yediği yemeğin fotoğrafını çekip internette paylaşmak

1 /
Yediği yemeğin fotoğrafını çekemez ki. Midesinin içini mi çekmiş. Teknoloji o kadar ilerledi mi?

Not: kötü espri olduğunu biliyorum ama bunu yazmasam olmazdı.
kesinlikle başlangıcı waffle denilen yiyeceğe dayanan ameliyedir.

o güne kadar bu eylemin popüler bir yanı yoktu. ne zaman ki 92-94 kuşağı üniversite kazanıp ilk vize haftasında bir tarafları tutuşuna kadar ösym'nin hayatlarından çaldığı 18. yaşlarının öcünü almak için fütursuzca mekanlara döküldü, işte bu eylem de o zaman patladı. bir sene önce dikkati dağılmasın diye facebook hesaplarını donduran emir'ler, damla'lar; bir sene sonra "biz genciz yha" diyerek hoyratça takılmaya başladılar.

olsun, canları sağolsun...
günlük alışkanlık haline getirenlerin olduğu mevzu.

düşüncenin tam olarak ne olduğunu anlamış değilim. ayıbını, günahını geçtim hani ben senin her gün öğle yemeğinde ne yediğini niye takip etmeliyim, ne bekliyorsun bizden mesela.

oo bugün yeteri kadar protein almamışsın joe, akşama mutlaka kırmızı et tüket. kıps.
eğlenceli oluyor ama. yanlış anlaşılmasın paylaşmak değil, paylaşanı izlemek. mesela benim bir tanıdığımın sanki mado'da kendine özel bir masası var. özellikle yazları ailecek neredeyse her akşam oradalar. insanın bu görgüsüzlüğe bakınca içinden sadece gülmek geliyor.

ama bir de olayın şu yönü var. hiçbirimiz masum değiliz. yemek paylaşmıyor olabiliriz ama, ucundan kıyısından bile olsa saçma sapan davranışlarımız olmuştur face ortamında. o yüzden bu kadar vurmamak gerekiyor.