yeni yazılım ile ilgili istekler

1 /
yeni yazılım acele bir şekilde hazırlanmış, birçok eksiklikleri var farkındayım ve eleştirmek istemiyorum aslında sadece rahatsız olduğum birkaç şeyi yazayım belki ileride dikkate alınır.

en son girilen tanımın en başta görülmesine bir türlü alışamadım. eskiden yeniye butonu da çoğu başlıkta benim için işlevsel değil çünkü eski başlıklarda tee 2011 yılında girilmiş tanımları en başta gösteriyor. halbuki ben sadece o gün girilmiş tanımların eskiden yeniye sıralanmasını istiyorum.

takibim, ebeden gibi bölümlerde 2.-3. sayfalar da olsun. özellikle takibim kısmında takip ettiğim bir yazar günde 14-15 tanım yazmışsa hep onun tanımları gözüküyor diğer yazarların tanımlarını yakalamak zor oluyor.

mesajlaşma bölümü ıslah edilsin eğer ıslahı mümkün değilse kahr u peri... kaldırılsın*
arka fonda sırıtırken nostradamus temalı bir fotoğrafım olsun. sayfayı aşağı kaydırırken de gözlerim sayfayı takip etsin, insin aşağıya doğru.

beni en çok kim beğeniyor istatistiği olsun fakat herkes sadece nostradamusu beğenenleri görebilsin. belki bir şer koyarız ileride ama şimdilik acelesi yok.

artılanma butonu bir tek benim tanımların altında olsun. fakat ben kendi tanımımı artılayınca başka biri artılamış gibi rasgele rumuzlar görünsün. Burası mühim. Egoist değiliz sonuçta.

en önemlisi, ifşa butonu; kesinlikle kırmızı çizgimdir. birinin rumuzuna tıklayınca o kişiyle ilgili tüm google kayıtları, sayfalar, üyelikler, fotoğraflar pivot table misali rapor olarak önüme düşsün. hatta özel mesaj kutularını da erişime açarsanız google onları da getirir; bu da benden kıyak olsun.

Hiçbirini yapmasanız da ben beğendim; ciks olmuş.

Yavaş yavaş, sindire sindire ve planlı bir şekilde olmasını istediğim taleplerdir. Kimsenin acelesi yok, bu haliyle de gayet kullanışlı. Bir iki ufak dokunuşla çok daha iyi olacaktır.

Yazarlardan az biraz daha sabırlı olmalarını ve sözlüğe sahip çıkmalarını bekliyorum.

Sevgiler.
tanımlarımın arasında kelime ile arama yapabilmek.
artı oy verince sayıyı zoom ile artarak görmek.
son artılanan girdi listesi.
canım cananım ukde butonum.
son yazılan girdinin tepede olması fikrini ilk ortaya atan kişinin ismi.
turuncu rengini çocukluğunuzda ne ile eşleştiriyorsunuz sorusuna eşlik eden tema seçme özgürlüğü.

tmm sustum.
sözlüğün eski halinde özlenenler de denebilir.

öncelikle yeni tasarım hayırlı olsun. arayüzü ben beğendim. her şeyden evvel sözlüğün tekrar açılmasıdır sevindirici olan. (duyan da 40 yıllık yazarım sanacak. oysa 40'ım çıkmadan kapattınız sözlüğü) tabi değişimin eleştirilere gebe olması kaçınılmaz. kısa bir sörfün ardından benim listem şu şekilde:

-gelen bildirimler sol altta bir anda belirince çocuklar gibi şendik, bu özellik geri getirilebilir. o gelmese bile daha cafcaflı bir şey konulamaz mı? artı alıyoruz yani boru değil.

-başlıktaki en beğenilen girdiyi görecek zarif bir buton çok iyi olur. eski halinde de listeden seçiliyordu pek pratik değildi ama şimdi toptan kaldırılmış.

-yukardaki maddeye ek olarak, başlıkta günün en beğenilen girdilerini görmek için bir buton konulabilir, eğer çok özenti durmayacaksa...

-mesajların sağ altta çıkması pratikti, geri gelebilir.

-mesajların enter ile gönderilmemesi çok fena, acil müdahele şart.

-yazarların nerede olduğunu görmek bazı takıntılı arkadaşların işine geliyordu, onlar için geri getirmek düşünülebilir.

-profilimize girince istatistikler daha sade bir şekilde gözüküyordu ve totalde kaç artı kaç eksi aldığımıza bakabiliyorduk. geri getirilebilir.

ellerine emeklerine sağlık. bu kadar kısa sürede her şeye yetişmeleri zaten mümkün değildi. bizi tekrar sözlüğe kavuşturdular sağ olsunlar. zamanla her şey düzelir. *