zina yapmak

1 /
herkesin kolpaçino Sabri’ye dönüştüğü başlık. Bakın o da şöyle diyordu: "kardeşim kitapta yazıyor kitapta. kumardan, alkolden, uyuşturucudan uzak durun. ama zinadan kaçın diyor kaçın”
Birilerinin helal gördüğü ama hakikatte haram olan işlerden biri. Düşünce, göz, el , ayak, kulak vs her bir uzvun hesaba çekileceği durum. Mahşer günü ayrı, kabir hesabında ayrı. kulakların ne işitti, ayakların nerelere gitti, ellerin ne işle meşguldü, diye ayrı ayrı sorgulanacağız. Hatta ayette de belirtilmiştir, biz utancımızdan söyleyemediğimiz zaman âzâlarımız bizim yerimize konuşacak. Haram olan birinin elini tutmuşsa, gözlerine bakmışsa uzun uzun yahut uygunsuz film sahnelerini izlemişse, onun şuh sözlerini hitabını keyifle dinlemişse kulaklar vb her biri kendi hesabını verecek. Netice de bütün bu bakışlar, tensel temaslar zinayı teşvik eden yakınlaşmaktır. Yaradan (c.c) ise ayetinde , zinaya yaklaşmayın, buyuruyor. İşlemek yapmak zaten günah da, yaklaşacak durumlarda olmak da onun kadar günah. Bu defaatle olursa, hakiki anlamda nasuh tevbesi de olmazsa zina yapan kişinin kalbi kararır. Zaman içinde o kararan kalp büsbütün katılaşır. adeta bir tiryaki gibi zina işleyen kişi de asla iflah olmayan azılı bir suçludur. Yeri de ebedi olarak cehennemdir. Hatta , cennet ve cehennem hayatının temsili olarak anlatıldığı bazı kadim eserlerde, zina işleyenlerin karşılaşacağı vaziyetten , sathî olarak şöyle bahsedilir:

" Zina işleyenler cehennemde adeta deniz gibi büyük, bir kan ve irin birikintisinin tam ortasına bırakılır. Çıkmak isteyip çabaladıklarında yeniden o birikintinin ortasına bırakılırlar. Bu böylece devam edip gider. "

Bunun yanında Kur'an'da Nisa Sûresinde ve bazı sûrelerde , evlilik ile ilgili ayetlerde umumiyetle iffetli olanların iffetlilerle, iffetsizlerin de iffetsizlerle bir birliktelik kuracağından bahsedilir. İffetli birinin iffetsiz biriyle evlenmesi ise ayrı bir imtihandır.

bu Arap kültürü değildir. Araplara has bir eylem olamayacak kadar bütün insanlığı kapsar. İnsanın var olduğu her yer ve coğrafyada bu eylemin zuhur etme potansiyeli vardır.

Zina arap kültürüne ait birşey olsaydı, batılı modern olan onca insanın hayatında bu kadar şaibe olmazdı. Burdan böyle bir çıkarım yapılır.

Yalnız, Arap kültüründe yer alan 4 ile sınırlandırılmış çok evlilik uygulaması zina olarak adlandırılamaz. Zira çok evliliğin de hem Kur'an'ın hem sünnet-i seniyyenin usulüne erkânına göre münasip ve meşru olması gerekir. Evvelâ , evlenecek adamın eşine yahut eşlerine tekrar evleneceğini söylemesi gerekir. Hanım kişinin veya hanımların da rızası olmasa bile eşinin yeniden evleneceğini kabullenmesi ve kumasının kim olduğunu bilmesi gerekir. Bir dönem kadim İslam türk devletlerinde, Selçuklu ve Osmanlıdaki durum da böyledir. Bu asla zinaya indirgenemez. Böylesi evlilikler,
her iki tarafın veya tarafların , ailelerin bilgisi dahilinde nikah akdi olduğu için asla zina değildir.

Yalnız cahiliye devrinde olduğu gibi evli kadınların değiştirildiği, başkasına hediye edildiği, çok veya az bir menfaat karşılığında satıldığı gerçeği, günümüzde de hâlâ zuhur ediyor. Taciz vs gibi konular da zinayla alakalıdır ama burada fail ve meful olanın konumları ve içindeki şartlar da değişir. tacize uğrayan kişi bir insan olarak elbet bu muameleyi haketmez, ancak bilhassa kadınların erkeklerin şehvetini kabartacak şekilde giyinmeleri, koku sürmeleri, topuklu ayakkabı giyinmeleri de buna zemin hazırlar. Çünkü böyle giyimli bir kadın, daha alımlı daha kıvrak ve daha arzulu görünür. Burada tacizci kişi, zinayı bizzat işleyen; tacize maruz kalan şuh giyimli hanım ise, adeta bir suçluyu azmettiren gibidir. Biri zinakârdır, diğeri ise farkında olsun yahut olmasın zinaya teşvik eder. Görünüşte hatalı, kusurlu olan şahıs zina edendir; ancak diğer kişi de en az onun kadar günahkârdır. Vücut hatları belli olmayan bir hanım böyle bir kötülükle karşılaşmış olsa, sadece zina yapan suçludur.

