak İltaş, Kars, 3. sıra

Şaban Sevinç, Samsun, 5. sıra

Muzaffer Yiğitbaşı, Urfa, 8. sıra

AKP'DEN 18 GAZETECİ VE YAZAR ADAY

Aydın Ünal, Ankara 2. bölge, 5. sıra

Nuri Elibol, Ankara 2. bölge, 10. sıra

Mustafa Canbey, Balıkesir, 8. sıra

Nihat Nasır, Bursa, 12. sıra

Şamil Tayyar, Antep, 3. sıra

İsmet Uçma, İstanbul 1. bölge, 7. sıra

Hüseyin Yayman, İstanbul 1. bölge, 14. sıra

Markar Eseyan, İstanbul 2. bölge, 12. sıra

Ahmet Hamdi Çamlı, İstanbul 2. bölge, 16. sıra

Hüseyin Hüsnü Kılıç, İstanbul 2. bölge, 17. sıra

Tülay Kaynarca, İstanbul 3. bölge, 6. sırada

Mehmet Metiner, İstanbul 3. bölge, 12. sıra

Mahmut Övür, İstanbul 3. bölge, 14. sıra

Resul Kurt, İstanbul 3. bölge, 19. sıra

Hatice Kübra Öztürk, İstanbul 3. bölge, 25. sıra

Hüseyin Kocabıyık, İzmir 1. bölge, 4. sıra

Yahya Coşkun, Kocaeli, 11. sıra

Muhsin Kızılkaya, Mersin, 3. sıra


MHP'DEN 8 GAZETECİ VE YAZAR ADAY

Gül Gülser Kılıçarslan, Ankara 2. bölge, 6. sıra

Metin Özkan, Antalya, 9. sıra

Mezine Sırakaya, Antep, 11. sıra

Baybora Cihan Kahveci, İstanbul 1. bölge, 8. sıra

Mehmet Müftüoğlu, İstanbul 3. bölge, 6. sıra

Hacı Mustafa Tombuloğlu, Maraş, 3. sıra

Cemal Enginyurt, Ordu, 1. sıra

İsa Yaşar Tezel, Iğdır, 1. sıra


--- alıntı ---