432 başlık / 833 tanım
yazarların en çok para gömdüğü zevki yazarların yazmama sebepleri alışveriş çılgınlığı namazın orucun zikirin karın doyurmaması kalbi duran mahkumun mahkemeye şaşırtıcı başvurusu çocuklara söylenen yalanlar kadere iman diye bir iman şartı olmaması dünya sözlük yazarlarının objektifinden kimse kopya çekmesin diye sınav kağıdının üstüne yatan çalışkan ve bencil arkadaş günümüz islam dininin bozulmuş olması recep ivedik 6'nın 3 günde 1 milyon izlenmesi dinden başka mevzusu olmayan kişi namazın kazası olmaz yazarlardan bilgisayar sistemi tavsiyeleri bir resmi hem instagram’da hem facebook’ta hem de whatsapp durumunda paylaşmak dünyaitiraf.com liverpool fc halı saha bencili yazmaya nereden başlamalı mahşerde cehennemlik sayısı çok ise şeytan kazanmış demektir atatürk için ayağa kalkmayanların bir gün gelecek kafasına sıkacağız ruh halini bir görselle anlat rabia naz vatan zengin ile fakir arasındaki farklar müşki hoten Allah'ın nurunu tamamlayacak olması akademik makale geceye bir replik bırak recep ivedik 6 erkeklerin çanta kullanması 11 milyon fidanın 8-9 milyonu zayi olacak türk milleti zekidir türk milleti çalışkandır üst levellere geçince alt levelleri küçümsemek halı sahada saha sahibi olmak halı sahada maç içinde yapılan oyuncu takası yoğun çikolatalı ürün reklamlarındaki tutkulu ve de haşin kadın teması sözlük üzerinden didişmek sözlükçülerin dünya üzerinde gittikleri en uzak nokta ahirette tanrı'ya sorulacak ilk soru kibirli yazarla muhatap olan moderatör tekilsahis düğünü 29 şubat'ta yapmak president peki karıcığım sevgilisi ile kahveci haydar abiye yaklaşımı arasında fark olmayan doğal erkek abd polisi vs türk polisi yazılan entry başlığının gizli olduğunu fark etmek çivi çakmak münafık

uvey

kendisi her ne kadar mütevazılık etse de sözlüğün halen var olmasında en büyük rol sahibi insandır. şimdi hop bi dakka derviche moderne i unuttun diyebilirsiniz. hayır unutmadım şimdi açıklıycam bahsimi. derviche moderne zaten sözlüğün kendisidir. sözlüğün bütün teknik ve teknik olmayan işleri maddi manevi durumu ondadır zira onun kadar inanan yok bu siteye. uvey ise bizi burda tutan, "ya uvey hala efsane yazıyor biz yazmasak ayıp" dedirten, "hala büyük yazarlarımız var" düşüncesine kapılmamıza yol veren kişi. çünkü bu sözlük açıldığında rahat 10-15 çok çok iyi yazarı vardı bunu hatırlıyorum. ve bizleri yazmaya teşvik eden de onların bu kadar iyi yazmasıydı. zamanla hepsi birtakım atlara binip gittiler. geriye bi uvey kaldı bize. şimdi onun da temelli gitmemesi için bi dinlendirme düzenlemesi yapıldı. sadece yönetici vasfıyla yaptığı görevin 3 yazarla doldurulması da birçok şeyi özetliyor.*
dünya sözlük camiasına hayırlı olsun.
devamını gör...

hedef gösterilmemin nedeni başörtülü oluşum

olayı bir fıkrayla anlatmaya çalışalım:

zamanın behrinde köyün birinde köyün ağası ve marabası ağanın en güzel iki atı ve arabasıyla alış veriş için şehre doğru yola çıkarlar.
şehre az bi mesafe kala yolda bir tezek görürler. ağa birden:

- maraba! na şu tezeğin yarısını yersen atlarla araba senindir!

maraba da sanki yıllardır bunu bekliyormuş gibi, iner ve tezeğin yarısını laap mideye indirir.
bizim ağa şok.. marabasından hiç beklememiştir bu hareketi sonuçta..

neyse alış veriş yapılır.. tekrar köye doğru yola koyulurlar..

bizim ağa keyifsiz.. "b.k yoluna gitti en güzel atlarımla arabam" diye geçiriyordur içinden.. e zamanın lamborghinisi bi yerde..
marabanın da "lan ben şimdi nası insan içine çıkarım, tüü benim cibilliyetime bi at arabası için şerefini iki paralık edip yemiş b.ku diyecekler" diye içi içini yemektedir.

