yazarlarımızla sözlük röportajları

sözlüğe girdim, mevzu butonu yanıyor. şaşırdım, hiç yanmaz normalde hahaha. nese sölzük yazarlarıyla röportaj diye bi konu varımış. benim adaylarım ffk ve en yeni abiler. kendilerini gerim gerim gerip, davul etmekten memnun olurum. hadi bağalım.
devamını gör...
"*hangi yazarlarımızla röportaj yapılacağına, sözlüğümüzün yazarları karar verecek. bana özel mesajla ulaşıp röportaj yapılmasını istediğiniz yazarın mahlasını iletirseniz, en fazla talep görenler yani merak edilenler arasından seçeceğiz inşallah. "

ben söyleyeyim tayfun bizim bu işte rolümüz merak edip soran.

(bkz: merak edilmeyen yazar olmak)
devamını gör...
ilginç olabilir. ama ben öyle herkese röportaj virmem, dei intellectualis hariç. gerçi iyi bir para teklifi gelirse neden olmasın. çok yukarılardan bağlantılarım da var. *
devamını gör...
(bkz: uvey)
neden: cogito sozluk olusumunda epey birikime sahip ulu bilge..
soz soyleyebilen nadir insanlardan.. bir de bardagin hem dolu hem bos tarafına bakabilme cesareti benzerleri icerinde sembol sayılır..
(bkz: dhadkannfak)
neden: yıllarin blog yazarı engin bilgisi ve tecrubesiyle goze carpiyor.. bir de medya diline hakim.. detaydan cok genel uzerinden verir mesajları.. harfleri bagirmaz.
(bkz: peymane)
neden: tam bir davranislar uzmani amator sosyolog.. psikolog gibi rdavranısların nedenini nicinini en iyi o ifade edebilir..
(bkz: ffk)
neden: dedikodu yapmadan insanlari rencide etmeden gelecek icin bir ideal sunabilir..
(bkz: kim var imis biz burada yokken)
neden: genel kultur edebiyat uzerine soyleside bulunmasi gerekendir..
(bkz: fuhrer fahri)
neden: iyi caps yapan birinin hic sosyolojisi kotu olur mu..
(bkz: die antwoord)
neden: dunya muzikleri konusunda tek rakibi limon cekirdegidir.. siz sorun o anlatsin..
(bkz: en yeni)
neden: dunya siyasetine olan hakimiyeti nedeniyle..
(bkz: said kotan)
neden: fıkıh kelam tefsir hadis akaid cemaatler mezhepler denilince akla gelen post-ali bulac tadi vermesindendir..
(bkz: derdifena, tgrlb, izlandali, kaptan, yeni, derin millet)
neden: ben dahil bu isimlerden herhangi biri aynı etkiyi verecektir..
(bkz: blind bender)
neden: saray hayatı ve aristokrasi uzerine ufuk acici bilgiler sunabilir..
(bkz: dei intellac)
neden: niye boyle oluyor bilmiyorum altan tarzıyla hakediyor..
(bkz: piya re)
neden: tum sozluk onu seviyor baska nedene gerek var mi.. ayrıca tek neden bu değil oyle dolu ki.. yetkili biri olsam sondan baslarım..
guncellenir mi bilmiyorum..
(bkz: exception)
neden: fildişikule nedir neden gereklidir..
devamını gör...
yazarların muzip bir siritma arti sineklerin yaptığı gibi ellerini ovusturarak soru soracagini düşündüğüm uygulama şeysi.
sözlüğe renk katacaktır.
devamını gör...
batan geminin mallarını değerlendirme amaçlı sözlüğün son günlerde ivme kazanan çöküşünü toparlamak maksadı ile popüler olan yazarları daha popüler yaparak sözlüğe neredeyse hiç katkısı olmayacağını düşündüğüm uygulama. hali hazırda yazan kişilerden ziyade yeni yazarlar ve kendini göstermek isteyenlerin ön plana çıkarılıp desteklenmesi sayesinde belki kısmen de olsa sözlükte bir hareketlilik sağlanabilir. bunun dışında sözlüğün müdavimlerini övmenin ne sana ne de bana bir kar sağlayacağını zaten sanmıyorum. hattı zatında yazarların kalitesi ve hangi alanlarda yazdığı üç beş tanım okuduktan sonra belli oluyor. ne maksatla yapılırsa yapılsın klişe örnek verirsek akp'nin daha da popüler olup mhp'nin daha da dibe gideceği tarzda bir teşebbüs. kaldı ki özel hayatına dair yapılacak bir röportaj olacaksa teşhir etmektense özel mesaj vasıtasıyla öğrenilmek istenen şeyler öğrenilebilir. pesimist bir tutum sergilemek maksadında olduğumu düşünenler varsın düşünsün fakat bu sözlüğün miadı doluyor. 1500-1600 ü düşmeyen tanımların 1000 rakamına zor ulaşması bunun en basit göstergesi. umarım bahsedildiği gibi sözlüğe hayat vererek katılımı ve canlılığını artırır.
devamını gör...
sözlük yazarlarının, seçilen yazarlara merak ettiklerini sorup merakını giderebileceği röportajlardır.

ilk röportaj sözlüğümüzün kahrını çeken uvey kardeşim ile. sorularınızı hazırlayın sözlükçüler.

devamını gör...
yazarların talep ettikleri yazarlar ile yapılacak röportajlardır.

yazarlarımız, röportaj yapılmasını istedikleri yazarın mahlasını derviche moderne'e özel mesaj yolu ile bildirebilirler. daha sonra belli bir süreç sonunda, mahlası en çok istek alan yazarımız ile sohbet gerçekleşecektir.
devamını gör...
uygulamamızda röportaj süresi başlangıç gün ve saati itibariyle tam 3 gün dolduktan sonra röportaj başlığı kilitleniyor.
şöyle ki diyelim bir yazarımızla röportaj 20 şubat 2016 saat 10:00 da başladı.
bu röportajın bitiş süresi 23 şubat 2016 saat 10:00 dur. saat 10:00 dan sonra başlık kilitlenir.
23 şubat 2016 saat 10:00 dan önce sorulan sorular röportaj sahibi yazar müsait olamasa da başlık kilitli kalacağı için yanıtsız kalacaktır.
zira röportaj sahibi yazar 23 şubat saat 09:45 te gelen bir soruya müsait olamayıp akşam girdi sözlüğe ve cevap vermek istedi, cevap veremeyecek maalesef.
bundan dolayı röportaj yapılan yazar, sürenin bitmesine yakın ya da bittiği saatte röportajını başlattığı gibi bir teşekkür yazısıyla bitirirse layıkıyla sonlanmış olacak süreç.

röportaj süresi dolduktan sonra röportaj sahibine ya da yazarlara ek bir bilgilendirme yapılmadan başlık kilitlenecektir.
sonra vay ben duymadım vay ben işitmedim, haber vermeden başlığı kilitlemişler, cevapsız sorular kaldı, arkadaşlara ayıp oldu denilmesin.

ekleme: süre bitiminde kilitlenen röportaj başlığı tematiğe atılmayacak. gün bitiminde tematiğe atılacaktır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.