663 başlık / 1305 tanım
dünya sözlük 15. hatim programı 2 kibirli ile sözlük röportajı sözlük hanımlarının kaliteli zirve yapamama nedenleri gelmiş geçmiş en iyi 5 sporcu sigara dumanı cumhurbaşkanlığının beyin göçünü tersine çevirecek olması rızık endişesi devlet memuru olmanın zorlukları apartmanı saran yemek kokusu sihirdar vadisi ak parti'nin yıkılışı ve tayyip erdoğan'ın sonu yeni işe başlayan kıza gönderilen çiçek 2019'da tek rakamlı enflasyonu göreceğiz nafile ibadetlerin en büyüğü yazarların kendi ülkesi olsa yapacakları ilk basın açıklaması mantık evliliği söylenecek çok şey varken susmayı tercih etmek bmw fabrikasında türkçe konuşmanın yasaklanması düzgün erkek anne ve babamın aşk mektuplarını yırtıp çöpe attım ismet özel'den öğrenilen kelimeler akıllı mezar taşı ekrem imamoğlu'nun camide yasin okuması evlenmek için ruh eşini arayan insan hiç gelmeyecek birini beklemek yeteneksiz ve tipsiz futbolcunun yanındaki manken süleyman soylu vize randevusu türk kamuoyu kılıçdaroğlu'nun idam edilmesini bekliyor torpil ırkçı müslüman dünyanın ortası ninja kaplumbağalar türk olsaydılar kokoreç yerdiler marmaray karşıtı eylem yapan dolmuşçular 18 mart 2019 hollanda tramvay saldırısı keman çalmak çanakkale zaferi düğüne az bir süre kala ayrılmak yıllık izin oy kullanmamanın chp'ye destek anlamına gelmesi her sinirli kadının arkasında neyi yanlış yaptığını hiç anlamayan bir erkek vardır Allahtan kork diyen ateist zevkle tanım silmek gelinlik çağ niğde gazozu grup 84 a 101 kedisi

islam ülkelerinin bayram ihtilafı

ay'ın dünya etrafında yaptığı bir tur 29,5 gün olduğu sürece bu ihtilaf devam edecektir. dünyadaki bir noktayı başlangıç noktası kabul edip, bu noktada görünen ay'ı tüm dünya'da görülmüş kabul ederek bu ihtilaf giderilebilir. ay, 29,5 günde turunu tamamlamasından dolayı, istisnasız her ay dünya'nın bazı bölgelerinde ay 29 gün, diğer bazı bölgelerinde 30 gün olacaktır. bu olayın hadisle, içtihatla falan hiç ilgisi yok. bunun hesapla da ilgisi yok. tamamen ay'ın gerçeğiyle ilgili bir şey.

ikinci konuya gelirsek; türkiye diyor ki, türkiye saati ile 13:01'de şevval ayı oluşmaya başladı. (ki bu bilgi doğrudur) dolayısıyla akşam saatlerinde bir günlük ayın yaklaşık üçte birlik kısmını oluşmuş oluyor. yarıdan azını önceki aydan saysak bile, imsak vaktine kadar bir günlük hilalin üçte ikisi oluşmuş oluyor. ve bu da yeni aya dahil edilir. türkiye'den bir günlük hilalin üçte biri görülebilecek durumda bile olsa, imsak vaktinden önce türkiye'ye göre daha batıda olan dünyanın herhangi bir yerinde, hilal bir günlük hilalin üçte ikisi büyüklüğüne ulaşmış olur. ve bence bu konuda bir uzlaşı sağlanacaksa bile, bu ancak türkiye ve benzerlerinin uyduğu metodla mümkün olur. yoksa bir bardak su ile dünyanın dönmediğini ispata kalkan adamların, kendilerini ehli hadis sayıp, diğerlerini ehli bidat saymalarıyla bu ihtilaf çözülmez. kaldı ki bu konuda ahkam keserken, ay'ın hareketleri hakkında da az biraz malumat sahibi olmak gerekir.
devamını gör...

karşı cinsin tokalaşmak için uzattığı eli balzac pozu ile püskürtmek

erkeklerle masada oturup,sohbet eden bir tip değilim. hiç haz etmiyorum bu tür şeylerden. yani vicdanen rahatsız oluyorum. neyse memlekette ki arkadaş cevrem nasıl desem biraz elit bir kesim. birgun arkadaşla bir cafede oturuyoruz. benim arkadaşın karşı cinsten bir arkadaşı geldi tokalaştı falan bunlar. bana da uzattı elini bende ; " erkeklerle tokalaşmıyorum ." dedim. abi o an çocuk şok çocuk iptal. ahahahaha eli havada kaldı. böyle kaç defa oğlanların eli havada kalıp rencide oldular karşımda hatırlamıyorum. bilmiyorum belki eski kafalı , yobaz diyeceksiniz bana ama " yahu kardeşim karşında pardesulu , tesettürlü bir kız var kırarım senin o elini. bir de benim olduğum masaya mı oturacaksin? la bi git hele. " böyle düşünüyorum. velhasıl kelâm, balzac pozu idolum.

böyle de eksilersiniz komik insancıklar sizi.
devamını gör...

letgo

zaman zaman çok işime yarayan uygulama. benim derdim bilgisayar ürünleri ve malzemeleri. bazan çok uygun fiyata çok güzel ürünler bulabiliyorum. üstelik yaşadığım çevrede. bulduğumda da hemen gidip alıyorum.

ama tabi bu platformda da beleş mezarcılar veya üç kuruşluk ürünleri 10 kuruşa satmanın peşinde olanlar çok fazla.

amacı doğrultusunda kullanıldığında işe yarıyor.
devamını gör...

sözlüğü galeyana getirmek

aldığım duyumlara göre yazdıklarımın etkisiyle bir grup yazar meclisin önünde eyleme başlamış. arkadaşlar hemen o nümayişe son verin lütfen. öyle çok da şey yapmayın yani. ben laf olsun diye yazıyom siz hemen gaza gelip eylemler falan... anladık gençsiniz kanınız kaynıyo lakin bu yaşımdan sonra mahpus damına düşürmeyin beni.

memur bey! memur bey bi dakka. yav bi abdest alaydım bari. yatsıyı kılmadım daha...
devamını gör...

görücü usulü evlilik

referans mektubu gibi bişey. işte ayşe teyzenin referansıyla geldim; kendisi beni görmüş beğenmiş sizi bana, beni size uygun görmüş. anlaşırsak sevişmemizi* istiyor.
normalde hep buyukler tarafından yapıldığı düşünülse de bir arkadaş tavsiyesi ile tanışmak bile görücü usulü oluyor yani entellerin o karşı çıkarım ayakları boşuna aslında.
devamını gör...