zeus

yunan mitolojisinin en çapkın tanrısı. adamın sarkmadığı, seviyeli ilişki yaşamadığı tanrıça ve kral kızı kalmamış... zamparalıklarıyla ünlü, böyle böyle artırıyor nüfusunu, her tanrıçadan üçer beşer, ellişer, yüzer çocuk. sonra tabii çocuklar da başına bela oluyorlar, biz dediydik bakabileceğin kadar çocuk yap zeus diye ama dinlemediydi. bir de hiçbir şeyden çekmedi inek gözlü ulu hera'dan çektiği kadar, tanrı da olsan karı dırdırından kurtulamazsın işte.*
devamını gör...
12 titandan kronos ve rheia altıncı ve son çocuğudur. " 12 titan ayrı bir dallas zaten "

zeus tasvirlerinde, güçlü bir vücuda sahiptir, olgun bir adam görünümündedir. geniş alnı, ciddi ve derin bakışları vardır. saçları gür ve dalgalıdır. sakalları kıvırcıktır. ilk tasvirleri dışında çok seyrek olarak çıplak görünür. çıplak tasvirlerde sağ kolu ve göğüsü açık bırakan bir pelerin taşır, bir elinde asa bir elinde yıldırım tutar. " ayna ve cımbız olayı gibi" kutsal hayvanı kartal, kutsal bitkisi meşedir.

hera= zeus'un karısı ve öz kardeşidir. kuş biçiminde görünen zeus hera'nın acımasıyla birlikte "fama gülün suçu ne" durumuna düşen bir kadındır. kıskanç, hırçın, inatçı, kavgacı kadın örneğini temsil eder hera ciddi olgun ve namuslu bir güzelliğe sahiptir. güzelliğini çok önem verir. zeus'u o kadar kadından kıskanır ama zeus gene yapı çağını yapmıştır. bu dırdırcı kadına zeus bile tahammül edemez sonraları "vay be olaya bak ama helal yani o kadar kadının arasında resmi olarak görülen tak kadındır. "

"favorin leda ve zeus tur hem kendi kocası ve hemde zeustan aynı anda 2 ondan 2 ondan 4 çocuk yapabilen bir kabiliyete sahiptir."

mitoloji bilmek ve bir yere kadarda inanmamak lazim (u: )
devamını gör...
ancak olimpos'ta oturup ona buna ahkam kessin... prometeus ateşi çalma, ondine nefes alma, herkül anana söyle suyu ısıtsın... ulan tanrı dediğin kuluna sarkıntılık eder mi? nedir bu perseus'un çektiği?
yıkılsın olimpos yere batsın böyle tanrılık..

tanım: olimpos'taki deyyus..

edit: deyyus dedim de buna inanan var mıdır yaw hala? şimdi inançlara saygısızlık olmasın.
devamını gör...
kronos çocukların ondan iktidarı almasından korkup doğar doğmaz yutarmış. anası zeus doğduğunda yutması için zeusun yerine kundağa sarılmış bir taş veriyor kronos'a, o da bilmeden bu taşı yutuyor. rhea sonrasında zeus'u dağa kaçırıyor. zeus hayvanlar ile birlikte büyüyor- burada tarkan gelsin aklınıza-.
devamını gör...
--- alıntı ---

tüm yunan tanrılarının tanrısı olan zeus müthiş kuvvetli yıldırımlar yaratır ve bunları kontrol eder. sky-father olarak bilinen zeus, odin ile birlikte gökyüzünün en güçlü varlığıdır.

--- alıntı ---
devamını gör...
world of warcraft dota oyununun int herolarından biridir. oyun başı hayvani etkili olan bu abimiz oyun uzadıkça güçten düşer. ultisi haritadaki tüm düşman herolara birden vurup anlık harita açılımını sağlar(düşman heroların bulunduğu yerler). mid game 'e doğru aghanim ve refresh orb kasıldığında etkili bir hale gelir. mana sıkıntısını aşmak için item kasmak şarttır.
devamını gör...
büyük ihtimalle karanlık çağların kahramanlarından biri.

bazı tarihçilerin yunanlıların zeus ve diğer kahramanlarını tanrılaştırdığı görüşüne katılıyorum. tanrıları insana benzetip aynı zayıflıklara sahip olmalarını düşündükleri için sapkınlık zalimlik şehvet düşkünlüğü vs vs özellikleri dile getirmişler. belki de kronos ve rheia zeus'un ebeveynleriydi, ensest bir ilişki içinde de değildiler.

hayalperest yunan rahipleri hepsine birer cv hazırlayıvermiş işte.
devamını gör...
çok yazılmış,çok çizlmiş ancak 24 yıllık lakabımdan dolayı halen yazma hakkım olduğunu düşündüğüm,tanrıların tanrısı,don juanların idolü,kalbi çift kişilik olan ve biri sürekli heraya ayrılan mitolojik tanrıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.