zeynep e mektuplar

birinci mektup.
neden kalemi elime alınca duruluyorum: kalbimi yarıp bakamaz mısın? oradan göremez misin ayan olmaz mı sana halim?
neden her şey seni sevdiğimi söylediğimde yerli yerine oturuyor? neden içim sükun buluyor? neden eksik bir şey kalmıyor?
sana kendimi ifade etmekte mahir olmadığımı söylemiştim. halen daha öyle... büsbütün bir eksiklik içindeyim. yine sana söylüyorum. neden sana söylüyorum bunları?neden kırıklığım, üzüntümü, hüznümü, hevesimi, hayata ve ölüme dair her şeyi, bildiğim bilmek istediğim arzu ettiğim ne varsa sana söylemek istiyorum?
zeynep... beni ne kadar bildin? mesela seninle konuştuktan sonra nasıl dua ettiğimi bildin mi? hayatımda olmadığım kadar samimice. zira acziyet kişiye kendini bildirir. bu sevda içimde olanca acizliğimle olmadığım kadar samimice dua ettim bildin mi bunu?
nasıl böylece oldum? bunca sana hislerim o kadar güzel ki... bu benden kaynaklanamaz. Allah'ın hikmetini vedud ismini bildirir bir şey. şunu söylüyorum zeynep kalbimdeki şey o kadar güzel ki bunun benimle alakası yok. ancak bana verilmiş bahşedilmiş bir şey. öyle isterim ki kendim istediğim senin için de. isterim ki senin de kalbin böylece olsun. "yarılıp temizlensin" sevda ile. hep ondan sana geldim. ya nereye gideydim? sana gelmesem bana bahşedilene liyakat göstermemiş olacaktım. kendim için istediğimi senin için istememiş olacaktım.
zeynep kalbime ve kalbine bakar mısın? biraz gayret etmez misin? bana böylece senin üzerinden bu güzelliği veren kalbine merhametini koymadı mı?
devamını gör...
dördüncü mektup.

değersiz bir varoluş biçimi

sadece bütün suçu bana yükleme.
hayat bir vazgeçiştir.
tüm hayatını; almak ve satmak için harcamak.
1344 hafta acı çekmek,
sürekli önündeki arkadaşını geçme çabası,
işte gelecek kurmanın yolu!
değişiklik olsun diye,
neden hep tersime gidiyorsun?
senin için oralarda bir gelecek var mı?

devamını gör...
--- alıntı ---
zeynep'ten başka herkesin, hepimizin okuduğu mektuplardır.
zaten zeynep bu mektupları görse herhalde intihar ederdi, çünkü;
(bkz: ortalık yere mektup yazmak)
--- alıntı ---

aslında herkesden önce zeynebin okuduğu mektuplardır bunlar. fakat o akşam ezanından sonra zeynep sadece bir resimdir. hodbin, zeynebe değil resmine aşıktır bundan sonra. (bkz: sevmek zamanı) böyle olması hem kendileri için daha faydalı hem de hepimiz için.

--- alıntı ---
değersiz bir varoluş biçimi
--- alıntı ---
demek, sanıyorum ki "bundan sonra yaşamın benim için bir anlamı yok" avamcasının afilli bir ifadesi. oysa hodbin'e bunu düşündüren neydi?

değerli hodbin kardeş,
isminle müsemma birisi olmaman arzusuyla diyebilirim ki geç bunları.
devamını gör...
slm zeynep nasılsın? gorusmeyeli çok oldu. cnm yoksun zaten artık buralarda numaram var sende bi mesaj atarsin artık. evet farkındayım sen çok ihmal ettim bi dönem havalara girdim kendi kendime tiplere girdim mesajlarina cevap atmadım artizlik yaptım boş yere haklısın lan valla haklısın ama bu mükemmel varlıktan kendini mahrum etme daha fazla ayiqs.
devamını gör...
zeynep ten ...

olmasını istermiş olmasından korkarmış.kısmeti sırta benzetirmiş hem yakınmış hem uzakmış.hayatta da o an yaşanılan duruma göre arka plan müzikleri çalsa üzüntülü anları bile güzel olurmuş.dili düşmanıymış aklı zehriymiş.hayat eşekmiş çünkü kalbi kırılmış.schopenhauer dan etkilenip ona göre hakikata varacakmış.sevdiği ona çok acı vermiş.sevdiğini bulamayacağını biliyormuş fakat aramamak elinde olmayacakmış.
devamını gör...
seni severdim kız. arkandan kendimce oyun çevirmiş olmama bakma. hiçbi arkadaşlmı kaybetmek istemeyip işi daha çok batırmamdandır o. o yıllarda ezik miydim acaba biraz. bence değildim ama bu kadar kendime güvenim olmadığı kesin. bak o zaman da en yakın arkadaşım yoktu şimdi de yok. arkadaşlık meselesi büyük imtihan be zeynep. o değil de neden fotoğrafları benden izinsiz myspace'te paylaşmıştın? sana tehdit mesajı atıp kuzenim atmış dememi bırak şimdi. beni sınıftakilere ispiklemek amacında olduğunu biliyorum. e küççücük kızı zorla kapatırsalar olacağı buydu be gülüsü. beni çok zorladın zeynep ya. seni severdim ve sana rağmen yine severdim. hayır senin aşık olduğun oğlanı da sevmiyordum. bundan şüphelenmen çok saçma değil mi? bu arada bu sabah -resmen 6,5 sene sonra- otobüste gördüm eren'i. çok değişmiş lan. çirkinleşmiş biraz da. aslında ilk tanıyamadım. sanırım o da beni tanımadı, ama bi garip baktı. neyse çok şükür ki arkaya gitti de bi muhabbete girmek zorunda kalmadık. nooldu siz evlenecektiniz? kardeşine bu oğlanın adını verdittirdin de noldu zeynep? sen ne yaman kızsın be zeynep. sana karşı saflık göstererek kendime hakaret etmişim. ama çocuktum işte diymi. mazeret hazır. şimdi olsa bu saçma durumlara düşmem heralde. yani bence. inşallah. onlar hep çocuk merhametsizliğindendir, takılma. ben iyiyim.
devamını gör...
ayağına çorap giy, içine de atlet, sonra üşütüyorsun. bir de hiçbir şey için çok üzülme, ben sana kıyamam. çayın şekerini azalt. bazen sana kızıyorum ama çoğu zaman seni seviyorum. kendine dikkat et. kulaklıkla çok yüksek seste müzik dinleme. öptüm seni.
devamını gör...

@hodbin'e mektuplar.

ulan hodbin,

3. mektupta gömdüğün kızı 4.mektupla niye diriltiyorsun? hadi 5.mektupta mezar ziyaretinde dua etmişsin anlarım da 6.mektupta bir ölüye seslenmişsin, gerek var mıydı? http://7.si tam bir fecaat. tek başına gömdüğün kıza rahat uyu demiştin, etmediğin laf kalmadı.

"yani sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?" birader.

geçiniz efendim geçiniz...

ayrıca bakınız:

oysa herkes öldürür sevdiğini
kulak verin bu dediklerime
kimi bir bakışıyla yapar bunu
kimi dalkavukça sözlerle
korkaklar öpücükle öldürür
yürekliler kılıç darbeleriyle
hodbinler elleriyle gömerler
devamını gör...
..aynaya baktığımda bazen seni hatırlarım hala. mavi gözlerim daha önce hiç bu kadar dikkatimi çekmemişti. ben senin benim kaderim olduğunu düşünüyordum..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.