301 başlık / 529 tanım
din 1 firaset 2 güzel ve kültürlü eşle erzurum seyahati vs sıradan ve kültürsüz eşle londra seyahati 3 bi çakmak yaksak hayalet sürücüye dönüşecek kadar kıllı olan insanlar 5 ben hiç yalan söylemem 3 birinin zeki olduğunu anlamanın yolları 7 meritokrasi 2 layer layer çalışmak 4 ben içkiden nefret ediyorum neyzen'den değil 2 bu gecenin şarkısı 2 kamu malını kötüye kullanmak 4 yalan söylemeyi hiç beceremem 5 b12 vitamini 2 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçı 16 ludwig wittgenstein 4 gitme diyebilmek 4 kutu içerisinde kiloyla satılan vanilyalı gofret 3 gittigidiyor.com 1 kendisi için giyinen kendisi için makyaj yapan kadın 8 bim 1 puzzle 1 görsen tanırsın ünlüsü 2 din satar 1 süveyda 1 bir kere merak edip izledim tiksinip kapattım 1 sadece bir kere öpüştük 1 aslanım vs koçum 2 hasret 1 korku filmlerinde cinlere inanmayıp dalga geçen kişi 2 tecezzi 1 paola 11099 1 danışan arayan yazar veritabanı 1 sübhani 1 şekirok 2 sultan makamı 1 sınav gözetmeni 1 en yüksek mevduat faizi veren banka 6 yeniden başlamalı 1 unutmanın ihanet olması 1 kayboldu diye ağladığı çocuğunu bulunca döven anne 2 ya bu işler ne 1 dünya sözlük yazarlarının başından geçen komik olaylar 1 25 şubat 2019 istanbul uzaylı işgali ve göktürkler ve tsk metafizik komutanlığı savaşı 4 real madrid 2 yöresel ve geleneksel dualar 3 kabullenilmesi zor gerçekler 1 18 eylül 2019 atletico madrid juventus maçı 9 dost kalalım 5 tbav 2 aaron ramsey 1

gülen in vaaz sitesinin isminin herkül olmasının nedeni

zaman ve stv'de 21 yıl görev yapan mustafa aydın'ın sorduğu soru.

parelel yapıya yönelik açıklamalar yapan aydın fethullah gülen'in vaaz sitesinin isminin herkül olmasının garipliğine dikkat çekti.

"gülen'in mesih olduğuna dair inançlarını gizlemiyorlar. asıl önemli olan gülen'in vaaz sitesinin ismini herkül olarak seçmesiydi. yıllardır devam eden bu gariplik için kimse, “herkül ne demek? bizim eski bir yunan tanrısıyla ne işimiz olabilir?” demedi. bir müslüman niçin dini sohbet sitesinin adı olarak herkül'ü seçer? yunanistan'da aynoroz papazı bir site kursa ve adına 'http://hamza.org' dese ne kadar absürt olacaksa, bu da o kadar saçmadır...

“herkül aslında özel insanlara sır olarak açıklanan o bâtınî görüşün özünü oluşturan, 'yarı-tanrılık' hâlini sembolize ediyor. öyle düşünmüyorlarsa niçin herkül ismini seçtiklerini izah etmeliler. herkül'le hıristiyanların algısındaki mesih aynı özelliğe sahip: ikisi de insan ama aynı zamanda tanrısal özellikleri de var. böyle olunca sorgulanamaz ve çok güçlü bir konuma ulaşıyorsunuz”


açıklamaların tamamı için;
http://www.internethaber.co...
devamını gör...

cinsel istismar suçunda mağdurla evlenen failin affedilmesi

rıza ile gerçekleşen cinsel istismarı kapsayan düzenleme. o nasıl oluyor derseniz şöyle oluyor. 18 yaş altı ile cinsel iliskiye girmek her şartta istismar. yani çocuk rızam vardı dese bile o rıza sayılmıyor. bu düzenleme ise diyor ki, çocuğun rızası varsa bi de evlenmişlerse ceza ertelensin. kişi hapisten kurtulsun. tehlike şu: çocuk zorla rızam var dedirttirilirse ve tecavüzcü ile evlendirilirse ne olacak ?

özeti bu.
devamını gör...

ssd

bakınız bilgisayarlar elektronik cihazlardır. hdd'ler ise yarı elektronik yarı mekanik cihazlardır. bu nedenle hdd'ler bilgisayarın ruhuna aykırı. terk edin onları. bilgisayarın ne olduğunu ssd kullandıktan sonra anlıyorsunuz. bunca sene gökyüzünden habersiz uçurtma umurmuşum, meğer zaman işlemiş ben durmuşum diyeceksiniz.
devamını gör...

yeni yazılımın gelişiyle modların puju nun gölgesinde kalması

dünya sözlük yazarlarına teessüflerimizi bildirdiğimiz durum. ezildik, itildik, fırlatılıp kenara atıldık. bu muydu be? lanet olsun yeni yazılıma. sanki derviş parayı bastı, puju yazılımı yaptı, biz de oturup izledik. kaç gün kaç gece, kaç hafta yeni yazılımı test ettik haberiniz var mı sizin? ilk test yayınına girdiğimizde buralar harabeydi. biz yeşertik buraları. nice hata, nice eksik... susun sakın bir şey söylemeyin. iyi değilim şu an. ben biraz ağlayıp geleceğim.
devamını gör...

kpss

vakti zamanında kendi alanında ilk 10'a giren arkadaşımın girdiği sınav. puanı 84 olmasına rağmen atanamadı. mesele puanı ya da atanamaması değildi. çünkü hiç kontenjan açılmamıştı. daha sonra hiç açılmamış kontenjana tam 5 kişi atanmıştı. puanı 67 olan kişiler bile vardı. meğer gece 00.00'dan 5 dakika kadar önce hemen kontenjan açıp kankilerine tercih hakkı sunmuşlar. zekaya bak be. kontenjan olmadığı için kimse zaten bakmıyor.
devamını gör...