yeni kabine

1 /
bir önceki kabine için açın bakın sözlüklere, sosyal medyaya, cumhuriyet tarihinin en liyakatli kabinesi deniyordu. her alanda nasıl sıvadığımız ortada.
şimdi de benzer cümleler kuruluyor. eyvah ki ne eyvah.
bizde zaten olay kabinede değil kabine reisinde.
eskiye oranla daha düzenli, liyakatli toplu bir kabine oldugu su götürmez bir gerçek . kabile devleti anlayışından çıkıldıgına inanmak istiyorum. Kocaman koltuklarda kuccuk kuccuk adamlar görmekten biktım bıktık artık. belki diyeceksiniz ki
Bu kabine de aynı seyin laciverdi
saygi duyarim. Sonuçta ak parti'si yönetimi.
Ama inanmak istiyorum lan artik. inanmak istiyorum diplomasiye, liyakate inanmak istiyorum. gözlerime bakin diyen ekonomi bakanı görmek istemiyorum artik yeter. Milletle das daş geçmeyen saglam bir yönetim anlayisi bekliyorum. Beyfendinin talimatlarıyla, tensipleriyle cümlelerinden gına geldi. Çok mu romantigim bilmiyorum fakat insallah yanilmam ve artik profesyonel bir anlayisla yonetilir kurumlar. Hayal görüyorum belki kabul ama bir yurttaş olarak beklentim bu. Madem bir beş sene daha bu yola devam denildi temenni etmekten baska carem yok.
Dipnot: prekazisporluyum sampiyon olduk bunun alakasi yok burdan tebrik ediyorum cimbomlu kardeslerimi. ve ak parti'si ne gönül vermiyorum. reisci ise hic değilim. Egriye egri dogru dogruya kabineye puanim geçmise oranla yüksek.
Fakat dedim ya maalesef karisacaktir. Malum tek adamlık. Ve adamı tanıyoruz rahat durmaz durmayacaktır ve bu sebepten bile ilerde istifalar gelirse sasirmam. Gölge bakanlar istemiyoruz ...
Vatana, millete hayirli olsun.
İkinci tur seçimleri de netleştiğine göre açıklayalım:

1- rte
2- Recep bey
3- Tayyip bey
4- Erdoğan
5- F****
6-****d*
7-M****
8-******h
9-s*****
10-h**** f*****
….

Böyle gidiyor..