zeyn

1 /
On numara arkadaş.
Bir cami bahçesinde baş başa verip sümüğümüzü çeke çeke ağladıktan sonra dönüp “kleo acaba artık sigaraya mı başlasan?” Diye sual etti.

Bakın arkadaşlıkta akan sümüğü görmek önemli bir mahremiyet eşiğidir, bunu sakın unutmayın!
Sözlüğün kerli ferli* yazarlarının doğum gününü kutladığı, kutlamakla kalmayıp ayrıca kutsadığı, gözümde adeta matrix filmindeki morpheus karakterinin canlandığı yazarımız.
Ama dostlarına avcunun içinde mavi ya da kırmızı hap sunmuyor anladığım kadarı ile. Kalbini sunuyor tüm içtenliği ile. Valla ben dostlarının yalancısıyım.

Neyse efenim.
Doğum günü kutlu olsun.
iyi ki doğdun yazarıdır.

tabi benim için bundan çok daha fazlası.

iyi ki varsın demek onun için hiç de abartı olmaz, çünkü çoğu zaman varlığı yeter.

bazı insanlar elindeki yükleri size taşıtmaya çalışırken zeyn sizi sırtınızdaki yükler ile başının üzerinde taşır hem de en dostane tavrı ile hiç usanmadan ve utandırmadan.

sekizinci evindeki uranüs satürn ve neptün stelyumu hayatındaki bir takım dengeleri alt üst etmiş olsa da bu yaşı her anlamda şifa kabilinden dertsiz, kedersiz, heyecanlı ve neşeli bir yaş olsun.

ve hep birlikte nicelerine ulaşalım.

henüz ikimiz de gençken bir birimizin nick altını muhtelif ezginin günlüğü şarkıları ile şenlendirirdik ama gel gelelim ben artık ruhen kendisinden daha yaşlı (olgun değil yaşlı) hissettiğim için bugün bir dede efendi bestesi bırakacağım buraya. tam olarak dün rayah şarkısı eşliğinde partili yolculuklu bir doğum günü planlarken bu şarkı karşıma bir kitapta çıktı.

zeyn eden bağ-ı cihânı gül müdür; bülbül müdür
âşıkın ârâm-ı cânı gül müdür; bülbül müdür
bülbül ağlar gül güler derler meseldir Ulvîyâ
Fâş eden râz-ı nihânı gül müdür bülbül müdür


git

en karmaşık konuları kolaylıkla izah eden yazar.

örnek verelim:
zeyn: vsvsvsvsvs x'i mutlaka yapalım.
kleo: x ne?
zeyn: işte x
kleo: haa tamam...

bu gereksiz bilgiyi sabırla okuyanlar için asıl meseleye gelelim ki, bugün günlerden zeyn hanımın doğum günü!

bu yaşa kadar tek parça gelmeyi nasıl başardığını çokça merak etsem de şu andan itibaren ne haltlar yiyeceğimizi daha çok merak ediyorum.

şaka maka 5 aylık tanışıklığın üzerine şurada cibiliyetsizce cancişlik yapacak değilim. lakin hanımefendi hakkında şunu söylememe izin verin: sevdiklerinin kalplerini bir serçeyi avuçlar gibi tutar. hem başına bir iş gelmesinden korur hem de incitmeden sarmalar. çoğu zaman kendimi çekemeyip kendi şımarıklığıma göz açtırmadığım zamanlarda telefonda beni nazlarken bulurum onu.
kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bildiği için kıymet verdiklerinin sevgisini dünyanın en korunaklı yerinde muhafaza eder.
sırf şu çocuksu sahiplenmesinin hatırına yeni yaşı için Allah'tan dileğim: suretlerin ardındaki cevheri görebilmesidir...

buraya ananasla başlayıp moldovitle devam eden ve sadece ikimizin anlayabileceği saçma sapan onlarca şey yazabilirim, ama sadece "senin sevdiğin bir şeyin çirkin olma ihtimali yok" diyorum, anladın sen beni.
yeni yaşın şöyle böyle değil; şanına yakışır olsun canım!
[youtube][/youtube]