653 başlık / 1586 tanım
bugün ateistler kuran'a müslümanlardan daha uygun yaşıyor kuzenle evlenmek 15 temmuz sonrası ortadan kaybolan cemaatçi yazarlar gerçek bir kur'an mümininin büyük atatürk'e düşman olması imkansızdır senin doların varsa türk milletinin de imanı var feridun düzağaç'ın uludağ sözlük yazarına dava açması en havalı boş kağıt nasıl verilir yarışması seçimler siyasi faaliyet değildir kadınları mutlu etmenin yolları bekarlar ve öğrenciler için kolay ve lezzetli yemek tarifleri müzekart beni bilginle kırbaçla trans birey komşu olduğu halde birbirini sevmeyen iller pazar yerinde ekrem imamoğlu ile teyze arasında geçen diyalog sivas katliamı sazan balığı vs çupra balığı herhangi bir kişilik bozukluğuna sahip olmamak sarılmak diyanet işleri başkanlığı 17 hasta olmak çok imla hatası içeren tanımları eksilemek 10 years challenge sözlük yazarlarının en favori bedduaları berat albayrak'ın bugünlerde sürekli hedefi tutturması teyze kızı amca kızı dayı kızı hala kızı hepsi caiz eğrelti otu ebubekir sifil yeşil elma vs kırmızı elma dünya yardım gocunan varsa gocuk giysin dünya sözlük nostalji severler derneği sözlüğün en gereksiz yazarı uydurulmuş aforizmalar esnaflardaki hesap makinesi ile indirim klişesi matematik anadolu yakası vs avrupa yakası erdoğan'ı durdurabilecek tek kişi sözlük yazarlarının söylemek istedikleri narsistik kişilik bozukluğu birine güvenmek yazarların ölmeden önce söylemek istedikleri son söz futbol sevmeyen erkek

amerikan bayrağı önünde ufuğa bakmak

bir superhero fantezisi..

arkadaş bu amerikalıları iç dünyası beni bitiriyor, herşeyleri gaz. (duygusal müzik) ve kahraman dalgalanan u.s.a bayrağı önünde batan güneşi izler. kahraman yorgundur savaş yaraları dört bir yanındadır, ama insanlık güvendedir, artık kara şovalyenin karanlığa yeniden dönme vakti gelmiştir.bir kez daha insanlık onu çağırana dek, bir kez daha bayrak onu çağırana dek, şimdilik karanlığa dönme vakti.. dinlen insanlığın kurtarıcısı dinlen ulu bayrak savunucusu..

not: şaka bir yana yüksek derecede mesaj veren harekettir. superkahraman ve amerikan bayrağı hikayesi.
devamını gör...

nesilleri kesilmiş bize de bir fatiha okuyacak yok mudur diyen

türkçe dualardan bir kalıp tam şekli başlığa sığmadı böyle yarım yamalak durdu ama idare edin. anladınız siz onu.

''adları unutulmuş nesilleri kesilmiş bize de bir fatiha okuyacak yok mudur diyen biçare kardeşlerimizin de ruhlarına hediye eyledik sen vasıl eyle ya rabbi!''

burda bekar kişi annesiyle felan göz göze gelmemelidir. anne manalı bakar. sana diyor hoca hesabı * özellikle nesilleri kesilmiş kısmı.

devamını gör...

adil öksüz

kaçması için fetö'cü hakimler devreye girdi diyorlar lan.

savcılık tarafından yeniden yakalama kararı çıkarılmış. polis arıyormuş. sakarya üniversitesi ilahiyat fakültesi tefsir anabilim dalı temel islam bilimleri bölümü öğretim üyesi yrd. doç. dr. olan bu şahıs askeri hava üssünde yakalanıyor. olayı kes. bu adam için fetva veriyordu sakarya'nın imamı diyorlar. adamlar halen yargıda aktif. kara kutu denilen adamı serbest bırakıyorlar lan. acılar içindeyiz. aklımızın, sabrımızın ayarlarıyla oynanıyor. ciddiyim şaka yapmıyorum. bu adamda 15 temmuz detayları mevcut. ama adam delilleri, belgeleri, mailleri, şunları bunları çoktan yok etmiştir. serbest bırakmak nedir be? ayrıca: (bkz: sakarya üniversitesi)

zamanında birçok isim yurtdışına kaçarken (73) bunun yurtdışına çıkmasına izin vermemişler. bunu sona saklamışlar.

fotoda adil öksüz ve onu serbest bırakan hakimi göreceksiniz. hakimin tipi kes hemen anlayacaksın ne ayak olduğunu. hakim oturan.

devamını gör...

exception

bu gün kötü haberlerini aldığım, annesini ani bir şekilde kaybettiğini öğrendiğim değerli arkadaşımdır... başı sağolsun. yıllar yıllar önce aynı acıyı yaşamış biri olarak hiçbir tesellisinin olmadığı, kelimelerin cümlelerin anlamını yitirdiğini iyi biliyorum. çok üzgünüm, çok üzgünüm ne denebilir ki.
Allah rahmet eylesin.
bu mesajı okuyorsanız bir de fatiha okuyun.
(bkz: küllü nefsin zaikatul mevt)
devamını gör...

ufak tefek cinayetler

yeni başlayan bir dizi. dizide ismini bildiğim iki oyuncu var gökçe bahadır ve bade işçil. bade işçil ne kadar zayıflamış yahu! neredeyse tanıyamıyordum, neyse.
dizinin ilk bölümü çok sağlamdı, yani tam bizlik konularla doldurmuşlar. entrika desen var, zenginlik var, şaşaa nin alası var.. daha ne olsun? tüm konuları ilk bölümde işlediler gibi geliyor devamında kof bir diziye dönerse yazık olur.
devamını gör...

türkiye iş bankası

hakkında bazı konuları tekrarlamak gerek;


- chp hisseleri (%28,1) bizatihi atatürk'e ait olan hisselerdir.

- kuruluş sermayesinin % 50'ye yakınını hindistan hilafet fonu'ndan gelen para oluşturur.

- kuruluşundan 3 yıl sonra osmanlı itibar-ı milli bankası'nı bünyesine katmış ve sermayesini 2 katına çıkarmıştır.

- chp iş bankası'ndan doğrudan kar payı almamaktadır. lakin sermaye artışına katıldığı gibi, banka yönetiminde karar alıcı pozisyondadır. bu durum siyasi partiler yasasına aykırıdır.

- atatürk, türk dil kurumu (tdk) ve türk tarih kurumu (ttk)'na gelirden pay aktarılmasını vasiyet etmiş. chp'nin bu parayı keyfi olarak bu kurumlara aktarmadığı olmuştur. hatta bu konuda tdk ve ttk'nın açıp kazandığı dava söz konusudur.

- iş bankası'nın hissedar yapısı çok problemlidir. bu konuda hala davalar devam etmektedir. hatta osmanlı itibar-ı milli bankası sebebiyle doğan haklarını arayanların açtığı davalar da mevcuttur.
devamını gör...