593 başlık / 1223 tanım
hangi dünya sözlük yazarısınız testi yeşilçam’ın bize öğrettikleri dünya sözlük yazarlarının en son gittiği konser dünya sözlük'te yazan erkeğin asıl amacı dünyaitiraf.com başkan erdoğan'ın cuma namazı konvoyu nevzat tarhan’ın tepki çeken neslican tay paylaşımı sadece türkiye’de karşılaşılabilecek şeyler neslican tay için anıt mezar yaptırılması moderatörlerin kendilerine kimlerin eksi verdiğini görebilmesi doğru kişiyle doğru yerde doğru zamanda tanışmak nutella vs sarelle sanatçının tükürdüğü her şey sanattır yazarların şu an okuduğu kitap 22 eylül 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçı ağlamaya yardımcı film ve diziler b ile başlayan en güzel şey ezan sesinden rahatsız olmak bir delinin karalama defteri gözlenmiş patlıcan 21 eylül 2019 sigara yasağı açıklamaları gecenin şarkısı teknofest sevgi yetmiyor kıvanç tatlıtuğ ile dava sonrası fotoğraf çektiren hakime sen çok iyi bir insansın ama bir kere aldatmacası üzerine kurulu düğün sektörü sözlük yazarlarının karalama defteri sonbaharın en güzel yanı yazarların şu anda olmak istedikleri yerler biten ilişkinin ardından eski sevgilinin sosyal hesaplarını takip etmek göğse aniden saplanan ağrı ceylan ertem farelerden kurtulma yolları elektronik sigaraların yasaklanması uluslararası hukuk ölü doğmuş yaratık sözlükte yazmanın herhangi bir sosyal medya sitesi kullanmaktan farksız olması seri eksi atan yaralı yazar hayatınızı boşa harcadığınızın işaretleri rus kızı ben bu yaşımı hiç böyle hayal etmiyordum ezan o nazik hoşgörülü insanların yatakta birer canavara dönüşmesi dünya sözlük yazarlarının objektifinden neslican tay 4 kişilik aileye gelen 3 dilim pasta sözlük çok kasıyor bize gelsene

fahrettin fahrenheit ile sözlük röportajı

banane amerikadan

hahahah ben de su deposundayım. laf aramızda başka yazarlar da var bu mevkide. hatta birini 38b'de gördüm arkalardaydı. baş harfi zoraki yazar sdadfgh. benzer şeyleri hepimiz yaşıyoruz. ben de gazi'yi ötelemek için türlü şeyler diyordum. hemen yeşilpınar'ı siper etme var mesela. nerde oturuyorsun ? yeşilpınar tarafı. hooop bağlandın eyüp'e.
aslında teknik olarak goplu değil küçükköylüyüz. aralarında bir çekişme var bilirsiniz.
bağlarbaşı dediğiniz sarıgöl mahallesi galiba. ona hakikaten yakın sayılmayız ama o kadar da şeyapmayalım.
bizim semti değil ezgi mola, liv tyler bile aklayamaz. avrupa konutları'na harbiden şaşıyorum. diplerindeki mahalle çok fena. ama adamlar çekmişler duvarları karışan yok galiba.
baraj yolundaki finanskentleri biliyorum evet.
valla oralarla ilgili çok bilgim yok. binalar görünümde güzel ama finanskentler yani.
turşu suyu severim. kemerburgaz turşusu olursa bir başka olur.*
Allah hepimizi gop'tan kurtarsın. beykozlar, kalamışlar, tarabyalar nasip eylesin.
devamını gör...

ismet özel

darbeye tiyatro diyen ekibe dahil olmuştur. kerameti kendinden menkul tespitlerine devam etmektedir. yazık. sonu bu olmamalıydı. müridinin darbe ertesi yazısının başlığı şu idi: "amerikan maskaralığından “millî irade” çıkartmaca ya da yayıkta ayran kabartmaca". daha erdoğanın kitleleri meydanlara çağırmasından önce ben gözlerimle sokaklarda o kadar çok ülkücü gördüm ki. ama bu arkadaşlar o gün ayağa kalkan halkın akplisi,ülkücüsü vs. halkın bizzat kendi olduğunu, akp nin tüm aymazlığına rağmen, halkın devleti devletin elinden kurtardığını görme basiretine sahip değiller. pensilvanydaki bir meczubun her dediğinde hikmet aramak nasıl akıl tutulması ise, özel ve adamlarının ki de aynı şekildedir. gerçeğe dayanmayan, maddi delili olmayan ispatlanamayan herşey zırvadır, özel'inkiler de dahil. özel kendi yazısında şunları da söylemekten imtina etmedi "püskürtülmüş haliyle darbe yüzünden türk kimliği hususundaki cehalet katmerlendi. ". sen o cehalete kurban ol, e mi.

