580 başlık / 1313 tanım
boğaz ağrısı için yapılabilecekler instagram kullanmayan erkek karizması en yobaz anadolu şehri kafası değişikler atlası hâli hazırda 100 milyon doların olsa ne yapardın sorusu en iyi maden suyu dünya sözlük kokoreç sevmeyenler kulübü doğum günü depresyonu lgbti onur yürüyüşü satanist kızın isyanı milli araştırma şirketinin yaptığı seçim anketi eyersiz atlar dünyaitiraf.com bebek arabasından düşen küçük çocuğunu döven baba dünya sözlük yazarlarının bugünkü mutsuzluk sebepleri güzel tanıma mesaj atmadan duramayan yazar kokoreç yiyenleri anlamaya çalışmak sevilmeyen nefret edilen insana yapılacak en büyük kötülük sheldon cooper 18 eylül 2020 bayern münchen schalke 04 sözlük yazarlarının bugün yaptıkları havalı işler dünya sözlük macron'un türkçe twitter paylaşımı burdur müge anlı uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans ismet özel türkiye geçici ekonomik krizde akmar pasajı 20 eylül 2020 başakşehir fk galatasaray maçı yükseklik korkusu pavyon kenan evren profiterol maske kelimesini edebi bir esere uygulamak tahammül edilemeyen tipler melisa sözen flört öğretmenin öğrenciyi dövmesi camide bayanlara ayrılan bölüm develi cıvıklısı devrimsel nitelikte tanım yazmak nickaltının örümcek ağı bağlaması objelere yüklenen anlamlar hayatı dolu dolu yaşamak beni üzecek gücü sana verdiğim için kendimden özür dilerim dünya sözlük radyosu maskenizi takabilir misiniz trafik kazasını seyreden insan

muhammad the messenger of god

koca koca ağızlarla yapılan bunca eleştiriden sonra filme büyük bir önyargıyla ve hatta korkarak gittim, inşallah hatalı veya kasti anlatımlarla karşılaşmam diye dua ederek.

filmin elbette eleştirilecek yanları da var. ama günlerdir medyada ‘kesinlikle izlemeyin’ diyenlerdeki bu kendine güven de beni benden alıyor. filmin teknik içeriği hakkında konuşmaktan ziyade ben bu gidin/gitmeyin söylemlerine odaklanıyorum şu an.

kendinin ve dininin zarar göreceğine inananlar zaten pek tabii gitmeyebilir, kendi kararı. ama görsel anlatımın hakimiyetindeki bir çağa doğmuş insanlara bir takım olayları göstermek istiyorsan görselliği kullanırsın, işitselliği kullanırsın, elinde ne varsa hepsini bir güzel kullanırsın. adam sana karikatürle saldırıyorsa, sen de karikatür üzerinden cevap üretirsin yapabiliyorsan. amacın anlatmaksa tabii… aleme bir faydası olmadığı halde, bir de yapılan işleri tükaka etmek için kendi sırça köşkünden sabah akşam ötmekten biraz zordur tabii anlatma derdinde olmak. sen ne yaptın bey amca diye sorarlar adama.

ben gördüm beğendim, korktuklarımla karşılaşmadığım için çok şükür dedim. kimseye de ne gidin ne gitmeyin şeklinde ultimatom kipinden konuşacak tıynette değilim Allah’a şükür. bir de mübareklerin suretlerini oyuncuların suretleriyle eşleştirme sorunsalıdır gidiyor. hz. hamza’yı anthony quinn suretinde görmek imanını zedeliyorsa tabii izlemeyebilirsin, bu tamamen kişisel bir sorun. bu benim hayal evrenimde bir olumsuzluk oluşturmuyor mesela. kaldı ki, mübarekleri –efendimiz sav dışındakileri- suretlendirmekten kaçınmak takdire şayan olsa da, bunun abartılması onlara insanüstülük atfetmeye kadar gidebilir. onlar da insandı ve biz insanların onları örnek alabilmeleri için bu bir yönüyle pedagojik bir gereklilik belki, Allahu alem. * *

son söz sana, 'kesinlikle gitmeyin' diyen adam, iranlı’nın anlattığını beğenmiyorsan ne olur sen anlat kendi yöntemlerinle, zorun altına girmeyi göze alıyorsan. ben kesin gelicem, 1 garanti yani valla bak.
devamını gör...

vücudun etrafında dolaşan arının yarattığı gerginlik

genellikle yaz aylarında renkli kıyafet giyenlerin yaşadığı gerginliktir. hele birisiyle karşılıklı oturmuş konuşuyorsanız sıkıntılı bir durum. göz sürekli arıda. arı yaklaştıkça sağa yatmalar, sola yatmalar, arada kalkıp tekrar oturmalar falan.

-ya oğlum bir şey yapmaz korkma. beni dinle boşver.
+anlat abi dinliyorum ben seni.
-ne dinliyorsun lan? kıvırtıyorsun yarım saattir.
devamını gör...

fahişe

bu işi bedenen, cinsi münasebet yoluyla para yahut başka bir değeri elde etmek için yapanlar var.

bir de zihniyet olarak yapanlar var. bunlar kimi zaman ayetin, hadisin, kanunun, törenin, devletin, atatürkün, hükümetin ardına sığınır kendi pis gırtlağından iki lokma fazla geçmesine fayda sağlasın diye olmadık lafı söyler, işi yapar.

be hey fahişe! erkek olsan da fahişesin, kadın olsan da. ruhun fahişe. aklın, zihnin, mantığın fahişe.
beş dakikalık mutluluğun aracısın. beş dakika beş yüzyıl olsa ne yazar. dünyadan milyonlarca fahişe geldi geçti binlerce yıldır. hangisinin adını kim hatırlıyor. hangisi 100 yıldan fazla yaşadı?

fahişe budur. kendi satılık olduğu için herkesi satılık sanır.

neyse yurtta sulh...
devamını gör...

güzel havayı fırsat bilmek

gezmek dolasmak sahilde turlamak yuruyus yapmak gibi eylemleri yapmaktır.
bunun yanı sira titiz ev hanimlari pencereden disari gozlerinde kalp kalp bakarak tam halı yıkamalik/yikatmalik , eski yatakta yün dovmelik /kabartmalik hic hic olmuyorsa çarşaf/nevresim yikamalik derler ve firsatlari asla kacirmazlar. *
devamını gör...

oylama

şu an sözlükte epey sallabaş yapılan eylemdir.tamam oy alıp verme oranı yükselsin de dürbün uğruna sıradan artılama olayın keyfini de kaçırıyor.yazarların gözlerinde dolar işareti gibi artı/ekşi oy görüyorum resmen.
edit: ben de şeytana uyup yaptım,affet Allahım.*
devamını gör...