4 kasım 2016 hdp milletvekillerinin göz altına alınması

idam da geliyor. korkma titre selo. asker polis vatandaşın kanı akarken eğlenceli tweet'ler atmaya benzemez bu işler. yasin börü'lerin üstüne itlerini kışkırtıp göndermeye de benzemez. öldürülen ak parti teşkilatı üyelerinin yerine geçenlere siyaset alanı açılıyor, ağlama sakın siyasi alan daraltılıyor diye. siyaseti değil ısrarla terörizmi seçmek kimin fikriydi?
devamını gör...

hayata dair mutlu eden detaylar

7 yaşında bir kuzunun heceleyerek şiir okumaya çalışması. okurken ezberliyor bir de "yunus öldü diye sela verirler/ölen hayvan imiş aşıklar ölmez" alıntısını ezberlemiş, bu akşam fark ettim. ne anlama geldiğini olabilecek en basit şekilde anlatıyorum, kendisi de yorumlarda bulunuyor; çok mutlu ediyor beni bu olay. başka bambaşka bir çocuk o ve ben kendisine hayranım. duvardaki şu yazıyı oku dediğimde de "zaten biliyorum ben onu başka bir şey yaz" dedi. evet 7 yaşında. evet inanılmaz bir çocuk.
devamını gör...

güçlü kadın

güçsüz, pısırık, çalışmayı sevmeyen güçsüz erkeklerin yüzünden omuzlarına fazlaca yük binmiş kadındır. bütün bu yük altında ezilmeyi haketmiyorlar. onlar ne kadar herşeyin yolunda olduklarını söyleselerde her kadın gibi şımartılmayı nazlanmayı özlüyorlardır ama ah şu hayat şartları.
devamını gör...

status quo

bugün düğününün haremlik kısmında teyzelerle takıldığım yazar. Allah hayırlı mübarek etsin eminim sözlükten düğününe geleceğimi tahmin etmezdi ben de sözlükten katıldığım ilk düğünün kendisinin olacağını tahmin etmezdim böyle spontane bir şeyler oldu. yemekli haberini alıp aç gitmiştik etini, pilavını ayranını tüketimledik öğrenciyiz öğünümüzü savdık daha ne olsun. neyse işin esprisi bir yana yazarın selefiliği bir yana* rabbim birliktelerini daim etsin yuvalarını huzurlu kılsın inşallah.
devamını gör...

akm çalışanlarının 10 yıldan beri beleş maaş almaları

2008 yılında yıkım kararı alınan ve o günden beri boş olan akm’nin kadrosunda 2 müdür yardımcısı, 6 şube müdürü ile birlikte 50 personel görev yapmaya devam etti. o tarihten sonra sadece 4 şube müdürünün yeri değişti. 25 güvenlik görevlisi 21’e, 11 temizlik işçisi 10’a indirildi. çalışanlar hem yıllardır oturdukları yerden maaş almalarından rahatsız olduklarını hem de akm müdürünün hoyrat tutumundan şikâyetçi olarak bimer ve cimer’e başvurdu.

bu 50 kişinin devlete maliyeti minimum 5.000 liradan; 50×5000×120 ay= 30 milyon lira!
devlet yatarak 10 yıl geçiren bu zevatlara tam 30 milyon lira ödemiş ve bu güne kadar kimsenin sesi çıkmamış!

yiyin efendiler yiyin! atatürk'ün adını kullanarak yiyin.

http://m.hurriyet.com.tr/gu...
devamını gör...

istanbul'da bir kiralık ev ilanında istenen şartlar

abi nüfusuna da alacak mı acaba?

bekar olmayacaksın ve bunu ispatlayacaksın ama evliysen de çocuğun olmayacak, ev içinde sigara içilmeyecek, 200 tl balkon temizlik parası vs.

bu şartlara uyan gelsin baksın eve diyor. bu şartlara uyan insan ile tanışmak isterim.

-kiracı, evde kızartma-balık-kavurma gibi kokan yemekler asla yapmayacaktır.

-bir üst katta oturduğum için akşam saat 9’dan sonra çamaşır, bulaşık makinesi ve elektrikli süpürge çalıştırmayacaktır.

-akşam saat 10’dan sonra binaya giriş çıkış yasaktır. ben erken uyuyorum, merdivenlerdeki sesleri duymak zorunda değilim.

-kiracının arabası varsa, apartmanın önüne park etmesi için ekstra ayda 750 tl ödemesi gerekiyor.

-evin sadece balkonunda sigara içilebilir. evin içinde sigara yasaktır.

-her ay 200 tl merdiven temizlik parası vardır.

-kiracı evden çıkarken evde hasarları ben belirlerim. uygun gördüğüm takdirde depozitoyu vermeme hakkım vardır. -bunun için aramızda özel bir belge imzalanacak.-

bu şartlar size uyuyorsa gelip eve bakabilirsiniz."


devamını gör...