651 başlık / 1704 tanım
başörtüsünü çıkaran kadınlar saat 9'u 5 geçe satışa çıkacak olan 2500 liralık atatürk kitabı 60 bin 70 bin tl civarı evlilik masrafı size silah çeken birine söylenecek söz 1 tl ile yapılabilecekler yazarların en sevdiği gıda tahammül edilemeyen tipler yalnizyurumeyeceksin.com danimarka'da çıkarılan tokalaşma kanunu bir arap ruhunu batıya satmış elli türk'e bedeldir yılkı atatürk'ü ticarete alet etmek dünya sözlük yazarlarının zaafları şiir okuyan erkek kazanamazsak tüccarlar kaybedecek başörtülüler caddelerde yürüyemeyecek esnaflar huzurlu olmayacak para almadan bile çalışmak istenecek meslekler siyah sütyen yazarların 2023 hedefleri felsefe insana mutsuzluk veren kokular atatürk temizliğe çok önem verirdi her sabah banyo yapıp çamaşırını değiştirirdi sigara bağımlısına sesleniş canavarlar tutar korkusuyla eli veya ayağı yataktan sarkıtamamak organlarımı bağışlayarak elin dangalağını niye yaşayatayım zulmü hep sol kesimin yapması teoride kolay pratikte zor olan şeyler bu topraklara gelmiş en büyük bela boşteneke yılmaz özdil eşcinselliğin yoğun bir şekilde pompalanması probis vs çokoprens sevgilimin başkasıyla yatmasını aldatma saymam akıl ve mantığın halledemeyeceği mesele yoktur odtü tıp fakültesi bir ülkede tarımı yok etmenin yolu parpali pi'yi 3 alabilir miyiz hocam yeni insanlarla tanışmak akbil bastığımız kişinin para vermesini savuşturma yöntemleri internetsiz yaşam güven sözlük eşcinsellik tercih değildir popülaritesini yitirmeyen yiyecekler aşk ile sevgi arasındaki farklar cinler cemaatine kadının sadece dindar olanını önerip kendisi ay parçası gibi kadın alan hocalar barbarossa90 selamun aleyküm yasaklansın yokluğunda serdar ortaç'ı gürcistan'da soymaları

seri yaaanici

'senin hiçbir özel yanın yok, sen aslında yoldan geçen adamsın dostum. kendini kandırma. herkes bu yorumları yapabilir.' mesajı vermeye çalışıyordur sanırım.
böyle bir şey türer mi bakalım.
devamını gör...

darbeci askerlerin başının kesilmesi

ilginç gerçekten. hadi darbe kalkismasi yapıp elinde silah olan askere karşı silahlı çalışılması normal ve onların ölmesi. ama sırf asker diye, kimseye ateş edip etmediği belli değilken, suçu bilinmezken boğaz kesmek ancak fırsattan istifade içindeki vahşet ve kan isteğini ortaya çıkarmak demek.

geçen on iki civarından bu yana darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. yakalanan veya yakalanacak olan her olası suçlu terör ve darbe biriminden yargılanıp bir kaç kere ağırlaştırılmış müebbet maruz kalacak zaten. bunlar zaten olacaksa öldürmek neden?

olayın aslı astarı var mıdır bilmiyorum ama kafası kesililere veya başka şekilde öldürülen asker suçlu bile olsa suçu bu şekilde karşılık bulmamali. neden? çünkü bizim desteklediğimiz hukuki düzen kazandı ve bize yakışan şekilde suçluya ceza vermeliydik.
devamını gör...

yanımda adriana lima olsa herkes yine bana bakar

şarkıcı nez ablanın (cidden abla lan 38 yaşındaymış) iddialı söylemi. özgüven mi abartı mı bonzai mi siz karar verir.

--- alıntı ---

 "konserlere özel helikopterlerle, jetlerle giden bir kadındım. isteseydim türkiye’nin yarısı benimdi. kulisime hediye cipler gönderiyorlardı" diyen güzel şarkıcı,  "kendinizi seksi buluyor musunuz?" sorusuna, "tabii. beni alın adriana lima'nın yanına koyun, ondan daha fazla kafaları çevirtirim" cevabını verdi.

--- alıntı ---

ulan ne karılar var bee!

konyak
devamını gör...

sözlük yazarlarının karalama defteri

işte bu sözlüğe şu üyeliğimden beri ayağımı bir kayaya da çarpmadım elhamdülillah. sözlükten birini seven neylesin diye ergen tahayyülünde başlıklar açmadım. acıklı şeyler de yazmadım. belki çok olağanüstü zeki paylaşımlar da yapmadım, gündeme dair önemli analizler. sonra kültür-sanatın nabzını da tutmadık. ya da birtakım tematik paylaşımlar. ramazana da denk gelmedi gelişimiz, ardarda yemekli fotoğraflar da koymadık.
yani gerçi beni de olduğum gibi kabul etseydi insanlar, birileri küsmeseydi. gerçi ben de olduğum gibi kabul etmiyorum ki kendimi?

ya hu tam diyecektim ki, işte yine olmadı, yine hüzün bizim göbek adımız oldu diyecektim, -ama sadece üzgün hissetmekle alakalı hayata dair-. bunları anlatırken bir parça neşelendim, ama bir parça.

yine de üzgünüm.

işte bakın kaç satırda kaç tane duygu hali yaşadım. gel de kendini olduğun gibi kabul et.
devamını gör...

metin hara

--- alıntı ---

adriana lima'yla ayrıldığı iddia edilen metin hara amerika’dan döndü! hara, “ayrıldınız mı?” sorusuna sinirlenip “ben bilim insanıyım, magazin figürü değilim” dedi. sinirli olduğu gözlenen yaşam koçunun bilimle ilişkisi ise çözülemedi.

--- alıntı ---
devamını gör...

dünya hayatı bir oyundan oyalanmadan ibarettir

dünyanın gelip geçici olduğunu hatırlatan ayet.
dostlar, fark ettiniz mi içimize sinmeyen dünya, üstümüze siniyor. ama biz biliriz ki insan yalnız "allah” derken diniyor. çağın bu sağır eden gürültüsü yalnız Allah’ı anınca sükût buluyor. şifâ Allah’ı anmakta. biz o’nu anarsak o da bizi anacak. bu bize kur’an’da vaad edilen...
devamını gör...