457 başlık / 1145 tanım
yazarlarımıza önemli hatırlatma 1 müslümanların yönettiği kurum ve kuruluşların çürümüşlüğü sokakta sigara içen kadın ucuzdur türk vs türkiyeli dünyevi mecmua için slogan önerileri dünyevi mecmua çocukken inanılan saçmalıklar 25 mart 2019 türkiye moldova maçı yazarların yaptığı işlerde benimsedikleri felsefeler güldür güldür'ün yandaş medya skeci yazarların sevdiği kelimeler ışıklar içinde uyumak insan hayatının özeti saadet partisi görücü evinde wifi şifresini soran damat adayı sıfır alınan arabanın poşetlerini çıkarmamak monsieur noir 24 mart 2019 yenikapı mitingi katılımcı sayısı çaya bisküvi banarken yarısını içine düşürmek yanlış söylenen marka isimleri kıymetli mesajlaşma selahattin demirtaş zillet ittifakı realist islamcı vs romantik islamcı türkiye'de yaşayıp türk düşmanı olmak sözlükle alakalı iyi bir şey yazınca hemen eksileyen tip ayasofya camii topuklu ayakkabı ile araba kullanmak cipralex dünyaitiraf.com erkeklerdeki her şeyi ben bilirim takıntısı reddit'teki tarihin en büyük 300 komutanı hazreti isa ibadeti camide bitirmek alogotransiphobia gönül kelimesinin kökü kadınların ürolog olma nedenleri dincilerin flört etmeye karşı çıkma sebebi tanrı’nın iyi bir ruhu simsiyah bir bedene yerleştireceğini sanmıyorum dünyalılardan tiksiniyorum s-400 sözlüğe bırakılan şüpheli tanım iki şerden hafif olanını tercih ederken hayır için çaba sarf etmemek sözlükte sinirlerin gergin olması cumhurbaşkanımızı son derece feminist buluyorum mikro faşizm erkek olmak herkesi salak gören tipler rte'nin dünya beşten büyüktür sözünün patentini alması hz. muaviye

cumhurbaşkanının doğum günü için 2023 çocuğun saraya yürütülmesi

halkın sevgilisine sevgisini gösterme biçimi. bence az bile, 2 milyon 230 bin çocuk yürütülmeli. ben de başvurdum ama 21 yaşındayım, çocuk değilim diye almadılar. oysa benim de içimde bir çocuk var.

neyse cumhurbaşkanını çekemeyenler anten taksın, ülkeyi terketsin, moskovaya gitsin falan filan....,

bu halkın tayyip erdoğan sevgisini ve bağlılığını bulandıramazsınız. bu işe itiraz edenler hep paralelci cemaatçi tayfa. cemaatçiler bu sözlüğü ele geçirmiş. biz ak yüreklileri karartmaya çalışıyor. hey yönetim nerdesin. bu sözlük paralel yuvası mı olacak. kahrolsun paralel. her yer paralel dolmuş. skandal....
devamını gör...

gülen cemaati

liderinin son yaptığı 22 dakika 58 saniyelik açıklamayı dinledim. oldukça ''duygusal'' bir insan olmasına rağmen başımıza gelen son şeylere bakış açısı hayret verici idi. geçmişte yaşadığımız darbelerden ve darbe girişimlerinden dolayı bir alışmışlık halinden söz etti. cidden akıl almaz bir bakış açısı. hangi darbede ankara, tbmm uçaklarla bombalandı? hangi darbede helikopterlerden kimse ayırt edilmeksizin insanlara ateş açıldı? ne zaman tanklarla insanımız ezilerek paramparça edildi? röportaj verirken ortaya koyduğu bu sakin hal insanı dumura uğratan cinsten. nerde o sel olup akıp giden göz yaşları? onca olay ondan biliniyor. bir sürü insan onun yüzünden zan altında yahut suç işlemiş durumda. böyle bir halde vicdan sahibi masum biri der ki: ne olacaksa bana olsun. gideyim teslim olayım gereği yapılsın. bunca insan benim yüzümden sıkıntı yaşamasın. fakat nerede o yürek!
devamını gör...

diriliş ertuğrul izleyip konuşması değişen aile

ülkedeki diriliş ertuğrul izleyen sayısının, bir partiyi tek başına iktidara getireceğini ve bunların çoğunun fanatik olduğunu hesaba katarsak gerçekleşmesi muhtemel olaydır.

