yazarların içtiği en garip içecek

1 /
Green Smoothie ve türevleri.

Yeşillik (ıspanak, maydanoz, kereviz sapı), limon, taze zerdeçal, salatalık.. Kemik suyuyla zenginleştirilmiş olabilir ya da bir koca bardak kemik suyu ama öyle ham değil, içinde.. Xncmv. Bööğ çok çirkin be. Sebze sularının ama slow juicer->> #6788012 ile. Zaten artık bu türlü içecekler hazırlayan duraklar mevcut.
Kemik suyunu ise içimlik buzlukta alınabilir halde konumlandırıp sabahları bir bardak hüüp.bööğ.
Birgün yine yurtdışında bir ülkedeyim(isim verip ikilik yaratmak istemiyorum) meyveli soda aldım. Hangi meyveli olduğunu bile unuttum şu an. İçtim ağzıma acı bir tat geldi. Dedim yahu buradaki meyvelerin bile tadı yok. Bir daha içtim, yok içilecek gibi değil. İçindekileri şöyle bir inceledim. Bir baktım meğer votkalıymış. Öğlen sıcağında alev saçmaya başlamıştım. Demek ki neymiş, içindekiler kısmı almadan önce incelenecekmiş*

Votkalı meyveli soda mı olur yahu...
(bkz: kımız)

At sütü mamulü bir içecek. Getiren abi dedi ki; ojala, dikkat ediyorum ayran içe içe tavuk gibi olmuşsunuz, sana kımız getireyim at gibi ol... Getirdi. Kazakistan'dan getirdi. Mayhoş ve ekşi... Üçüncü kadehten sonra içimde hoyrat bir küheylan kişnedi.
Meyan şerbeti ya. Kuzenim öyle iştahlı içer ki, bir keresinde merak edip içtim. Allah affetsin, hiç içilebilir gibi değil benim için. Şerbet demeleri de öyle lafın gelişi he, şerbet dediğin güzel olur, mideyi şenlendirir. Bunu bir yere oturtamıyorsun.
geçen benzinlikten bi şey aldım hediye olarak, fesleğen tohumlarını yüzdürmüşler sıvısını da maviye boyamışlar. uzay içeceği görünümünde şeker koması. içmedim hediye ettim, içen kişinin dediğine göre tadı limonatadan daha güzelmiş.