711 başlık / 1552 tanım
intihardan alıkoyan şeyler başka sözlüklerde de yazmak az bilinen görgü kuralları diyanet işleri başkanlığı download fetvası insanın doğduğu şehir üzerinden kendini övmesi arap kültürünü islamiyet zannetmek sevilen kız için yapılacak şeyler diyarbakır van ve mardin belediye başkanlarının görevden uzaklaştırılması kahveli kitaplı fotoğraf paylaşımının altında yatan sebepler instagram'ın kapanması durumunda olabilecekler kendisinden en çok yemek yapılan bitki makamlı kuran okumak 19 ağustos 2019 fenerbahçe gazişehir maçı karşılık beklemeden yapılan iyilik çocuk emzirirken çekilen fotoğrafı sosyal medyada paylaşmak ilahiyat fakültesine yerleşen yks üçüncüsü genç sözlük yazarlarının karalama defteri semadan indiği var sayılan kitaplar namaz kılıyor diye birine güvenmek bulgur pilavı yaşanması mümkün en mutlu anın geçmişte kalmış olabileceği fikri italya yazarlara rastgele tavsiyeler arap kültürü vs batı kültürü dünyaitiraf.com gelin kaynana sorunlarının altında yatan sebepler dünya sözlük yazarlarının objektifinden kevin de bruyne şehirlerden yüzlerce ağaç kesip dağlara binlerce ağaç dikmek doblo kullanan kadın atatürk'ü sevmeyenler vatan hainidir misafir nedeniyle dayak cezası ertelenen çocuk bilgisayar toplamak ucuza uçak bileti bulmak ne varsa eskilerde var kendini bi şey sanılmak devletin rejimine ve kurucusuna düşman olmak kadınların aynı boydaki erkeklerden daha uzun gözükmesi ailedeki kız çocuklarından birinin muhakkak aykırı olması çocukken yapılan saçmalıklar dünya sözlük yazarlarının olmak istediği enstrümanlar yatılı misafir olunan yerde hane halkından önce uyanmak her şeye bir kılıf bulmak 18 ağustos 2019 atletico madrid getafe maçı öğrenci zannedilen öğretmen dünya sözlük ve ekşi sözlük temasının benzemesi işlerin yetişmeme nedeni doğan bin pişman mescid i haram

omayra ile sözlük röportajı

sözlüğümüzde bir gelenek haline gelen ve bugune kadar oldukca iyi performansların sergilendigi sözlük röportajlarında sayın ve de pek kıymetli sözlük yonetimi bu hafta beni kurban secmis sevgili sözlük ahalisi..
simdiden hepimize kolay gelsin..
gerci herkes biliyor tanıyor nasil biri oldugumu fakat yine de aklınıza takılan sormak istediginiz her soruya usulune uygun sekilde cevap vermeye calisacagimi bilmenizi isterim..
''o bizden, şu sizden..'' gibi abidik gubidik seyleri pek onemsemem.
bilinsin isterim..
dileyen herkes kısıtlama olmadan bana gonul rahatlıgıyla soru sorabilir..
dilegim en fazla 20 soru gelmesi. * *

cuma gunu bulusmak uzere..

sonradan istenirse editlenecektir..

*

sorular cuma günüdür..

edit: benden öncekiler..

1. (bkz: uvey ile sözlük röportajı)
2. (bkz: franz fiodor kafkayevski ile sözlük röportajı)
3. (bkz: fahrettin fahrenheit ile sözlük röportajı)
4. (bkz: ilşah ile sözlük röportajı)
5. (bkz: yagmurun golgesi ile sözlük röportajı)
6. (bkz: zoraki yazar ile sözlük röportajı)
7. (bkz: kim var imiş biz burada yoğ iken ile sözlük röportajı)

(bkz: yazarlarımızla sözlük röportajları)

devamını gör...

