dünya sözlük insani yardım kumbarası

bir yazarımızdan tarafımıza ulaşan 500 lira'nın bir kısmı yatalak eşine bakan bir hanım ablamıza ve kalan kısmı ise sözlüğümüzden epeydir geçim derdi çeken bir yazarımıza iletilmiştir, bilginize.

not: ramazan ayındayız, fitre ve zekatınızı henüz vermemiş iseniz ihtiyaç sahibi kimselere iletilmek üzere tarafıma ulaştırabilirsiniz. şimdiden Allah kabul etsin...
devamını gör...

makyaj yapmadan sokağa çıkabilen kadın

Allah'a şükür o özgüvene sahibim. sadece güneşe pek güvenemiyorum o yüzden bi güneş kremi sürer tıpış tıpış inerim sokağıma.

yapanlarada çok yakıştırıyorum orası ayrı. ya o değil de bu başlıklardaki şunu bunu yapan yapmayan kızlardan ne istiyorsunuz sahi? derdiniz ne? realde maşallah yapanıylada yapmanıylada iç içe yaşayıp gidiyorsunuz. bi bırakın allasen.
devamını gör...

ülke ekonomisinin 15 yıldır çökmesi

ekonomik sorun ≠ ekonomik kriz

öncelikle bunu bilmek lazım. her ekonomik sorunu krize yormak zaten krizin ne olduğunu bilmemekten geçer. bir kere bir ülkede kriz varsa veya yakın gelecekte kriz bekleniyorsa yabancı sermaye gider. ülkeye giren yabancı kaynakların azalması cari açığın azalması demektir. ülkemizdeki kriz yıllarına bakarsanız cari açığın kriz öncesi ve sonrası yıllara nazaran düşük olduğunu görürsünüz. yakın tarihimizde türkiye'de yaşanan 94, 2001 krizleri ve 2009 küresel krizindeki cari açık rakamlarına iyi bakın. şu tabloda 2001 yılında cari fazla verildiğini dahi görebilirsiniz.hali hazırda cari açığımızın maşallahı var. elbette bu çok büyük bir sorun ama demek istediğim şey ekonomik krizle cari açığın birlikte olamayacağı. çünkü yabancı sermaye kriz hakimken ülkede durmaz. yani son olarak diyorum ki ülkemizde kriz yok, ekonomik sorunlar var. sorunlar büyür ve krize dönüşür o ayrı mesele. bunu engellemek için de vatandaş olarak üzerimize düşen şey kriz tellallığı yapmamaktır.
devamını gör...

ilgi görmeyen yeni yazar

daha çok yazsın... ve nfk'nın şu sözlerinden ümit devşirsin;
tohum saç, bitmezse toprak utansın!
hedefe varmayan mızrak utansın!

hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

eski çınar şimdi noel ağacı;
dallarda iğreti yaprak utansın!

ustada kalırsa bu öksüz yapı,
onu sürdürmeyen çırak utansın!

ölümden ilerde varış dediğin,
geride ne varsa bırak utansın!

ey binbir tanede solmayan tek renk;
bayraklaşamıyorsan bayrak utansın!
devamını gör...