yolsuzluklara da iki çift laf edeydin

1 /
Din kitlelerin afyonudur diye işte tam da bu yüzden söylendi. Din kötüdür vs değil, din gibi bir kurum, siyasetçilerin elinde yönetim aracıdır. Siyasetçi, bir kitleyi ne yöne sevketmek istiyorsa dini de ona göre şekillendirmeli ve düzenlemelidir. Siyasetçilerin dini halkın değil kendi çıkarlarına uygun yönlendirmesine bir başkaldırıdır bu söz de. Ayrıca (bkz: itirazım var vaaz sahnesi)
maaşını devletten alan, okuyacağı metin otorite tarafından yazılan, yetkinliği yetmeyen makamlara tanıdık kontenjanından dahil edilen adam düzenin lehine ne gerekiyorsa onu yapar. ondan sonra ortamlarda bolca kelime-i tevhid tekrarlarsın, kim bilecek.
iman konusu "ama herkes yapıyooooo" açıklamasıyla öyle dejenere yerlere getirildi ki... olay bambaşka yerlerde. herkesin tanrısı başka. kimisinin eniştesi, kiminin porche'si, kimin karısı, kimin maaşı, kiminin sosyal medya hesabı, kiminin de karar koyucusu el-alem tanrısı.

hepsi de ahkam kesiyor; islam da şu, iman da bu.

"kur korumalı mevduata haram diyemeyiz.
bir devlet kadrosuna tanıdık birini yerleştirmeye kul hakkı diyemeyiz."

bak bunların yapıldığını kabul ediyor, ama ilgili uzva, adını söylemiyor. "diyemeyiz" diyor. soruyorsun neden? "e ama herkes yapıyor" ya arkadaşım, o zaman sen allah'a iman ettim demeyeceksin, senin tanrının adı "herkes" sana edimlerini helal ya da haram kılan o zira.

yürü be. gece yatağına yattığında konuşması gereken vicdanın bile yok senin, kaldı ki imanın olacak.

Salatı namaza indirgeyip 5 şartın dışına çıkmayan düzen yanlısı hocalardan epey böyük beklentidir bu.

Abee! Hoca, sunnilik bilgisi ile hangi haksız kazancı kınayacak ki?

Kurkorumalı fayize bile fayiz demedi çoğu. Hocalar geçimini kim sağlarsa onun dinini anlatır. Ciğerlerini bilirim o tırsak konfor düşkünü sünepelerin.
Bu saka mı?

Yolsuzluktan bahsetmek bos adam isiymis rezil olursunuz baska yerde demeyin... bunun particilikle alakasi yok. Börtü böcek çicek konusulsun birader. Sakız orucu bozar mi konussun hocalariniz.

Particilikten kafa bulanmış.

Bu mantıkla zinaya yaklasmayin da denmesin madem deynce yapan yine yapıyor zira .

Dipnot: tabi hocanin anlatacaği konu baskayken siyasete bulandirilmasina ben de karsiyim.

Anlatmak istediginizi yanlis anlatıyorsunuz.

Ama bu konulara hiç deginilmemesi de tuhaftır. Fıtrata terstir.