yazarların gitmek istediği ülkeler

1 /
ıyi bir türkiye seyahatinden sonra gitmek istediğim yerlerdir. bunların başında fas gelmektedir. hatta karim jarram a sokakta ratlamakla gezi enfes bir hal alabilir. tabi وصية şarkısını ondan canlı canlı dinlersem başka da bir şey istemem. güzel hayaller bunlar.
neyse ki amerika birleşik devletleri diyen bir vizyonsuz yokmuş aramızda. ben yakın zamanda* yunanistan'dan başlayub, italya, ispanya, hop yukarı fransa, dön sağa hollanda, almanya, kısmet olursa isveç falan gitmek istiyorum. avrupa kıtasında bir at nalı çizmek de denebilir. yeşil pasaportum bu konudaki en büyük destekçim. gelin görün ki para yoq. para biriktirmek lazım. çok para. okurken çalışıp bi yandan kenara koymak lazım. yoksa olacak iş değil. şöyle 20 günlük bi şey paklar beni. 20 günde 6-7 ülke. eskiden iskandinavya'da yaşamak isterdim şimdi istemiyorum. bizim ülke gayet güzel. şu ülkeden 6 ay falan uzak kalsam geldiğimde toprağını öperim baya güzel vatan. bunun dışında uzakdoğu filan hiç ilgimi çekmiyor. avustralya vs. olabilir. keza güney amerika. güney amerika baya güzel olurdu. ama salt uçak parası adamı böbrek ticaretine sokar. o yüzden şimdilik bi interrail ideali koycam önüme gerisi inş. gelir.
acaba ihh'ya girip orda burda kurban kesip kara çocuklara oyuncak mı dağıtsam. hem beleş gezme hem amme hizmeti. ingilizce de var. valla iyi fikir. al beni ey ihh.
özellikle gitmeyi can attigim bir ülke yok...

ayrıca güzelim ülkemizde türkiyemin tüm şehirlerini gezmek gibi bir niyetim var..

ama istisna bir yabancı şehir var gitmek git bu şehire gitmek istedigim konusunda da hicbir fikrim git çaltı işgit ıl birşey yasadiysam artık...

(bkz: prag) acaba diyorum mimari yapısı mı dikkatimi çekti...

ayrıca eklemek git çok mutlu olduğum yerler olan hayvanat bahçelerinden dolayı serengeti'ye kadar uzanıp, safariye katılmak mükemmel olurdu...

yeşil pasaport hakkını bu ay kazanıyorum şükür..şimdi sıra maddi birikim yapıp bu hayallere uzanmak...

gezmek ve gezdiği yerleri fotoğraflamak hobisi olanlara selamlar...