yıkanabilir kadın pedi

1 /
Kadınların her ay yaşadığı bir durum için kullanmayı veya kullanmamayı seçebileceği bir ürün. Kullanmayanların sebebi kendilerine aittir, kullananların sebebi de kendilerine aittir.
(bkz: bu başlık tuttu galiba)

Bütün detaylarına değinemeyeceğim ancak içeriğinin ilginç teknolojiler ile bezenmiş olmamasına rağmen #7036162 tanımda yer aldığı gibi iyi gelir insana.

Temizliği düşünüldüğü gibi zor veya zaman alıcı değil gerçekten. Her ay 'bitti mi, bitecek mi, kasada kadın kasiyer olacak mı?' diye düşünmekten çok daha ferah bence. Daha çok uğraşanlar var ama makineye atıp, fıt fıt kalorifer üstünde kurutmak hiç zaman almıyor. Evet ilk başlarda insan garipsiyor ama alışılıyor.

Yıkarken harcanan su miktarı gözümüze çok gözüküyor çünkü görüyoruz. Plastik pedlerin üretim sürecinde kirlenen suları, kimyasal ile muamele gördüğü için bir daha eski haline dönemeyecek olan doğayı görmüyoruz. Ambalaja kanıp içeriği sorgulamıyoruz kısacası.

Hijyen? Evet kusursuz beyaza ulaşmak için biraz daha çok uğraşmak gerekiyor ve mikron seviyesindeki kan kalıntıları leke yapıyor olabilir ama zaten ortak kullanmıyoruz. Bi ay sonra da yine ben kullanıyorum. Dünyaya leke bırakmadığını, kimsenin senin kirli çöpünü görmediğini bilmek bence daha ferah, daha temiz.

Uzun vadede paranızın cebinize kaldığını da söylemiş miydim?
Ah bu da bişey mi. En azından bu ayda bir. Bebek bezlerinin yıkanabilir alan anne babalar var ki ne denilir bilemiyorum. Ben daha kakalı bezi çöpe zor atıyorum, millete rahat batıyor.
Bu yıkanabilirlik çamaşır makinesinin soğuk su ayarı değilse ve evde oturup ped yıkayacak kadar vakti bol bir insansınız tercih edilebilir gibi geldi.
istediği kadar temiz olsun, ekolojik olsun, sağlıklı olsun sırf bu problemden dolayı tercih sebebi olması zordur.
Sentetik market pedi kullanmak istemeyenleri tiens airiz ped başlığına alabiliriz.
her türlü detayını anlatacak cesaretim var. *

(bkz: kendi reklamını yapmak)
gözünüzü seveyim şu korona zamanında yapmayın şu işi. ekoloji mekoloji şimdi hiç sırası değil. şu an hijyenin maksimum seviyede tutulabilmesi en önemlisi.
buna gelene kadar çocuğunuza verdiğiniz plastik oyuncaklardan; giydiğiniz o leş gibi polyester ve akriliklerden; mutfaktaki plastiklerden, teflonlardan kurtulun.
şu korona geçsin de ister çaput bağlayın n'aparsanız yapın.
Tek kullanımlık hijyenik pedlerin yüzde yüz organik olanları da üretilmişken neden bunların eziyetini çekelim ki diye düşündüren ürünler. (bkz: natracare) (bkz: facelle) hatta kotex’in bile var.

Organik olmasının ekolojik avantajları dışında kişinin sağlığı açısından da avantajları var tabi. Özellikle normal pedlerin çoğu kişide sebep olduğu alerjik reaksiyonlar bunlarda görünmüyor en önemli artısı bu bence. Ancak bu yıkanabilir olanların yeterince hijyenik olmadığını ve temizlemek için harcanan su miktarının da zamanın da israf olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca bunu kullanan bunu da kullandı: (bkz: yıkanabilir bebek bezi)