yapılmış en aptalca dalgınlık

1 /
(#6963765)
Tanımı görünce yaşadığım benzer olayı anlatmak istedim.
Lise arkadaşım ile aynı üniversiteyi kazanınca birlikte eve çıktık. ev, okulumuza ulaşım olarak güzel sayılabilecek bir yerdeydi. Birinci kat genel olarak dükkan olduğu için biraz ürkütücü geliyor olmasına rağmen oturduğumuz katta aileler de yaşıyordu. Bir sabah “iyi misiniz, kimse var mı?” sesiyle uyandık. Ne olduğunu anlamadan sese doğru yöneldik. Karşımızda ağzına kadar açık bir kapı ve komşumuz. Kadının yüzü kireç gibi olmuş. Bize “iyi misiniz? Evin her yerine bakın bir şey var mı?” diye soruyor. İşe giderken kapımızı o şekilde açık görünce korkmuş. Kapı Kapandı sanıp kilitlenmeyi de unutunca sabah kadar bu şekilde uyumuşuz.
İki hafta kadar oluyor. İş dönüşü Hanımın marketten siparişlerini almak için markete uğradım. Poşetlerle çıkıp marketten elli metre kadar yürüdükten sonra bir tuhaflık olduğunu fark ettim.

Durdum üzerimi ceplerimi yokladım. Bir şey eksik ama ne ? Sonra hatırlayıp arkama döndüm.
Arabayı marketin önünde unutmuşum. Marketin önünde park edip markete girmiştim.
eve yürüyerek gidiyordum az kalsın.

Hiçbir şey olmamış gibi elde market logolu poşetlerle geri dönerken Marketin girişindeki manav reyonuna bakan adam tuhaf tuhaf bakınca arabayı unuttuğum anlaşılmasın diye arabanın etrafında dolanıp lastiklerin havasını ayağımla kontrol ettim. Çıkarıp telefonuma baktım, sonra binip uzaklaştım.
İki haftadır gitmiyorum o markete. Adam unutmuştur herhalde.
Geceden park ettiğim aracı sokakta bulamadım ve bunun üzerine 5 dakika içerisinde dünyayı ayağa kaldırdım. Sonuç; polise özür dilemek zorunda kaldım. Rabb affetsin hiç haz etmem de kolluk kuvvetleri ile konuşmaya. Az kalsın karakola gidip görevli memuru oyalamaktan hakkımda işlem yapılacaktı. Bereket versin amir kötü polisi oynayan iyi polis çıktı. Böylece tatlıya bağlandı ve saatler sonra marşa basıp aldım başımı gittim. Araba mı? Kapının önünde duruyordu.
Tüm gece anahtarım kapıda uyumuşum ve bunu sabah çıkarken farkettim.

Bazen bizi sade ve sadece Allah koruyor, bizi her zaman sade ve sadece Allah koruyor ama bazı şeyleri vesile kılıyor burada ise salt gerçeklik var. Gerçekten çok korkunç.