ekşi sözlük

eğer darbe başarılı olsaydı yazarları şu anda hewallerle halay çekiyor olacaklardı. çomar dediklerinin darbeyi engellemesi ile darbe başarılı olmadı.

şu anda teslim olan askerler üzerinden duyar kasmakla meşguller. onların da işi zor be.
devamını gör...

entelektüel fahişe

bizler entelektüel fahişeleriz..!

“hiç biriniz düşündüklerinizi olduğu gibi yazmaya cesaret edemezsiniz. bunu yapmaya kalktığınızda yazdıklarınızın basılmayacağını önceden bilirsiniz çünkü… çalıştığım gazetede bana düşüncelerimi açıkça yazmak için değil, tersine yazmamam için haftalık bir ücret ödüyorlar. içinizde benzer biçimde benzer ücretler alan başkaları da vardır. düşüncelerini açıkça yazacak kadar salak olan herhangi biri, sokaklarda başka iş arıyor olacaktır.

gazetemin herhangi bir sayısında gerçek düşüncelerimi yayınlamaya kalksaydım, 24 saat dolmadan işimden atılırdım. gazetecilerin işi; gerçeği yok etmek, düpedüz yalan söylemek, saptırmak, kötülemek, servet sahiplerine dalkavukluk etmek, kendi gündelik ekmeği uğruna yurdunu ve soyunu satmaktır. bunu siz de biliyorsunuz ben de…
öyleyse şimdi burada, ‘bağımsız özgür basının’ şerefine kadeh kaldırmak saçmalığı da nereden çıktı? bizler sahnenin arkasındaki zengin adamların oyuncakları, kullarıyız. bizler ipleri çekilince zıplayan oyuncak kuklalarız. yeteneklerimiz, olanaklarımız ve yaşamlarımız, hepsi başkasının malı…

bizler entelektüel fahişeleriz..!”

| new york times’ın editörü, john swinton

swinton toplantı sırasında bunu söyledikten sonra şaşkın bakışlar arasında salonu terk etti.. gazeteden istifa etti ve kimseden para almaksızın “john swinton’s paper’’ diye tek yapraklı bir “gazete” çıkartmaya başladı…*
devamını gör...

yazarların en çok beğenilen entryleri

ego butonuyla görebileceğiniz entrylerdir. bakın görebileceğiniz dedim, görebileceğimiz demedim. zira ben de yok. yok derken görünmüyor yani... şöyle

• genel
• tanımlar
• son oylananlar
• en beğenilmeyen tanımları
• daha derin

bir dakika ya. ya da ben öyle zannediyorum lan yoksa?
oğlum beş senedir yazıyorum bir kişi bile beğenmedi mi yani yazdıklarımı, derviche de lan zaten kimse beğenmiyor, boşa yer kaplamasın diye kaldırdı mı o bölümü.

bak bir entry vardı en beğenilenlerde hazır, o entrynin başlığın bkz verecektim.
entry'i, entry de yazdıklarımı tamamen hatırlıyorum ama başlığı hatırlamıyorum arkadaş.
baya entry de hatırladığım bütün kelimeleri tek tek arattım yine bulamadım.

benim beğenilen tanımlarım nerede arkadaş açık açık söhttp://yleyin.ne yaptınız tanımlarıma
biri bana bunu açıklasın hemen!

http://i.amz.mshcdn.com/FCP...
devamını gör...

chester bennington

başkan sen bizim 13 yaşımızdın. ne yaptın başkan. toprağın bol olsun. vay be ergenlik çağımızda tarzına özendiğimiz solistlerin intihar ettiği yaşa da mı geldik.

not: açtım eski şarkıları dinliyorum. ulan bi yandan gaassaray bi yandan bu bi durun be kardeşim.
devamını gör...

erkektir yapar

sonra niye tecavüzcüsü sapığı türedi. acaba niye? hiç düşündünüz mü? 

kızınızın namusunu en değerli hazinenizmiş gibi korurken, bu uğurda canlar alırken aynı hassasiyeti oğlunuz için de gösteriyor musunuz?

 kızınızın başına gelmesini istemediğiniz kötülükleri başka bir ananın evladı olan kızlara yaptırmayın.
devamını gör...

allah'ın a'sının küçük yazılamaması

özel isimler büyük harfle başlar. daha birinci sınıftan bunu vermeye başlar öğretmenler. hafif dini hassasiyet meydana geldi mi Allah derken küçük harfle yazamıyorsun. kendi isminin bile büyük harfle veya küçük harfle yazılması senin için o kadar büyük bir anlam ifade etmiyor. ama yaratıcının ismi insanı tedirgin etmeye yetiyor.

bunlar hep saygıdan.
devamını gör...

uvey

kendisi bir başlık açar tek tanımla da kalır. insan altına yazmaya cesaret edemiyor ki bir kere. bir bakıyorsun adam 5 dakikada 40 artı almış. hadi gel de yaz, usulca artını verip geçiyorsun.
devamını gör...

ocak 2018 sıralamasının verdiği şımarıklıkla şubat ayında yerlerde gezmek

derviş bunu beğenmedi. öhöm. genjler herkes buraya bakıyor mu? ocak ayında bir sıçrayış gerçekleştirdik. eyvallah. aynısını şubat ayında da yaparsak daha sonra şubatta da bir sıçrayış derken şubat 28 çekiyor deyü beğenmezük yapıp martta kedilerle beraber bir daha sıçrayış yaparsak uludağ sözlüğe yetişebiliriz. cnn'den alucard sundu. hadi bakalım.
devamını gör...