zeytinyagli dolma kalem

hoş gelmiş çaylak yazar. bugün epey kişiyi karşıladık tam da kırmızı halıyı yeni temizlemişken geldiniz şanslısınız çayımızda taze. *
devamını gör...
sabah sabah sözlüğe bakarken nickini sol framede görünce gözüne far tutulmuş tavşan gibi olduğum yazardır. naif, kaliteli ve anlayışlı sen de hoşgeldin zeytinyagli dolma kalem.
devamını gör...
ulu çöplüğünden kopup geldiği için çok mutlu olduğum bir diğer yazar.
kalitesini, oradaki trollerin bile refüze edemedigi değerli şahsiyet.

--! spoiler !--

susamışsındır; buzlu şerbetim yok ki ikram edeyim. acıkmışsındır; sana beyaz keten örtülü sofralar kuramam memleket gibi esir ve yoksuldur odam.

--! spoiler !--

hoş geldin güzel kadın.
devamını gör...
ulu' nun en değerli yazarlarından biridir. yıllardır takip ederim üslubunu, çizgisini bir an olsun bozmamıştır. umarım burda kendini daha iyi hisseder.hoş gelmiş...
devamını gör...
mahcubiyetle gülümseyip, teşekkür eden yazar kişisi.
birçok yazar ile birlikte, ulu' dan geldiğim doğrudur.
uzunca bir süredir, ulusözlük' te yaşanan sözlük içi sıkıntılar ve kuralsızlıktan mütevellit peydahlanan huzursuz ve gergin ortam, belli bir kesim yazar tayfasını bezdirip küstürse de, o yazar tayfası, ahde vefa ilkesini gayet iyi bilen, her ne kadar kızgın ve kırgın olunsa da, verdikleri emeğe istinaden, yüreklerinde hafiften sızlayan bir ulu sızı ile birlikte gelmiş olan ve "dünya sözlük " tarafından sevgiyle karşılanan, nazik, insan olma vasfına haiz, seviyeli kişilikleri ve duruşlarıyla, gittikleri her ortamı güzelleştiren, ortama daha da anlam ve değer katmak için çabalayan güzel insanlardır.
bu böyle biline!
devamını gör...
hoşgörü kavramına sahip olmak için, ne john locke olmaya, ne de felsefe bilmeye gerek olmadığını bilen, hoşgörünün, salt erdemli insan olma vasfıyla ilintili olduğunu düşünen yazardır.
devamını gör...
olumlu her unsuru takdir ettiği gibi, olumsuzlukları da dile getirecek yüreğe ve duruşa sahip olan yazardır.

burası, insanları, sevgiyle ve saygıyla karşılama nezaketine sahip, bir çok güzel insanın olduğu bir sözlüktür.

eksikleri veyahut olumsuz yönleri elbette ki vardır ve bunları dile getirmek, sözlük yazarının, sözlüğü sahiplenmesinin ve olumlu gelişme kaydedilmesi için emek vermesinin farklı bir yoludur.

olur da bir gün gidecek olursam, kapıyı kapatarak değil, o güzel insanların uğurlamasıyla gideceğimden hiç şüphem yok.

nezaket ve uygarlık öncelikle insan olmanın ve akabinde kaliteli bir sözlük yazarı olmanın olmazsa olmazıdır.
hatırlatmak da fayda var!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.