275 başlık / 665 tanım
dünya sözlük yazarlarının objektifinden 4 esnaflardaki hesap makinesi ile indirim klişesi 2 ali koç 1 gerçek bir kur'an mümininin büyük atatürk'e düşman olması imkansızdır 14 ağır elementler 1 yavaş konuşmak 4 palu ailesi 1 çadırların içinde sevişildi 6 gerçek feminizm bu değil 1 ne demiş aristo 2 ben dünya'ya yazar olmak için gelmişim 1 seri eksi oy aldığında söylenen sözler 4 sözlük yazarlarının karalama defteri 4 elektrik sistemlerinde ark sorunu 2 bugün ateistler kuran'a müslümanlardan daha uygun yaşıyor 27 david harbour 2 spider-man: far from home 3 en havalı boş kağıt nasıl verilir yarışması 12 ysk listesinde 100-165 yaş aralığında 6380 seçmen olması 5 cillian murphy 1 uydurulmuş aforizmalar 4 o kırdığın kalp anayın porselen takımı değil 1 troya asteroidleri 1 müzekart 11 travelling salesman problem 2 gözler kalbin aynasıdır 1 düşündürdü yine beni gözlerin 2 15 temmuz sonrası ortadan kaybolan cemaatçi yazarlar 20 sözlük yazarlarının söylemek istedikleri 5 turan ateş 1 görevi kötüye kullanma suçu 1 cengiz ünder 1 nothing personal it s just a business 1 turan şahin 1 ozan kabak 3 2000 altın jenerasyonu 1 adres sorup bilemeyeni vurmak 1 canlı yayında bağlanmak için feyk yabancı profesör oluşturan haber kanalı 2 ne işim var burda 2 korkarım 1 ilginç diyaloglar 4 musallat 1 isim verip rencide etmek istemiyorum 2 kent enstitüleri 2 şeyh-i şifa prostat karşıtı macun seti 1 sarılmak 9 divan edebiyatı 1 köy enstitüleri 1

ev yapımı sihirli değnek

oyuncu anne şermin çarkacı'nın yeni kitabı.

*tanıtım bülteninden*

"bir sihirli değnek gelse, dokunsa omzuna. bütün hayallerin tek tek gerçek olsa. yapmak istediklerinin hepsi kendiliğinden olsa. sen "açıl" demeden açılsa bütün kapılar ardına dek, geçip gitsen hedeflerine doğru hiç çaba sarf etmeden.

o sihirli değnek sadece seni değil, hayatındaki diğer insanları, seni üzenleri, kıranları, düşündürenleri, yoranları da değiştirse. herkes bir anda senin hayalindeki gibi bir kimliğe bürünse. bir sihirli değnekle bütün yolları açsan, bütün sorunları çözsen, bütün mutluluklar senin olsa..."

elma yayınevi, şermin çarkacı'nın yeni kitabı ev yapımı sihirli değnek ile tekrar buluşuyor okuyucusuyla… yazar kendi deneyimlerinden yola çıkarak mutluluğun tarifini veriyor ve "kendimizi tanıyıp, kendimize inanıp, kendimiz için özene bezene, itinayla, sabırla bir sihirli değnek yapacağız." diyerek başlıyor anlatısına. geçmiş zamanların tadını hatırlatan, yüzümüzde gülümsemeler oluşturan bir anlatı bu…

zengin görsellerle bezenmiş kitap, adı gibi, her bir sayfada bizleri sihirli bir dünyaya sürüklüyor. biz de elma yayınevi olarak, hayatınızın sihirli değneğine en kısa zamanda kavuşmanız dileklerimizle keyifli okumalar diyoruz, siz sevgili okurlarımıza…
*tanıtım bülteninden*
devamını gör...