ilgili yazılar istikal marşı derneği sayfasından okunabilir.
devamını gör...

aile babası

hayatın yol ayrımlarındaki seçimlerden ve seçimlerle başlayan yol ayrımlarından oluştuğunu kabul ettiğimizde
evlilik kararı hayatı yeni yol ayrımlarına, yeni seçimlere ve yeni sorumluluklara sürükleyen eylemlerin imamesi oluyor.

aile müessesesiyle ilgili en büyük korku bilinmezlikten yahut yanlış ve eksik bilinenlerden doğan belirsizliklerden kaynaklanıyor. bir liverpool için bile "you'll never walk alone" diyen yüz binlerce kadın ve erkek olmasına rağmen eller cepte yürümenin aymazlığını, bir avucun sıcaklığına tercih edip yalnız yürümeye devam ediyorsun.

günümüzde evlenme kararında bocalayanlar evliliği flört mesabesinde yaşayıp, feragatin, vefanın, paylaşmanın ve karşılıklı emanet hissiyatının ne olduğunu kavrayamadan soluğu mahkemede alanları gördükçe iç açıcı bir manzarayı acemi bir fotoğrafçının makinesinden çıkmış fotoğraf karesine bakarak yorumlayıp korkularını derinleştirerek daha da titizleşiyorlar.
ne kaçırdıklarını bilmeden, ne kazanacaklarını hayal edemeden.
halbuki aile olmak, aile babası olmak bir erkek için ne şahsiyetli paye.

dün akşam eve nasıl gideceğimi bilemeyecek kadar yorgundum. iş çıkışında çalan telefonun ucunda dünyanın en tatlı sesi "baba" dedi. içli içli ağlıyordu. "baba balıklar öldü biliyor musun ?"

iki gün önce bir yakınımız bakamadığı balıklarını akvaryumuyla birlikte hediye etmişti. sakinleşmeyeceğini bildiğim için sadece ağlamasını dinledim. bütün yorgunluğumu en yakın pet shop'un nerede olduğu fikri ufaladı. "geleceğim kızım" deyip kapadım.

yemekten sonra diğer odaya sakladığım poşet içindeki balıkları getirdim. fark ettikten sonra gözlerindeki ışığın güzelliği.. bundan 6 sene önce asla hayal edemeyeceğim kokusuyla boynuma sarılışı..

bazen hak etmek için neler yaptığını düşünüyorsun. ne kadar azla ne kadar fazlasına sahip olduğunu.
devamını gör...

2019 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tayyip erdoğan'ı destekleyeceğiz

chp adalet yürüyüşlerinde(?) hdp ile kol kola yürürken, sözüm ona dindar muhafazakar saadet partisini kucağına almışken ak parti-mhp ittifakı neden bu kadar rahatsız etti? ayrıca koalisyon hükümeti ile siyasi ittifakı ayırt edememek için ne okumak lazım? keza okuduklarınız ve bildikleriniz bize pek aykırı ve komik geliyor.

15 temmuz'dan sonra devletin atlattığı badireyi fark edip meselenin hükümeti değil devleti devirmek olduğunu fark eden mhp'nin devlet istikrarı açısından böyle bir adım atması neden yanlış? hayatını kaybeden 250 kişiye küfür edercesine "bu bir tiyatro" veya "kontrollü darbe" demesi mi lazımdı? o zaman mı sevilecek, kabul görecekti?

yine geçtiğimiz cb. seçiminde mhp-chp çatı aday olarak ekmeleddin beyi çıkarırken neden mhp topa tutulmadı? oda siyasi ittifak, bu da...

yahu derdinizi çok iyi anlıyoruz. kininizi pekala kabul ettik, sindirdik. ama tutarlı olmamanız kendinizi komik duruma düşürmenize sebep oluyor, uyarması yine bizden olsun. seviliyorsunuz vesselam.
devamını gör...

dünya sözlük

mobilden veya tabletten giriş yaptığımız zaman kayıt ol butonu çıkmıyormuş. buraya getirmek istediğim bir arkadaşım sırf bu butonu bulamadığı için bu yağmurda kapının önünde bekliyor. bu değerli şahsiyeti içeri alabilmek için ne yapabiliriz? bilen varsa yardımcı olsun lütfen.
devamını gör...