331 başlık / 813 tanım
bazı kadınların açık saçık giyinmek için sıcakları bahane etmesi erkeklerin boy kompleksinin olması birlikteliklerde eğitim sorunu karısına kalk yemek hazırla diyen erkek gençler dinden kopuyor iddiası kavun 3 temmuz 2020 hendek havai fişek fabrikası patlaması nihafend uzun boylu kadınların eş bulma sıkıntısı fenerbahçe'nin suçsuz olduğuna inanmak yüzde 70 üzeri bitter çikolata temel karamollaoğlu türk milletinin öğüt verme sevdası birlikteliklerde yaş sorunu pedofili hastalıksa pedofile ceza verilebilir mi sorusu bazı tatlıları isimlerinden dolayı yememek yarısı artılık yarısı eksilik tanım istanbul sözleşmesi ekseninde cinsiyetler arası ilişkiler hamile olduğumu bilmiyordum anın görüntüsü doğuma kadar bebeğinin cinsiyetini öğrenmeyen çift kadının hoşlandığı erkeğe sevgisini ifade etmesi yusuf kaplan sahil beldesi migros'u bisikletle yokuş aşağı giderken ön frene abanmak mabel matiz yakar top oynarken hoşlanılan kızı vuramamak dünya sözlük yazarlarının objektifinden bu mahlasın arkasında bir at var yaşam enerjisini yükseltmek için tavsiyeler karpuz seçmek hanımcılık baba ile diyaloglar mabel matiz sorusuna inceleme başlatılması tuşlu telefon orijinalinden güzel olan coverlar yetişkinlerde gaz nasıl çıkar ideal evlilik dünya sözlük yazalarının ekseriyetle hanımcı olması 0.5 ucu olan var mı dünya sözlük hunharca eksileme timi yıllar sonra yapılan işin kısa yolunu keşfetmek anonim bir yazarın moderatör olma ihtimali oysa herkes eksiler sevdiğini dini hikayeler we born we play we die kızı istenirken hanımına dönüp vermesek olmaz mı diye soran baba bileklerime kadar acıyo türbanlı instagram mankeni

yazarların yemiş oldukları tuhaf şeyler

ev yapımı köpek maması.

ailesinde avcılık yapanlar varsa bilir. genelde av köpeklerine başarılı geçen avlardan sonra üzerine yumurta kırılmış makarna verilir. yumurtalı makarna yani. böyle söyleyince pek tuhaf olmadı gibi ama besleyici besin. ha biz ondan mı yedik? tabiki hayır, sadece yokluktan. istanbul'a ev aramaya gelmiştik ve süreç beklediğimizden uzun sürünce paralar suyunu çekmişti. arkadaş abisinin yaptığı köpek mamasını ballandıra ballandıra anlatınca ulan protein işte tok tutar bizi yapalım şunu dedik. yaptık ve yedik. hala çok tuhaf olmadı. keşke ilk 4 kelimede bıraksaydım.
devamını gör...

tarihte post mortem fotoğraf akımı

post-mortem fotoğrafçılık (türkçe: öldükten sonra yapılan fotoğrafçılık; ayrıca anıt portresi veya yas portresi olarak da bilinir) ölmüş kişinin fotoğrafını çekme işlemine denir. kişilerin ölen sevdikleriyle birlikte çektirdikleri bu fotoğraflar ondokuzuncu yüzyılda ve yirminci yüzyılın başlarında amerikan ve avrupa kültüründe oldukça yaygındı. yas tutan aileler tarafından hazırlatılan bu fotoğrafçılık türü sadece yas sürecinde yardımcı değildi, ancak genellikle ölen kişiyi temsilen görsel hatırlama olarak kullanılmaktaydı ve bu fotoğraflar ailenin en değerli eşyaları arasındaydı.

devamını gör...

zengin düşmanlığı

bilimsel adı nedir bilmem ama burada çok yapılmaya başlandı. nedir yani 3-4 araban olunca, 10-15 binan olunca, 5-10 villan olunca, 2-3 yatın olunca halktan mı kopuyoruz.

bizde insanız, maalesef siz fakirlerle aynı havayı soluyoruz ve buna tahammül edebiliyoruz. sırf bu yüzden bile taktir ve taktis edilmemiz gerekirken, horlanıyor, dışlanıyoruz.

sanki zengin olmayı biz seçtik...
devamını gör...

istanbul

o kadar insanı sırtında taşıdın da bir ben mi fazlaydım.

öyle olsun, ben de köyüme dönüyorum. ne olur sen de özüne dön. sana yakışmıyor böylesi.

dişil bir yanın var, ah ki ah.. göz kırpmadığın kimse kaldı mı acaba. uzaktan çok güzel görünüyorsun, bu doğru.

elbette özleyen yine ben olacağım. senin umurunda dahi olmayacak belki.
devamını gör...

eşi vefat ettikten sonra evlenen adam

babam olur kendisi. 4 sene kanser hastalığıyla mücadele eden annemin vefatından sonra evlenmesi vefasızlık gibi görünse de; hayata tutunmak için yerinde bir adım attı. ne yapsaydı misal? ömür boyu yas mı tutacaktı? bunları henüz idrak edebildiğim için- hazmetmekte zorlansam da- durumu kabullendim. olan biteni acı acı gülerek karşılamayı, akıntıya karşı kürek çekmemeyi, gidenin geri gelmeyeceğini.. öğrendik eşekler gibi.
devamını gör...

dünya hayatının kısa ve geçici olması

ölümü bilen, fani lezzetlere; ahiret yolcusu olduğunu bilen de, dünya misafirhanesindeki oyuncaklara aldanmaz, onlarla oyalanıp vakit kaybetmez. bütün fânî nimetler bir kişide toplansa ve o huzur, saadet içinde yaşasa ne fayda.. sonunda gireceği yer, şu bastığımız kara toprağın altı değil midir?

imam şafii’nin ifadesiyle: kervanların, yolculuk esnasında ev inşa etmeleri akıl karı mıdır?
devamını gör...

dünyaitiraf.com

8 senelik bir mevzunun öznesi kişi bana dönüp bakmadığından ötürü, hayattaki her güzelliğe kötü gözle bakıyorum.
küçük bir örnekle açıklamak istedim. mesela bir ortama girdim ve herkes beni çok sevdi, çok iyi biri çok dürüst biri buldu, artık ne ise.
ardından kendime dönüp, o'nun bana dönüp bakmadığını hatırlıyorum. ve olan bitenden mutlu olamıyorum.

hayatının birinin ellerinde olması ne garip. ve o hiçbir zaman dönüp de bakmayacak.
geçen mevlana idris'in çocuklar için yazdığı bir kitapta okudum galiba. insanın her istediği olsaydı çok zarara uğrardı tarzında bir lafı vardı. o cümleyi düşünüp kendimi teselli etmeye çalışıyorum.
devamını gör...

farklı dilde konuşmak

gayet normaldir, insanidir. ana dlde konuşmak önemlidir. dünyanın bütün dilleri deyü bişi var diğ mi. lağkin başka bi olaya değinecem. ülke sınırlarında bi aşağılama, ırkçılık etme ve köylü kurnazlığı ile birlikte anılması gereken bi durum var. kayal inşaata ait yapı & yapı firması istanbulda bi şantiyesinde farklı dilde konuşmayı yasakladı. farklı dilden kastı taşeronda çalışan kürt işçilerin konuştuğu kürtçe lan. vatandaş türkçe konuş demenin farklı versiyonu olarak ele alabilirik. ee bu kafaya gelmek için ortam müsait, firmaya bu yasaah, yapma diyen çıkmaz aga.
devamını gör...