22 aralık 2016 ışid’in iki türk askerini yakması

en ufak bir haysiyet öğesi barındırmaz.
ölümün ve öldürmenin şeref nişaneleri vardır. askerlikte bu nişane kursuna dizmektir.
ele geçirilen asker, sen kendini devlet olarak tanımlıyorsan, esir muamelesi görür. yargılanır. kursuna dizilir. bu asgari insanlık şartına haiz olanlarda böyledir.
sen kendine islam devleti diyorsan, peygamber metodu ne ise onu uygularsın. bunlara kısas uyguluyorum diye kıçından element uydurursan senin... adli vaka ile askerlik ve savaş çerçevesinde vuku bulan olayları kıyaslayamazsın.

tabi bu yukarıda yazdıklarım normal insanlara hitap eder. daeș gibi harici pezevenkleri kapsamaz.
devamını gör...

yurt şakaları

15 kişinin ranzanın üst katına çıkıp bakalım taşıyacak mı bizi? ehehhee diyerek güç deneyi yapmasıyla yatağım pert olmuştu. sinirlenen yurt müdürünün ''kızım siz hanzo musunuz?'' dediğini ve sinirden güldüğümü hatırlıyorum.
devamını gör...

tayfun talipoğlu

anadolu köylüsünü, yoksulluklarını, düş kırıklıklarını ve sair anlatırdı umarsızca. gerçek hikayeleri şiirsel metin ve hüzünlü müziklerle duygu halinde takdim ederdi. güzeldi programı. chp'li olduğuna şaşırdım. chp'li idiyse bile elitist değildi. solcuysa da solculuğu halk düşmanlığı değildi. çok tanımadan hakkında oluşan kanaatim buydu. her fani gibi rabbine hesap vermeye gitmiş o da. ölüm sırasını savmış.
devamını gör...

akp'siz türkiye'ye özlem duyanları zaman makinesiyle 2002 öncesine göndermek

muhalefet etmek ak olana kara, kara olana ak demek değildir. doğruya doğru yanlışa yanlış deyin ki sözünüze itibar edilsin. bakıyorsun adam akp öncesinin çok daha müreffeh olduğunu iddia ediyor. eğitim, sağlık, adalet, ekonomi cart curt... tüm meselelerde akp'nin eksiklerini kalem kalem sayarım (bana göre tabi) hatalarını, eksiklerini, başaramadıklarını, vadedip de yapmadıklarını falan filan. ancak 2002 ve öncesinde tüm bunlar bu kişilerin dediği gibi daha mı iyiydi? değildi oğlum değildi. bunları zaman makinesiyle gönderin 2002 öncesine "alın lan beni buradan" diye haykırır. bu demek değil ki akp'den sonra a'dan z'ye her konuda ilerledik. böyle bir şey de yok. her şeyin sebebi ne biliyor musunuz? ideoloji denen şey var ya, işte o. bu ideoloji işin içine girince insanlar ne doğruyu görebiliyor ne de yanlışı.
devamını gör...

karaman'daki kız yurdunda vize ertelettiren şaka skandalı

şaka skandalı dedim ama şaka olduğunu tahmin ettiğim için diyorum. gece uykudayken kyk kız yurduna siyah giyimli birisi girip arapça bir şeyler söylüyor ve "sıra sizde, öleceksiniz" yazılı notlar bırakıyor. kyk müdürlüğü "öğrencilerin maksadını aşan bir girişimi" şeklinde açıklama yapmış. ardından da vizeler iptal edilmiş. öğrenciler içinden bavullarını toplayıp gidenler bile var.


