357 başlık / 917 tanım
evlenmenin önündeki en büyük engel 4 ağustos 2020 lübnan patlaması türkiye'nin covid-19 günlüğü geleceğin mesleği imkanı olduğu halde giyimine dikkat etmeyen insan hayatımızdan yavaş yavaş çıkan şeyler evliliğin güzel yanları sözlük yazarlarının karalama defteri incircekirdegi yapılmış en aptalca dalgınlık evlilik görüşmesinde helalinden kazanıyor musun diye soran kız almaktan en çok hoşlanacağınız hediye evlilikte namaz şartı aranmalı mı sorusu yetişkinlerin yeni nesil çizgi filmlerden bir zevk almaması ateist olma şartları bilim ve sanat yapan tarikat top sakal recep tayyip erdoğan eksi veren yazara küsmek dostoyevski suç ve ceza romanını türkiye'de yazsaydı olabilecekler güney koreli bir hanımla evlenmek 2020’de gerçekleşmesi muhtemel sıradaki felaket futbol topunun testislere gelmesi çaydanlık takımı altının hiç kullanılmayan kapağı drama köprüsü işsizim diyenler iş beğenmiyor dolar 1 lira olunca alınacak şeyler mülk Allah'ındır imam nikahı hayaller ne işe yarar evin içinden gelen çıtırtı sesleri anadoludaki ermeni hazineleri yoldan geçen arabalara saldıran köpekler kadın ve erkeğin alışveriş mantığı firavun asla birlikte olamayacağın birini çok özlemek plank mağdur edebiyatı çocukların art arda sonsuz kere neden sorusu sorabildiği dönem yaz aylarında çırak olarak çalışan çocuklar muharrem ince kepek sorunu hiç tanımadığın birini özlemek ekstrem doğa olaylarını telefonuyla kaydeden yurdum insanı deprem isminiz kaderinizdir anın görüntüsü

akp kongresinde tayyip erdoğan ın mesajının ayakta dinlenilmesi

andımızı neden kaldırdık? 19 mayısta gençlerin sıcakta dikilmelerine neden karşıyız? saygı duruşuna niye zırva diyorlar? bu uc sorunun cevabına akp yanlisi vatandaşlar gerekçe olarak ayakta dikilmeyi bahane ediyor akabinde de çeşitli şeyler söylüyor. peki hz peygamber'in uygulamasına bakalım mı? kendisi geldiğinde ayağa kalkanlar olunca oturtmamış mı? yanlis hatırlamıyor isem yahudi adeti diyerek sert çıkışları bile var ayağa kalkma hususuna. nihai kertede bu hareket putlaştırma yolunda emin adımlarla ilerlemeyi temsil ediyor. orada kalkanlar saygı duyduğu icin mi kalkiyor? sanmıyorum müdürün yanında ceketini ilikleyen sınıfa girdiğinde ayağa kalkmalarını bekleyen kimseler hep bunlar. saygı kavramımız erekte olmayla eşdeğer olmus ne hos!
devamını gör...

bacaklarını açmasan olmaz mıydı

kanadalı bir hakim olan robin camp'in bir tecavüz davasında mağdura yönelttiği çirkin soru. demek ki bu kafada dolaşan tipler sadece bize özgü değilmiş... neyse efendim adam hatta tecavüz sanığını da beraat ettirmiş, Allahtan temyizle bu karardan dönülmüş sonradan.

robin camp, büyük tepki almasına sebep olan 2014 yılındaki davanın tutanaklarına göre, mağdur kadına "bacaklarını açmasan olmaz mıydı?" demekle kalmamış, "seks ve acı bazen birbirinden ayrılamaz" da demiş ve şikayetçi kadından "sanık" ya da "davalı" diye söz etmiş.

bir hakim olarak neyin kafasını yaşadığı muamma. en azından kendisine disiplin soruşturması açılmış, bu da bir şeydir. inşallah meslekten ihraç da edilir...

http://www.hurriyet.com.tr/...
devamını gör...

kameray

röportajdan sonra sözlük tabaninda olumlu karşılandığı görüldü ve acilen mod yapılmasına karar verildi. yeni yönetimin bir tür pr çalışması. bu tür hareketler 16 mayıs darbesine meşruluk kazandıramayacak. mücadelemiz sürecek.
devamını gör...

ölülerle konuşmak

mümkün olandır. söylediklerinizi duyarlar, söylediklerini duyarsınız. kanıtlayamazsınız belki ama kanıtlayamadığınız halde var olan onca şeyden biri olarak görebilirsiniz bunu da. hayat sahipleri kimi zaman sizinle konuşmak istemeyebilir ancak ölülerin bunun için fazlaca zamanı vardır.

"böylesi daha iyi. ölülerin sesleri
sonsuza dek konuşacak benimle."

jorge luis borges
devamını gör...

21 nisan 2018 geleneksel derin sözlük vefa toplantısı

erken seçim kararlarının değerlendirileceği, şenol güneş'e atılan dikişlerin masaya yatırılacağı, halka satranç takımı atıp azıcık kültürlenin diye ayyuka çıkarılacak 3.derin sözlük toplantısı. neyse biz yine abi na'ber , iyilik, ne çay içtik, futbol konuşacağız diyerek hususu renklendirelim.

taife-ül yüzük konseyi

derviche moderne
uvey
endoplasmik bir kulum
eyjafjallajökull diyemeyen izlandalı
fahrettin fahrenheit
lorien yaprakları beyhude düşmez yere

devamını gör...

aşık olunan kıza açılamamak

tek derdiniz bu olsun dediğim durum.
bakın gençler henüz sevebiliyor, aşık olabiliyorsanız lütfen kıymetini bilin. bu tarz boş düşüncelerle vaktinizi harcamayın. nasipse zaten o sizin olur...


sürekli kafanızda durup aklınızı kurcalayacağına kıza söyleyin biraz da o düşünsün değil mi?*
devamını gör...