zargana

1 /
çatı katındaki diyaloglara aşık olduğum hakan günday kitabı. o çatı katında yaşayanlardan biri de ben olabilirim. sanki beni anlatmış.
mutsuzluk mutluluktan daha çok ses çıkarıyordu.
çoluk çocuk tecavüzünden, gay ilişkilere kadar bir sürü sapık olayın anlatıldığı çok sakat bir kitap. aile yapımıza aykırı. chuck palahniuk bile hulusi kentmen gibi kalırmış bu kitapta yazılanlara göre. ben okumayı sevmeyen biriyim ama arkadaşlardan işittim. entel kitabı abi okuma dediler. saf kızlarımızı böyle şeylerle zehirlemeyelim dostlar. entellik yapmayalım.
bir fosfor kaynağı. çocuklara özellikle yedirilmesi gereken balıklardan. ekonomik değeri yok denecek kadar az. hamsi, istavrit gibi küçük balıkları çok sevdiğinden genelde bu balıkları yakalayan ağlarda yakalanırlar. bir kıyı balığıdır. ipek veya tek iğneli bir takımı suda yüzdürmekle tutulabilir ve tutması zevklidir.

hemen hemen her denizimizde bulunur. boyları 1 metreye çıksa da 40 santimlik bir zargana en lezzetlisidir.

meraklısına not: kızartması olur.
bir hakan günday kitabı.

okurken yorulunan tarzda bir kitap. kaosun içinde gibi, her şey yoğun ve karanlık. kitabı okurken sahneler hep karanlık geliyor insana. sanki el feneriyle ilerliyorsunuz, aniden karşınıza korkunç bir şey çıkacak.

--! spoiler !--
kimsenin birbirine bakmadığı, yalan, ihanet, şiddet, tecavğz ve acımasızlıkla yoğrulmuş, yalnızca hayallerin göz göze geldiği bir hayattan intikam almanın en iyi yolu yaşamaktır. anlam aramak boşunadır ve her şeyin "hiç"e dönüşmesi gerekir.
--! spoiler !--
belonidae familyasına ait uzun ve ince vücutlu bir deniz balığı türü.
60-70 cm, hatta bazen 1 m uzunluğa varır ve ortalama 18 yıl yaşar.