tam o tezeğin olduğu yere geldiklerinde, maraba atlar:

-ağam! aha bu kalan tezeği yersen atlar da araba da tekrar senindir.

ağa'nın gözleri parlar.. bi çırpıda inip, tezeği yutar..
ağa atlarla arabasını geri almış, maraba da haysiyetini kurtarmıştır. kafalar rahat bi şekilde devam ederler yollarına..

köye yaklaştıklarında maraba sorar:

-ağam! bişey soracam
-sor maraba
-biz şehre inerken bu atlarla araba kimindi?
-benimdi tabi
-şimdi kimin?
-yine benim
-e ağam o zaman biz b.ku niye yedik?

evet..
yani neymiş? bi halt yemeden önce iki kere düşünecekmişsin arkadaşım.. yeterince zarar verdin zaten, sus da daha da batma..

devamını gör...

doblo sahibi eniştelerin mtv zammından muaf tutulması

hükümete acil çağrımdır. onca ailenin, akrabanın, çoluğun çocuğun günübirlik deniz sefasını, pikniğini elllerinden almayın. yazıktır, günahtır.

derhal bu vergi muafiyeti hayata geçirilmeli. elbette şartları da olacak. yoksa herkes doblo alır. şartları ben hazırladım. şu şekilde olacak;

1) evvela doblo sahibi kişi, 40 yaşını aşmış bir enişte olduğunu belgeleyecek.
2) senede en az bir kere günübirlik deniz, iki ayda bir kere de piknik şartı konulacak.
3) denize ve pikniğe giderken yol kontrolü sırasında bagajda küçük tüp, semaver, karpuz ve domates gibi malzemeler bulundurmayan eniştelerin vergi muafiyetleri iptal edilecek.
4) boşanma ve ölüm gibi sebeplerle enişte olma vasfını yitirenlerin de yine vergi muafiyetleri iptal edilecek.
devamını gör...

olumsuzluk manifestosu

bir harry polkinhorn metni. sizler için arşivimden çıkardım. ince ince ördük biz bu umutsuzluğu, öyle birden mi peyda oldu sanıyorsunuz?*

"1. ilk kural: söyleyecek bir şey yok.
2. artık hiçbir şeyin önemi yok; zaten yoktu da.
3. kültür öldü. başarılı olduğu anda intihar etti.
4. dil kurtuluşu, kelimenin özgürlüğündeki şiirsellik, fütüristlerin hürriyet koduna bağlı kelimeleri, şizofrenik söylemin benzersiz hazzı, rusların akıl-ötesi zaum’ları, hepsi müebbed suskunluğa çarptırılmış olarak, hazırlanmış kutuları içine mükemmelen hapsedilirler.
5. saf farklılığın şiddeti sokaklarda durmaksızın yayılır.
6. şiirin insanlar üzerinde hiçbir etkisi yoktur. etkili olduğunu sananlar bile şiirin dönüştürücü kudretinden mahrum halde, o etkiyi ancak yad etmekle kalırlar.
7. kişisellik kurgusaldır.
8. bizi kurtarmak için hemen köşede bekleyen hiçbir güçlü duyum yoktur.
9. sadece budalalar teknolojinin özerk bir statüye sahip olduğuna inanır. kurtuluş umuduyla teknolojiye sarılanların kaderi, onun kucağında boğulmaktır.
10. sıfır-durum bir dünyada, herhangi bir tatile çıkılamaz.
11. bizim kuşağımızın büyük başarı diye yutturduğu bir hiçtir; o başarı ki yeni versiyonlarından ayırt etmeyi bile becerecek durumda değiliz.
12. sanatçının artık hiçbir kitlesi yoktur. olanlar ise ücreti mukabilinde varlığını sürdürür.
13. auschwitz'e sonra şiir yazıldı, ama pekala yazılamayabilirdi de.
14. temsilin uç noktasında hiçbir şey kalmamıştır, yahut geriye artıklar bırakılmıştır.
15. kötü bir şakadan daha az değerli olarak nihayet başladığı noktaya dönen, tanrılaştırılmış bir ekrandır.
16. tek şansımız topyekun red.
17. dil, yalnızca ileri geri seğirtmedir.
18. hiçlik, her şeye manidir.
19. kral öldü.
20. tamamlama: bu bildirge, daha evvelki bütün manifestoların hükümsüz ve beyhude olduğuna dair bir beyandır."
devamını gör...