yürümek

1 /
Terapi gibi birşey. Bazen çok keyifli oluyor bitmesin istiyorsun. Can sıkıntısına bire bir. Düzenli yürüyen insanda bağımlılık yapıyor. Birkaç gün yürümezse rahatsız oluyor insan. Hele işte fazla hareket etmiyorsanız sağlık için elzem hale geliyor.

Şöyle akşam gün batımına yakın yapılanı en keyiflisi.
"Yollar uzun gider usulca, bir bakışın kalır içimde"
Eskiden yürürken bu türküyü mırıldandığımı hatırladım. Ama anlatmak istediğim başka bir şey
var. İnsan bazen hiç tanımadığı insanlarla sohbet edebilmeli.

geçen yürüyorum elimde taşıdıklarım var. Birisi beni geçti, biraz yürüdü durdu. Yaklaştım ve elimdekileri taşımak istediğini söyledi. Olabilir dedim. Beraber sohbet ede ede yürüdük.

Şevki, teşekkür ediyorum sana. Tahmin etmezdin tabiki bir tanımımda adının geçeceğini. Yol boyu dünyanın sorusunu sordum, hepsini tek tek cevapladı. Ne tatlı insanlar var bu hayatta.

Bu arada ben yürümeyi çok seviyorum ya. Yürümek benim canım gibi bir şey. Yol nereye götürürse artık. Yolda önüme çıkan kafeleri keşfederim. Sonra yürüyerek tekrar geri dönerim. Bu benim seçilmiş etkinliğim.
Benim için oldukça rahatlatıcı bir eylem. Birkaç kilometrelik mesafelere hep yürüyerek giderim. Bunun dışında kafa dinlemek için yürüyüş yaparım. Takarım kulaklığımı, açarım müzik listemi ohhh misss. Sağlık için faydalarını söylememe gerek bile yok. Yürüyüş yapmanın gerçekten pozitif bir etkisi olduğuna inanan birisiyim. En azından benim için öyle. Tabii yürüdüğünüz yer bünyenizde oluşacak etki ile doğru orantılı olacaktır. Yürüyünüz, bence harika bir eylem.