991 başlık / 2352 tanım
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı uzun nickli yazarlar maske takmayan müşterinin markete alınmaması anonim yazarlar derneği dünyalı yazarlar derneği moderasyon ekibinin saygı beklemesi 3 nisan 2020 maske takma zorunluluğu gelmesi dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek peçeli kızlar evlilik devlet kontrolündeki sevgililiktir bu genetikle ben çocuk düşünmüyorsam bazıları hiç düşünmesin 1.50'lik kızlara sokağa çıkma yasağı cinsel organ esprisi yapan kadın komedyen beni ne doktorlar ne mühendisler istedi evde nereye kadar tutacaklar bizi konya'da karantinaya girmeyip 250 kişiye virüs bulaştıran kişi ramazan kilo alan kişiyi rencide etmemek için kullanılabilecek sözler ptt'nin ücretsiz maske dağıtması babayla siyaset konuşmak kızla felsefe edebiyat ve dna konuşmak covid-19 virüsü haftada üç gün makarna yemek türkiye'nin covid-19 günlüğü kibirli otururken kalçanın bir tarafını hafifçe kaldırmak dünya sözlük yazarlarının objektifinden ev almak maaş gününü bir görselle anlat kızıl gezegeni bulan adamın kayınçosu birinci dünya maske savaşları kırk yaş üstü amcaların yazarlık yapması öğrenildiğinde insanı çok şaşırtan bilgiler tutunamayanlardan biri ruh halini bir görselle anlat türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler helin bölek branşlarına göre öğretmen tipleri personel müdürü siyaset şeytanın oyunudur büyükşehirlere giriş çıkış yasağı 11 mart günü tüm illerde corona virüs testi yapan kitler olsaydı bir yazar düşürme yöntemi olarak artı oylamak ekşi sözlük sokağa çıkma yasağı bekleyenler iç savaş istiyor kız düşürme taktikleri dünyalı yazarlarla anonim yazarlar arasında gerçekleşebilecek savaş 3 nisan 2020 recep tayyip erdoğan açıklaması nisan

bilgisayar bilen

iş yeri camına ilan asarak eleman arayan esnafların aradıkları elemandaki ortak özellik.
iş görüşmesi de şu şekilde oluyor herhalde:

- merhaba ben camdaki ilan için gelmiştim,
- hoş geldin, demek bilgisayar biliyorsunuz ?
- evet
- pekala, görelim bakalım. bunlardan hangisi bilgisayar ?
- şu..
- tebrikler işe alındınız !
devamını gör...

fransa'da 20 caminin kapatılması

türkiye'deki ohal süreci ile fransa'daki ohal sürecinin birlikte işliyor oluşu aslında ab ve abd gibi ülkelerin ikiyüzlü tutumlarına bariz bir örnek de oluşturmuş oluyor. hayır ülkemizde sağıyla soluyla hepimiz biliyoruz bu ikiyüzlü tutumu, tarihi de çok eskidir ama aynı anda oluşu daha somut bir tablo gibi. üstelik bizde bombalar patladıktan sonra falan böyle bir sürece girmiş değiliz, ülke ele geçirilmeye, cumhurbaşkanı öldürülmeye çalışılmış bir darbe girişiminin peşine bunlar oluyor. ankara'da bomba patlayınca olmadı yani her şey.

80 din görevlisini de sınır dışı etmişler. şiddet dili kullandığını belirtmişler. bakın, bizdeki gibi fetö terörüyle, pkk terörüyle bağlantısı var gibi değil, şiddet dili kullanıyor yaklaşımı ile ihraç ediyorlar. bunun sınırı nedir, tam da net değil. fransa'nın istediği tarzda islam anlayışı belirlemek gibi bir şey.

canlarını yakan ışid, el kaide ile alakası varsa din görevlilerin anlarım mesela ben. ama şiddet dili kullanıyor çok yuvarlak bir bahane.

