yaşlanmanın tuhaf habercileri

1 /
yalnızlaşma.

insan yaş aldıkça çokça şey kaybediyor; heyecanını, güvenini, sevgisini hatta. böyle olunca beklentisi azalıyor, tahammül edemez bir hale geliyor. onca insanın yokluğuna alışıyor ki yeni birinin eksilmesi bir eksiklik hissettirmiyor.

bu hayat enerjisini kaybeden bizler için geçerli tabii ki, hayatını dolu dolu yaşayıp her an yeni bir insan kazananlara diyecek lafımız yok.


Alışveriş yapma hevesinin kalmaması. Henüz 27 yaşında hayatının baharında bir insanım ama erkenden yaşlanmaya başladım. Sanki her şey benden geçmiş gibi yaşıyoruz yani bir şekilde.

Fiziksel olarak kırışıklıklar oluşmasa da ruhum buruşuk bir nine.
bence cilt kırışıklığı çok tuhaf.

yaşla birlikte vücuttaki su oranının azalması sebepli cildin gergin görünümünün azalması ve bunun ellerimiz için en keskin belirteç olması zira isterseniz amuda kalkarak sekseniz de elinizin yaşınızı her daim gösterecek olması.

her yaşın bir güzelliği var elbette ama kıyafetler gibi buruşacağız, tövbe tövbe. *
filmler , romanlar ,sokakdaki insanların giysileri , esprileri , davranışları ve dinledikleri müzikler size acayip gelmeye başlamıştır. siz bu anlamda mazinizin oyuncaklarından biri oluvermişinizdir. sizin anlamlarınızın yasını tutan.