yeni bir ortama girmek

1 /
bende uzun sürecek bir sessizlikle başlayandır. sonra izlenildiğimi fark ederim. daha sonra çok ciddi bir simam olduğundan* insanların içinden geçenleri okurum. ve hiç şaşmaz muhabbet başladıktan sonra onlarda bıraktığım ilk intiba ''kibirli''dir. ALLAH'tan tanışıp kaynaşabiliyorum da yıkabiliyorum o intibayı. ve annem de bana suratsız oğlum der.
yani ben;
ne ağlarım ki ağlayasınız ne de gülerim ki gülesiniz tipiyimdir. yeni bir ortam mı? olanları bitirmek için uzun zamandır gayret ediyorum.
en güzeli dünya sözlük ortamı.
ne demiş şair
ne yazarlar sevdim zaten yoktular
böyle bir sevmek görülmemiştir
Şeyi sevmiyorum ya. Hani herkes ortamda yerlerini almış. Muhabbet tam gaz olmasa da bir şekilde başlamış. O sahneyi hızli gecersek nema problema.

" Ve bunları elbette çabucak geçelim sevgilim ... "
#7089777

yeni insanlara adapte olmak ve herkesi nabzına göre şerbetleme konusunda uzmanlaştıracak detay.

aynı ortamda yıllarca kalmak da sıkıcıdır belki ama gerçekten bir deneyeydim iyiydi onu.
Kadınlar için, yine kadınlardan kaynaklı, gerilim dolu bir eylem.

Üniversitede ki hazırlık sınıflarını bilirsiniz, ilk 100 deki öğrenci, 50 bin'deki öğrenci, köyünden ilk defa çıkan, metropol kaşarı, ülkücü, kadrolu dağ elemanı, pardesülü, mini etekli hepsi bir sınıfta buluşur, bizdeki böyleydi en azından.
İşte o sınıfta ilk haftalarda kızlar hep gerdindir, çünkü yeni bir grup oluşturmak ya da oluşturulmuş bir gruba dahil olmak çok zordur. Yargılayıcı bakışlar vs...
zaten o kurulan kız grupları da farklılaşarak en az 50 defa daha yeniden kurulacaktır, korkunç kavgalar ve dedikodular da cabası.
Lise yurtlarını anlatmak bile istemiyorum.
Erkekler hiç öyle mi?
Bir ortama girer girmez hemen kaynaşıyorlar, daha ilk günden şen kahkahalar yükseliyor aralarından, sen de ulan ne ara bu kadar samimi oldunuz diye düşün dur.
Bunun nedenini şeye bağlıyorum, erkekler daha birbirini görür görmez kimin lider olacağını anlayıp ona itaat ediyorlar, kadınlar bu konuda daha demokratik olmayı tercih ediyor, zaten sürü kavramı yok, bu da gerilime neden oluyor.

oldum olası en sevmediğim durum.

okul ortamında hep benzer şekilde işler. bir ortama girersiniz, bir gruba dahil olursunuz. sonra o grup milyon kez değişir, parçalanır. sevdiğinizi sevmez, sevmediğinizi yakın arkadaş olarak yanınıza alırsınız.

arkadan konuşmalara dahil olursanız arkanızdan konuşurlar. size birini anlatan, birine sizi anlatır. siz birine birini anlatırsanız, o biriyle muhatap olmak hatta belki iyi arkadaş olma yoluna girdiğinizde gelir dolaşır sizi bulur.

en güzeli herkes alnına yazsın ileride içinden ne çıkaracağını, yaşlanma sebebi bu entrikalar çünkü....*