her gün askerimizi, polisimizi, vatandaşımızı öldüren terör örgütüyle bağı bilinen insanlar tutuklandı diye türkiye'yi aşağılamaya çalışanlar fransa'daki uygulamalarda destekçiler.

devamını gör...

müslüman gençlerin rol model krizinde olması

malesef acı gerçeklerimizden bir tanesidir. gençler duruş, dimağ, ahlak, seciye, feraset, basiret vs. gibi noktalarda kime baksın da kendisine çeki düzen versin? ortada rol model yok. gençler mihenk taşını yanlış seçiyorlar yada seçmeye maruz kalıyorlar. islâm ahlâk sistemini hayata geçiren canlı rol model olarak hz. muhammed var onu hayatımızın merkezine koymalı sonrada onu gençlere ısmarlamalıyız. ve onu takip eden ebubekirler, musablar, abdullah bin revahalar ve daha nicelerini onların önlerine koymalıyız. biz yapmazsak sinema sanatçıları, futbol yıldızları, şarkıcı-türkücü tâifesi onların göz bebeği oluyor. bir şeyler yapmalıyız.
devamını gör...

evinde şort giydiği için şikayet edilen kadın

haberden okuyup anladığım kadarıyla "perdelerini kapalı tutması" istenmiş. insan perdesini kapalı tutmak zorunda mıdır bilmiyorum. eskiler bunun hayadan geldiğini, evin edebinin perdelerinden anlaşılacağını söyler. malum evde kk gibi atletle, tekme yiyen kadın gibi şortla takılıyoruz. namahrem yokken dal kuşak rahatız. lakin perde açıksa ve yakın yerleşim yerlerindeyseniz ev naklen gözükür. sizin dikizlemeniz gerekmez yani, pencereye veya balkona çıksanız görürsünüz. istemsiz...

yine anladığım kadarıyla şikayet edilen yer apartman yöneticiliği. yani "agam şu ablaya söyle, perdeleri kapatsın bak ayıptır" mevzusu sosyal medyada çığ haline gelerek "evinde şort giydiği için şikayet edildi!" haline gelmiştir.
devamını gör...

insanı sözlükten soğutan yazarlar

genel olarak konuşuyorum; insanları bu lüksten mahrum bırakmaktan zevk alan rahatsız tipler. evet böyle ortamlarda yazmak kişinin lüksüdür. kendi dünyasını yaratır, orda yaşar. ama dışarda normal gözüken ruh hastası tipler akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte, buna engel olmak için her yere virüs gibi yayılıyorlar.

benim halet-i ruhiyem iyi değildir. böyle ortamlarda yaptığım belki de tek yanlış uzunca bir süre kadın olarak yazmam. harun abilik değil kastım, sadece agresifliğimi frenlemek için. ancak öyle tipler var ki sözlüklerde, ana avrat, soy sop, kundaktaki bebeğe kadar küfür istiyorlar. ciddiyim yahu böyle insanlar var. başka ortamlarda yazdıysanız görmüşsünüzdür. bunlar insanları rahatsız etmekten acayip bir haz alıyorlar.

7 yıldır yazıyorum, bunları anlama noktasında hiçbir gelişme kaydedemedim.
devamını gör...

1.8 milyar ümmet erdoğan’ın seçilmesi için dua ediyor

--- alıntı ---

dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu, “1,8 milyar ümmetin de duası bizimle. şu 1 ayda her gün bize dua ediyorlar, dua edecekler. niye? çünkü recep tayyip erdoğan’ın tekrar seçilmesini istiyorlar. çünkü bu kutlu yolculuğun devam etmesini istiyorlar. çünkü türkiye’den başka mazlumların ve ümmetin umudu yoktur” dedi.

--- alıntı ---

tevilli tekfir mi desem yoksa bilinçsizce söylenen bir söz mü desem? ben de başımıza gerçekten liderlik vasıflarına haiz olan bir lider gelsin diye dua ediyorum. ümmetten değil miyim acep? hem ümmet demişken abd ümmetin ülkesi suriyeye saldırırken memnuniyet duyan da siz değil miydiniz? neyse.
devamını gör...