orjinal adana kebabı vs adana kebabı

doğma büyüme bir adanalı olarak, bu muhteşem ötesi yiyeceğimizin istismar edilmemesi için ve türk halkının adam akıllı adana kebap yemelerini sağlayabilmek adına yapmam gereken karşılaştırma.

şimdi buraya kendi çektiğim orjinal adana kebap resimleri koyacağım ki farkı fark edin.

en belirgin özellik, adana kebap'ta pilav olmaz arkadaşlar. adana'da yediğiniz kebaplarda, kebaptan önce masa ç4-5 çeşit salata ile donatılır. salataları yersiniz kebap gelene kadar ve doyabilirsiniz. kebap gelince salata istediğinizde hiç surat asıklığı olmadan tekrar salatanız gelir.


ilk resim adana kebap tabağına örnektir.


ikinci resim ise adana kebap ile birlikte gelebilecek salatalara örnektir. örnek bir adana kebap masası da diyebiliriz.


üçüncü resim, kebap gelmeden önce masaya getirilen örnek bir salata çeşitleridir.


bu görselin yanında mis gibi adana kebap etlerinin kokusu ile yıkanırsınız kebapçının içerisinde. kebapçının satır sesleri gelir takır takır. çoğu yerde özellikle yaz ayları sonrası karpuz ikramı da yapılır.

ayrıca söylemem gerekir ki adana kebap pidesini adana dışında başka hiçbir yerde yemedim ben. zaten adana dışında adana kebap yemem ben.

şimdi size adana kebaı adı altında satılan kebapları da göstereceğim.mutlaka uyulması gereken not, uyulmaması durumunda adana kebap'tan soğumaya sebep olabilecek not: (bkz: adana kebap adana'da yenir).

devamını gör...

büyücü

tv8'de yayınlanan harry potter filminde sansürlenen kelime...

film büyü ve büyücülük üzerine, filmde kaç kez büyücü kelimesi geçtiğini biraz düşünelim ve filmin uğradığı tacizi kabaca hesaplayalım. bir yerlere yalakalanacağız diye yapılan saçmalıklar bunlar, eyvallah herkesin kendi yalakalanma tercihidir ama bari yalakalanacağınız güruhun neleri ayıp-günah-yasak saydığını öğrenin de komik duruma düşmeyin. bağnazlığın ne dini var ne meşrebi maalesef. her devrin adamı olanlar parazit gibi her şartta böyle tutunuyor işte!
devamını gör...

wachowski brothers

yazıp yönettikleri matrix filmi ile ünlenen larry wachowski ile andy wachowski kardeşlerin o dönemki adı. o dönemki diyorum çünkü film çekildiğinde larry ve andy erkektiler, sonra 2010 yılında larry wachowski dönerek lana wachowski oldu ve bu grubun adı da wachowski brother and sister oldu. ama o da uzun sürmedi ve 2016 yılında andy wachowski de dönerek lilly wachowski oluverdi. yani yoluna wachowski brothers olarak başlayan kardeşler artık wachowski sisters olarak devam ediyorlar.
devamını gör...

gelin kürt sorununu kur'ana göre çözelim

marksist örgütün, seküler devlete yaptığı çağrıya şeriatçı cemaat liderinin aracılık yapması...
bu ne lan? bu ilişkiden sağlıklı bir şey çıkmaz diyem ben.
kürt sorununun çözümünü mü soruyorsunuz? kürtler bağımsız devlet istiyorsa, çatır çatır savaşacak devletini kuracak. yoksa öyle birinin lütfuyla falan olacak şeyler değil. gelin kuran'ı hakem yapalım falan da palavradır. devlet ancak savaşarak kurulur.
devamını gör...

kadın bedeninden etkilenmeyen erkek

tesettür bu yüzden farzmış :) tesettürlü ya da çarşaflı kadınlara ilgi duyulmadığını zanneden kişi beyanı.
kendisini biraz tumblr dehlizlerini incelemeye davet ediyorum. porno site kategorilerine bile girdi tesettür. heteroseksüel ve sağlıklı bir bireyseniz, kadın kamuflaj giyip doğa ile de bütünleşse ondan etkileniyorsunuz. bunun için aynı din, ırk, mezhep, görüş vs. olması da gerekmiyor. hani bunun için örtünüyorsanız aklınızda olsun.
devamını gör...

afrin operasyonu

fırat kalkanı operasyonu`nun güncel son hamlesi olan operasyondur.

süleyman şah türbesi`nin sınırımıza taşındığı günden bugüne kadar baya bir zaman geçti. hatırlatmak gerekirse türbenin taşındığı zaman neler neler söyleniyordu.

pkk ile çözüm süreci yıllarında pkk/pyd daeş`i bahane ederek silah bırakmamıştı. oysa abd destekli iki terör örgütü de suni bir savaş oyunu oynuyorlardı.
bkz #5973027

bugün gelinen noktada pyd afrine yığınak yapmaya başladı çoktan. bu küffarlar; yerli halkı sivil kalkan olarak kullanacak kadar kancık, daeşli teröristlerle ortak hareket edecek kadar adi ve abd`nin kucağında devletçilik oynayacak kadar sahtekar kimselerdir.

Allah silahlı kuvvetlerimizin yar ve yardımcısı olsun. çok zor bir operasyon bizi bekliyor. orada terör örgütleriyle değil abd ile vuruşacağız.
devamını gör...