yıkanabilir bebek bezi

1 /
Bildiğim kadarıyla üç parçadan oluşuyor. Dış kısmı ayarlanabilir ana gövde. İç kısmında bir bez ve onun üstünde kullan at diyebileceğim çok ince bir bez.
Yıkanabilir bezler yeni yürüme dönemine gelmiş bebeklerin hareketini kısıtlıyor. Normal bezlere göre ağır. Hadi ev içinde çok sorun olmaz ama dışarıda bebeğin altını değiştirmek ve kirli bezi taşımak sorun olabilir.
Normal bezler idrarı hapsettiği için rahatsızlık uyandırmıyormuş. Bundan dolayı Yıkanabilir bezler bez bıraktırma sürecini kolaylaştırıyormuş.
Eşim uzun süre araştırdı. İçeriği temiz hazır bezler çok daha mantıklı geldi. Azıcık tuzlular ama yıkama iskencesinden iyidir.
Ayrı bir çamaşır makinası alacak bütçeniz, o kakaları ayrı temizleyip sonra makineye atacak kadar zamanınız ve temizleme aşamalarında kokuya dayanabilecek kadar sağlam bir burun ve mideniz varsa neden olmasın.
Bunu aldığınızda otomatik olarak bir de merdaneli makine veriyorlarmış. Malum analarımız bizim bezleri onlarda yıkamışlar. Eskiye özlem midir, rahat batması mıdır bilemiyorum ama akıl işi değil. Çocuk bir saniye bile rahat vermezken bütün alakamız çocuğa odaklayacakken bez mi yıkıycam.. Peeeehh.. Normal renkli çamaşırı yıkayayım da önce bebek bezi geri dursun. Ahahaha.
Kullanmadım ancak vakti geldiğinde kullanacağım inşallah.

İlk duyduğumda ''aman aman, kakalı şey atılmaz yav makinaya'' diye düşünmüştüm. Meğer ara bez diye bir şey varmış ve o çöpe atılıyormuş. Çöpe atacaksak niye baştan kullanıyoruz ki diye düşünmeyin, çöpü ne kadar azaltsak dünyaya fayda.

Ayrıca pamuklara sarasınız gelen bebeği plastiğe hapsetmek niye?