yıllarca aynı yerde çalışmak

1 /
Köklü bir iş yeri olduğunu gösterir. Bir işe girdiğinizde en eski eleman kac yıldır orada? Bakmak lazim. Nerdeyde Her 3 ayda, 6 ayda bir komple elemanlarını değistiren yerler gördüm. Çoğu da battı. İstikrar yok. Yillar evvel biri demişti bana Sürekli işe girip çıkmak evet tecrübe açısından artı gibi duruyor fakat adama "dikiş tutturamadı imajını da getirir. Şu an bak cvlere bir yerde 5 sene çalışan bulmak güç. Köklü kurumsal yerler yok ki... daldan dala ziplayanlar, işi öğrenip kaçanlar. İş bulana kadar takinilan iş yerleri... tabi kurumsal olmayan yerler kadar çalışanımız da bir tuhaf.
istikrar abidesi. şahsen çok severim istikrarı, toplum davranışlarında önemli bir eksiklik. Tam 22 yıldır aynı yerde çalışıyorum. * 20 yıldır müşterim olup 20 yıldır orada çalışan elemanlar var.
nasıl bir şey olduğunu kestiremediğim durum.

tıp mensubu olunduğu vakit mezun olunca pratisyen olarak mecburi hizmete atanırsınız. o arada sınav kazanırsanız sene bile doldurmadan asistanlık süreci için tekrar atanırsınız. o biter, uzmanlık mecburisine atanırsınız. o biter kalıcı uzmanlık yerine atanırsınız. o biter yan dal mecburisine, o biter yan dal uzmanlığına atanırsınız. araya istifa gibi özel durumlarda girdiyse hele bir yerde maksimum iki sene kalmak gibi bir şey oluyor haliyle.

dinozorlaşma gibi bir şey o yüzden benim gözümde hep aynı yerde çalışmak ancak ben yenilik sevmediğim için aynılık bana konfor alanında hissettiriyor. hayatımı konfor alanımda kalamama üzerine kurmuşum, vay arkadaş ya.