--- alıntı ---

yüksek seçim kurulu (ysk), sandık kurullarını yasaya aykırı olarak oluşturdukları iddiasıyla, istanbul cumhuriyet başsavcılığı tarafından soruşturma geçiren ilçe seçim kurulu başkanları ve seçim müdürlerinin, yenilenecek seçimlerde de görevlerine devam etmesine karar verdi.

ysk'nin gerekçeli kararı

akp’nin itirazları sonucu ysk’nin 23 haziran’da yenilenemesine karar verdiği istanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçiminlerinde sandık kurullarını yasaya aykırı olarak oluşturdukları gerekçesiyle, istanbul cumhuriyet başsavcılığı tarafından soruşturma geçiren ilçe seçim kurulu başkanları ve seçim müdürlerinin görevlerine devam etmesi kararlaştırıldı. ysk’nin seçimin iptaline ilişkin açıkladığı gerekçeli kararda ilçe seçim kurullarının makul ve hukuki gerekçe göstermeksizin kamu görevliliği koşulunu uygulamadığı, bu durumun seçimin güvenilirliğini ortadan kaldırdığı vurgulanmıştı. kararda ayrıca 754 sandıkta sandık kurulu başkanlarına yasal zorunluluğa uyulmaksızın kamu görevlisi olmayan kişiler arasından belirlenmesi seçim iptalinin en önemli gerekçesi olarak gösterilmişti.

Kaynak
--- alıntı ---

ysk'nın türkiye ile eğlenmesidir. adamlar bu ilçe seçim kurulları kamu görevlisi olmayan kişileri sandık görevlisi olarak atadıkları için seçimleri iptal etti, adamların hakkında soruşturma açtı, şimdi de sorun yok görevinize devam edin diyor.
muz cumhuriyeti'nde sıradan bir gün.
devamını gör...
şunu okuyan bir insanın eğer gerçek anlamda kul hakkı ile ilgili bir bilgisi varsa, 31 Mart seçiminde yapılan haksızlığı onaylaması gerekiyor,zira yüksek seçim kurulu kendi ağzıyla açık açık haksızlık yaptıklarını açıklamış oldu.

oy verecek herkesin kendisine şu soruyu sorup, kendine cevap verdirtmesi lazım :

"sandık kurulu üyeleri ,görevlileri vs, sandık başında hata yaptıkları veya çaldıkları (bkz: çünkü çaldılar) için seçim 23 haziran'da tekrarlanıyorsa, bu adamlar neden tekrar görev yapabilecek? yok hata yapmadılarsa veya çalmadılarsa seçim neden tekrarlanıyor?"

kul hakkını yiyenlere oy vermeye gönlünüz razı oluyor mu sevgili akp'li arkadaşlar?
devamını gör...
bir soru: o zaman seçimi neden iptal ettiniz?
bir soru daha ( konuyla ilgisi yok ama): anksiyete ilaci kullanan vatandaşları kısıtlı seçmen olarak mi kaydettiniz?
devamını gör...
çünkü sorun ilçe seçim kurulu başkanlarında değil sorun sandık kurulu başkanlarında. daha açık bir ifade ile memur olması gereken başkanın iş bankasında çalışan chp li bir özel sektör çalışanı olması.

bay manipülasyon yine manipülatif haberler ile fitne yaymaya devam ediyor.
devamını gör...
sandık kurulu başkanı ve kamu görevlisi üyelerinin ilçe seçim kurullarınca mülki idarenin gönderdiği listeden belirlenmesi gerekiyordu. ilçe seçim kurulu başkanı hakimdir. mülki idare amiri kaymakamdır.

iddia şuydu, kaymakamlar listeleri yolladı, buna rağmen ilçe seçim kurulları liste dışından kamu görevlisi olmayan kişileri sandık kurullarına koydu. ysk'nın 7 üyesi bunu kanun hükmüne açık aykırılık kabul etti ve daha önce izah etmeye çalıştığım şekilde iptal sebebi saydı. bu kişilerin bunu niye yaptığı ve yaptıkları şeyin seçim sonucuna nasıl etki ettiği konusunda hiçbir veri yok.

şimdi de soruşturma geçirenlerin yeni seçimde görevlerine devamı uygun bulunuyor. daha süreç bitmemiş. bu kişiler ysk'ya göre şaibeli bir işlemde bulunmuşlar niye tedbiren görevden uzaklaştırılmıyorlar ? yok eğer bunların yine görevde olması problem değilse, ysk kast yok hata var sonucuna ulaşmışsa, 31 mart seçimi niye iptal edildi ?

bankalardan kişiler konması eğer kasten yapılmadıysa iddia edilen ama delili bulunamayan "organize oy çalma" işini kimler hangi görevlilerle organize etti ? iş bankası "bizden istendi biz de yolladık" diye açıklama yaptı. isteyenler ysk'ya göre hem şaibeli bi iş yaptılar hem de yeni seçimde görev almaları problem değil. ne lan bu... oyuncak ettiniz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.