562 başlık / 1034 tanım
18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçı saçmalama o benim kardeşim gibidir 18 eylül 2019 atletico madrid juventus maçı bir kadını mutlu etmek enter ve space tuşlarına abanarak basma güdüsü kendisi için giyinen kendisi için makyaj yapan kadın uludağ sözlük ve inci sözlük'ün satılması the guardian gazetesinin hazırladığı en iyi diziler listesi birinin zeki olduğunu anlamanın yolları ben düğün istemiyorum ama ailem razı olmayabilir ütüyü fişte unuttum hissi neden mustafacı yok müslümanlara sorulmayacak sorular adres soran kişiye bilerek yanlış yeri tarif etmek savaş çıkarsa bankadan paranı alamazsın marjinal dekorasyona sahip 50 metrekarelik kafe sen çok iyi bir insansın tektipleştirmek ücretsiz atatürk kampanyası dünyaitiraf.com hem ayranım dökülmesin hem tatsız olaylar yaşanmasın en yüksek mevduat faizi veren banka insanlarla kötü geçinme rehberi pes 2020 henüz ısınmamış yorgan bi çakmak yaksak hayalet sürücüye dönüşecek kadar kıllı olan insanlar mesajın sonuna çiçek koymak aşure yalan söylemeyi hiç beceremem dost kalalım askeri nezaket kuralları hüzün adres değiştirir hastalıktan kurtulamayan insan ben balayı istemiyorum ama ailem maldivler'e gitmemizi isteyebilir susamam şarkı projesinden ayrıldığını açıklayan rapçi inciri kabuğuyla yemek 25 şubat 2019 istanbul uzaylı işgali ve göktürkler ve tsk metafizik komutanlığı savaşı ali koç incirin kabuğunu soymak erkeklerle daha iyi anlaşıyorum elektrik kesilip de mumlar yakılınca anılarını anlatmaya başlayan baba yeşil üzüm kadının doksan kilometreden fazla araç kullanması haramdır kütüphanede ders çalışmak pokemon incir toplamak layer layer çalışmak gitme diyebilmek israil şekeli

instagram

fotoğrafa olan ilgim sebebiyle ve bu dahilde kullandığım sosyal ağ. fakat insanların reklamları, yedikleri içtikleri, videolarıyla sabitledikleri görgüsüzlükleri cidden rahatsız etmekte.
devamını gör...

feyla

herkes gorusunde hurdur. fikrini usulunce beyan eder. usulunce elestirilir veya elestirir. karakter suikastine linc edilmesine kimseye yapilmasina musaade etmeyecegimiz tavirlara kurban edilmeyecek.

herkesin gordugu ve gorecegi esit muameleye tabidir.
devamını gör...

halil kantarcı

yeni bir bilgi geldi. kendisini vuran kansızın halil'in kimliğini bildiği de söyleniyor.

allah'ım görülsün artık bu iş kansızlardan oluşan bir ekip işi ekip ekip ekip!!!!!

herkesi hepimizi ilgilendiriyor bu olay
devamını gör...

sözlükte yazılan içeriklerin arama motorlarında görünmesi

sözlüklerde yazmanın zaman kaybı olduğunu düşünen, yazılanların sadece burada yazanlar tarafından okunduğunu düşünen, pek bir getirisi olmadığını düşünen arkadaşlara işin aslından daha farklı olduğunu göstermek amacıyla açılmış bir başlık.

evet yazdıklarınız google ve türevi arama motorlarında arandığı takdirde, içeriğin orijinalliğine ve farklılığına göre ilk sıralarda kendine yer bulmakta. bunu ne zaman yazdığınızın bir önemi de yok aslında. aşağıdaki görsellerde de göreceğiniz gibi aynı konular belirli zaman aralıklarında yazılmasına rağmen ilk sıralarda kendine yer bulmakta. bu sayede hem yazdıklarınızın okunurluğu hem de sözlüğün farklı kesimlerce bilinirliği artmakta.


yazmaktan çekinmeyin. okunmaz kaygısı gütmeyin. formata uygun farklı ve orijinal her türlü içeriği yazın.devamını gör...

dünyaitiraf.com

keçiören metrosunda beklerken bı bayan yanıma yaklaşıp burdan batıkente nasıl giderim diye sordu. ben de zamaninda bi sene boyunca batıkente gitmiş bir birey olmanın verdiği özgüvenle tarif edip, bayana belli bir yere kadar eşlik ettim. o ara ayaküstü siz ne işle uğraşıyorsunuz muhabbeti döndü. kadın tunalı'da gelinlikçim var gel bı gün beklerim dedi. ehe, tabi gelirim bi gün ehe dedim. kadin baya bı teşekkür etti yardımcı olduğum
için falan. neyse ayrıldık.
kızılay yönüne giden metroya bindiğimde birden bir funkşiğ, bir ışık, bir aydınlanma falan geldi ve kadına ters yönü tarif ettiğimi fark ettim.
benim kısmet o gün kapandı kesin sözlük.
devamını gör...