ç: çocuk, b: baba, a:anne

ç: baba ben çıkıyorum, arkadaşlarla buluşacam.
b: ne vakit dönersin evlat?
a: çocuğun işine karışmayasın beyim.
b: sana soran olmadı hatun. er kişinin lafına karışılmaz.
b: sana ne vakit dönersin dedim?
ç: ya 2 saate kalmaz gelirim işte. ne garip garip konuşuyorsunuz?
devamını gör...

dünya sözlük

nasıl yazar engelleme uygulaması varsa başlık engelleme uygulaması da getirilmeli bence.. mesela "kadın" kelimesinin geçtiği, içerisinde kısır döngü laflardan öteye gitmeyen, her türlü aşağılamaların, hor görmelerin ve dini kendi nefisleri ve arzularına göre yorumlamaların bulunduğu başlıkları engelleyebilsem, gözüm hiç görmese, böylece sözlükten de soğumasam ne hoş olur.
devamını gör...

kredi kartlarının online alışverişe kapatılması

bankacılık düzenleme ve denetleme kurulu tarafından alınan bir karar. bildirim için son gün bugündü ancak süre 31 aralık 2017'ye kadar uzatılmış. bu tarihe kadar kredi kartlarının online alışveriş için kullanımına onay vermeyen kişilerin kartları online kullanıma (tüketim, e-ticaret, uygulama ödemeleri, film ve müzik abonelikleri vs.) kapatılacak. amaç ise kartların çalınması durumunda internet üzerinden kullanılaması.
devamını gör...

aracını çeken çekiciyi çektirip trafikten men ettiren avukat

baya cevval bir avukatmış. araç çekici tarafından çekilirken sürücü gelirse eğer araç indirilip teslim edilmek zorundaymış. kanunlara hakim olunca çekiciyi bile çektiriyorsun demek ki.


--- alıntı ---

söz konusu çekici, hatalı park yapan bir aracı çekiyordu. aracın sahibi ise uzmanlık alanı trafik olan bir avukattı.

avukat orhan gökçe, aracını istanbul fatih'te bulunan vatan caddesi'nde bir ara sokağa bıraktı. işini bitirip geri döndüğünde ise aracı çekiliyordu. çekilme anında geldi ve polislere 'aracımı indirin. ben aracımın başına geldim' dedi. ancak polisler bunu yapmayarak otomobili yedi emin otoparkına götürdü.

hatalı park yapan gökçe'ye 74 lira park cezası kesildi. ayrıca 90 lira çekici, 10 lira da otopark parası eklendi.

bunun üzerine gökçe harekete geçti. aracını çeken çekiciye önce haciz koydurdu, ardından da araç için yakalama kararı çıkarttırdı. mahkemenin verdiği haciz ve yakalama kararın ardından da çekici yedi emin otoparkına çekildi ve trafikten men edildi.

--- alıntı ---

haber kaynağı
devamını gör...

anayasa mahkemesi başkanının erdoğan önünde eğilmesi

mahkeme? bağımsız mahkeme? birinin önünde eğilmek?

akp genel başkanı ve cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan erdoğan, “başkomutan” sıfatıyla 30 ağustos zafer bayramı ve türk silahlı kuvvetleri günü kutlamalarını kabul etti.
anayasa mahkemesi başkanı zühtü arslan’ın, erdoğan’ın “huzuruna çıktığı” sırada çekilen fotoğraf sosyal medyada gündem oldu.

devamını gör...

yağmur sesi ve kalorifer yanı

ailenizin yanındaysanız bir de... keyfe dokunulmasın...

gerçekten huzur kokan anlardan biri. yağmurun huzurlu sesi, kaloriferin eşsiz sıcaklığı...
güzel şiirler ve şiirlere layık bir akşam.

dün bir şiir öğrendim o da bu an’a yakışır.

“dışarıya yağmur,
yüreğime hasret,
fikrime sen..
nasıl yağıyorsunuz üçünüz birden
bir bilsen.''


bakın benim huzur köşem. çatımız da kiremit değil, o patır patır sesleri keşke size duyurabilsem...
devamını gör...