--- alıntı ---

karaman’da kredi yurtlar kurumu il müdürlüğü’ne bağlı nefise sultan kız yurdu’nda kalan üniversite öğrencilerinden bazıları, gece odalarına giren siyah giyimli ve yüzü saçlarıyla örtülü bir kişinin kendilerini uyandırıp, arapça bir şeyler söylediğini, ’sıra sizde’, 'öleceksiniz' yazılı notlar bıraktığını öne sürerek fenalaştı. bu durumu duyan diğer öğrencilerden de korkup sinir krizi geçirenler oldu. 8 öğrenci hastaneye kaldırılırken, çok sayıda öğrenciye de ambulansta müdahale edildi. 

karaman valiliği resmi internet sitesinden nefise sultan kız yurdu’nda yaşanan olayla ilgili yüksek öğrenim kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü’nün açıklamasını yayınladı. açıklamada, söz konusu olayda yurda dışarıdan yabancı bir kişinin girmediği belirtilerek "iddialara konu eylemin, yurtta kalan öğrencilerin maksadını aşan bir girişimi olduğu tespit edilmiştir” denildi. ayrıca konunun incelenmesi içinde müfettiş görevlendirildiği bildirildi.

nefise sultan kız yurdu’nda yaşanan olayın ardından karamanoğlu mehmet bey üniversitesi, bugün yapılacak vize sınavlarını erteledi. üniversiteden yapılan açıklamada, "yunus emre yerleşkesinden bulunan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokul programlarında 06.11.2017 pazartesi günü yapılacak olan ara sınavlar ileri bir tarihe ertelenmiştir" denildi.


--- alıntı ---

haber kaynağı
devamını gör...

dünyaitiraf.com

zaten çok fazla insan sevmiyorum eldekilerin de lastik patlatması beni sinir ediyor. samimiyetsiz geçiştirmelerden pohpohlamalardan hoşlanıyor millet. iyi niyetle gerçeği söyleyince suçlu oluyorsun. idare edelim tabii bazı şeyleri eyvallah, ama arkadaş denen kişi, zarar bi durum görünce söylemeyecek mi yani, uyandırmayacak mı ? yüzüne gül, öv, sosyal medyadan etkileşim ver, herkesle arkadaş olursun. birbirini diri gömüp sonra yeter hadi çık artık diyebildiğin kişidir bana göre arkadaş. gömdükten sonra elini uzatmıyorsa o da sorunlu tabii.
devamını gör...

ekşi sözlük

çok enteresan tipleri bünyesinde barındıran oluşum, şöyle ki mesela yazar olduğum zaman ki bu geçen sene ekim ile nisan ayları arasıdır, genelde siyaset dışı konularda yazmaya çalıştım çünkü ufaktan siyasete girmeye niyetlendiğinizde bir anda yeşil lamba yanabilir ve bir kımıl zararlısı tarafından senin ben .... diye başlayıp -rim veya -yim ile biten sözcük öbekleri ile sizi tanıştırıp sinir katsayınız zıplatabilir.

bu nedenle hep gündem dışı takılayım dedim ama o da ne, yine bir kımıl zararlısı feminist bir bayan tarafından önce troll en sonunda da hiç alakası yokken "pis kurusu" diye yaftalandım. sebebi gündemi takip etmemem artı olarakda gündemi değiştirmeye ugraşmam imiş, hanımefendi bana çok kibar bir şekilde "buranın kurallarına ve realitesine uyacaksın" dedi, anlayacağınız yani ortamlarında "adeistim" veya haşa "ne tanrısı birader, kendi ahlaki değerimi kendim koyarım gerekirse anneme,kız kardeşime hallenirim seni ilgilendirmez. namaz yok ezandan nefret ederim" modunda takıldığınızda daha doğrusu mideniz ne kadarını kaldırabiliyorsa o kadar "yazar" olabildiğiniz sözlüktür.
devamını gör...

dünya sözlük arapperest tiplerle dolu

ehlen ve sehlen.

malum sözlükteki en son dünya sözlük entrysi giren şahsın kahkaha attıran dünya sözlük yazarları gözlemi.

aynı şahıs daha önce de namaz kılanlar için iğrenç bir ifade kullanmıştı. arapça ve farsça yazılıyormuş burda hep. öyle mi arkadaşlar, arap mısınız?

burda küfürsüz, hakaretsiz ve mide bulandırmayan bir sol frame için şükran.
devamını gör...