ani manevra yapan metrobüste demire dille tutunmak

geçen gün başıma gelmiş tuhaf olay.

metrobüs ile söğütlüçeşme'ye ofise gidecektim elimde evraklar var acele ediyorum yetişmek için. neyse metrobüse bindim. elimdeki evrakları bir gayret düşürmemek için canhıraş bindim. içerisi çok kalabalıktı. iğne atamazsınız yani elinizi cebinizden çıkarmanız mümkün değil, öyle bir kalabalık var. arkalara doğru ilerliyorum fakat metrobüs şoförü ani bir manevra yaptı ve o an panikle tutunamadım tam arkamdaki kızın üzerine düşeceğim son anda dilimle otobüs demirine tutundum. fakat ne yazık ki bu düşmemi engellemedi, sadece az da olsa düşüşümü yavaşlattı.. olayın şoku ile kızın kucağında metrobüsün tavanına gözleri dikip bakakalmıştım. kız da olayın şoku ile ve biraz da titrek bir ses ile. "üstümden kalkar mısınız beyefendi, lütfen dilinizi de kitaplarımın üstünden alınız." dedi. "çok pardon ben.. kusura bakmayın." diyerek kalktım. dilimi topladım ve ayağa kalktım. arkadan sesler işitiyordum.

-aayyy çocuğa yazık oldu, dili de acımıştır bak şimdi neriman :(
+ayy valla doğru diyorsun. bi hastaneye gitse bari :(

arkadan muhtemelen bu iki bayanın arkadaşı olduğunu düşündüğüm entelektüel, kır sakallı bir amca: "işte bu, proleter devriminin neden olması gerektiğinin en yalın manifestosudur, burjuvazi sistemi yıkacağız ve bu arkadaşımızın ulvi gayesi için dilini kaptırmasını yok edeceğiz" dedi.

bir iki durak erken indim ve hastanenin aciline girdim. dilim 12 cm uzamış arkadaşlar. mandal tedavisi verdi doktor.*
devamını gör...

rû (orjinal yazılışı bu şekilde başlığa yazamadım / gerçi yazılmasa daha iyi olur sanki arama bulma açısından)

açıklama kısmında "doğuluyum ben, batı'nın tam kalbinde ikâmet eden bir doğulu. girit'teyim; kalbim afganistan'da. ülkemde iken, rûhum pakistan'da ve iran'da. halep'te, ürdün'de, yemen'de... doğuluyum ben, doğulu!.." yazan ; yerli ve yabancı şarkıları, türküleri altında açıklamaları, hikayeleri ile birlikte sunan bir youtube kanalı.

üstelik sadece dinlemelik değil, bir blog gibi okumalık da bir kanal. yalnız kanal sahibinin açıklamaları değil şarkıların altına yazılan ziyaretçi yorumları da ayrıca okumaya değer ki bu da dinleyicilerinin kalitesini gösterir.
devamını gör...

kabak sevmeyenlerin dinden çıkması

çok çeşitli açıklamaları olabilir.

1) ajan imam hadisesi olabilir.

2) hadis uydurma veya çarpıtma olabilir.

3) hadis doğru olabilir lakin yorumu yanlış olabilir.

sözgelimi o sözü söyleyen kişi sırf peygambere nispet olsun diye
kendini peygamberden uzak gösteren bir 'tavır' sergilediyse
o kişinin tabii ki dinden çıktığı söylenebilir.

yani dinden çıkması çok doğal bir şekilde kabak sevmemesinden değil
peygambere kasıtlı olarak muhalif tavır sergilemesinden kaynaklanır.
devamını gör...

jean paul sartre

edward said sartre'in, cezayir'in bağımsızlığı için gösterdiği duyarlılığı filistin için göstermemesini bir hayli eleştirir. bu yüzden sartre said'in gözünde filistin meselesini görmezden gelerek ömrünün sonuna kadar siyonizm yanlısı olarak kalmıştır. sebep olarak da yahudi soykırımına göstermediği tepki yüzünden kendini daima suçlu hissettiğini ima eder. döneminde sartre'den beklediği tepkiyi alamamış olan said, bu anlamda bir hayli hayal kırıklığı yaşamıştır.

ayrıca ömrünü ateist olarak geçirmiş sartre, hayatının son aylarında musevi olmuştur.
devamını gör...