Bir de hayvanlardan da aşağı olanlar var ki bunlar maalesef, hayvanların da namusuna musallat oluyor.

Son olarak zina yapmanın da, zinaya yaklaşmanın da çok vebali vardır. İnsan evvelâ Allah'a, sonra Rasûlüne, Kitabı Kur'an'a, kendisini iffetiyle evlendirmek isteyen anne babasına, kendisiyle evlenmek isteyen kişiye, o kişinin anne babasına karşı utanç ve pişmanlık hisseder. Ve mahşerde bu kişilerin hakk talebi, zina işleyenin yakasına yapışır. Hesap sorar. Dahası birlikte zina işlediği kişinin ve onun ailesinin, onun evleneceği adam - kadın ve ailesinin, dahası doğması muhtemel çocukların her birinin hakk taleb hakkı vuku bulur. Üstelik zina işleyen kişilerin çocuğunun olma ihtimali ve bunu kabullenme, sorumluluk alma durumları da veballi işlerdir. Reddeder, sorumluluk almaz, kürtaj ve düşük yapma yollarına başvurulur ise; kadın kişi buna muhatabı tarafından zorlanır ise bunlar da zinaya bağlı ayrı suç ve günahtırlar.
İslam'da bir kişiyi zina ile suçlayıp 100 sopa vurmak öyle sanıldığı kadar basit bir iş değil. Bir kere bir kadın yahut erkeğin zina ettiğini iddia edip 4 şahit getiremeyene 80 sopa vurulması hükmü vardır ki Allah bunlar için fasık kimselerdir demiştir. Yani bir kişinin zina ettiğini düşünsen dahi 4 şahidin yoksa konuşmayacaksın. Yoksa hz Ayşe'ye iftira atanlar gibi olursunuz. Öte taraftan 4 şahit getirilse dahi tövbe edip af dileyene sopa vurulamaz.
Tabi benim Kuran'ın lafzından anladığım bu. Daha detaylı ve farklı bir anlamı varsa bilen söylesin, biz de öğrenelim.
günümüzde ulaşmanın eskiye nazaran çok kolay olduğu günah. özellikle büyük şehirdeyseniz ve 1000 2000 lirayı gözden çıkarabilir durumdaysanız binlerce seçenek açılır önünüze. hadi bunu geçtik göz zinasından kaçınmak nerdeyse imkansız. bişey araştırıyorsunuz yanda mmorpg reklamı bildiğin çırılçıplak kadın. oyun reklamı bile böyle. allah yardım etsin sakınanlara.
bay edgar allan poe nın özlü sözlerine göz gezdirirken hanımlara olan sözleri ilgimi çektim. farkediliyor ki güzel hanımlara bir zaafı var. çalışmalarında pek çok ödül buluyorum. her neyse sonrasında okuma sandalyeme yaslanıp şarabımı yudumlarken tefekkür etmeye başladım. neden zinaya düşmesi daha kolay? çünkü saf keyifli. alkolde bir keyif yoktur hatta tadına alışmak için uğraşmak gerekir, lakin zina günahların arasında en keyifli olanı. bu yüzden islam dininde de bir an önce evlenilmesi tavsiye ediliyor bildiğim kadarıyla. aynı zamanda vücut hormonlarının baskısı da devrede. bilemiyorum bilemiyorum...
Metafizik olarak kök şakrayı yakar.

Tövbe ederse diğer şakralar geri gelir.
Fakat kök şakra geri gelmez.

Yakında yecüc mecüc cinleri dalga dalga her yerden musallata başladığında vücudunu koruyamaz.

Ama vücutta demir fazlalığı varsa
vejeteryan değilse
Gsm ve radyasyon sinyallerine fazla maruz kalmarıysa
manevi kalkanı nispeten daha dayanıklı olur.

Yani çocukları cep telefonlarından uzak tutunuz.

Yoksa pişman olacağınız ve geri döndüremeyeceğiniz günler yakın!