türkiye de filozof olmak

mercimek çorbasını görene kadardır. şimdi zirveye gelenler bilir, iki kisinin bildigi sırrı abinin +1 i olan abimiz, muhteşem tarih bilgisine sahip, yazarlık yapan, insanları çok iyi analiz edebilen ve muhteşem aforizmalar yazan bir abimiz.

uzunca sohbet ettik. gerçekten karakterimi çok iyi analiz etti. onun dışında yazdığı birkaç aforizmasını söyledi ve onlar da çok hoşuma gitti.

kendisi gözümde bir nietzsche, goethe gibi üstün bir düşünür haline gelmiştiki mercimek çorbasını içişini görünce aslında içimizden bir düşünür olduğunu, heredot cevdet kıvamında bir abimiz olduğunu anladım.


devamını gör...

atatürk düşmanlığı

gerici kemalist zihniyetin var olduğunu saydığı düşmanlık...

hakikatleri söylemek ne zamandan beridir düşmanlık oldu azizim...

mesela ingilizin kaldıramadığı halifeliği atatürk2ün kaldırmasına ses etmek, buna muhalif olmak düşmanlık mıdır?

osmanlı sonrası, türkiye başta olmak üzere islam dünyası müslümanlarının, dünyanın her yerinde sömürülmesi sizce tesadüf müdür?

devamını gör...

cinsel istismar suçunda mağdurla evlenen failin affedilmesi

allah sevdiği kuluna eziyet eder mantığı

şöyle daha güzel:
"allah hayrını dilediği kişiyi musibete uğratır."

ey müslüman, yani başına bir musibet geldiği zaman zannetme ki Allah seni sevmediği için musibet veriyor. hayır.. aksine seni sevdiği için musibet veriyor. Allah falanca günahkârı ne yapsın kardeşim, Allah seni musibete uğratacak ki günahlarını döksün. seni musibete uğratacak ki cennetteki makamını yükseltsin.

o yüzden başına bir musibet geldiği zaman isyan etme, sabır göster, bunun Allah'tan geldiğine iman et ve inşaallah cennet'i kazan.
devamını gör...

anaokulunda erkeğin ayağına su döken kız çocukları

kostüm falandan anladığım kadarıyla geçmiş anadolu kültürünü anlatan bir oyun sahneleniyor. tamam 2017 de böyle bişey yapan aile yok ama anadolu da bu kültür zamanında hakim oldu zira kimseler plazalarda çalışmıyor tarla falan biçiyordu meclise bunu taşıyıp meclisi kitleyeceğine daha makul sorunları taşı ulan bunlar çalışıyor diyelim. sonra chp her şeye soru önergesi veriyor meclisi kitliyor deyince kızıyorlar.
devamını gör...

dünya sözlük

çok acayip bir yer. insanlarla sinerji ortamı yakalayip bir konu hakkında düzeyli tartışmayı çok severim(beyin fırtınası). sabah da bir giride gördüğüm enterasan bir fikre, kendi fikirlerimce eleştirel bir mesaj attim giri sahibine ve bana dönmedi. bazen tek başınaymışım hissi yarattırıyor burası. kendim konuşup kendim dinliyor gibi...
neden eleştiriye cevap verip fikrini savunmaz yahut neden fikrinin tartışılmasını istemez bir insan bilmiyorum. sığ olmamak, fikir çeşitliliğine açık olmak gerekir böyle kalabalık ortamlarda. "ben diyeceğimi dedim hopp kenara otururum" olmamalı,.
yazdıkları ile fikirleri manipule ettigi gibi kendi fikirlerini de tartişmaya kapatmamalı.
devamını gör...

muhammed emin yıldırım

siyer konusunda engin bilgisi ile zaten yeterince etkiliyor.

ama benim hoşuma giden güncel konulardaki sohbetlerini peygamber ve sahabe hayatından örneklerle somutlaştırması ve oldukça sadece anlatması.

ekeleme: kendisine benim uzak olanlar youtube'dan sohbetlerine ulaşabilir.
devamını gör...