musab bin umeyr

cennet kuşu. tüm zenginliğini malını mükünü, ailesini, Allah yolunda resul(s.a.v) yolunda düşünmeden sarf eden, rahmana kavuştuğunda üstüne örtülecek bir kefen bile bulunmayacak kadar fakir, efendimizin övgüsüne ve gözyaşına mazhar musab. sen ki mekkenin en güzel giyineni ve en yakşıklısıydın.sen de gençtin biz de genciz ey musab.(r.a)
devamını gör...

referandumda evet demek için 25 neden

ezbere yazılmış, hiçbiri oylayacağımız maddelerle ilişkisi olmayan dizin. tamamen zaten evet oyu vermesi beklenen seçmen için yazılmış ve bu kesim konsolide edilmek isteniyor. çünkü kendileri de zehir gibi biliyorlar ki onların beklentilerini karşılayan doyurucu bir süreç içerisinde değiller. hangi madde neye yarayacak, o maddelere karşı çekinden tavır sergileyen, beğenmeyen, değişmesi gerektiğini düşünen insanları ve çekimser kalan kendi seçmenlerini doyuramadılar.

Allah aşkına şu maddelere bakın. bir ülkenin geleceğini değil bir kişinin kariyer planını yaptığını zanneden biri tarafından yazılmış. daha açıklayamadıkları yasa maddelerine evet demeye davet ediyor. gerçekten iktidar partisini destekleyenlerin söylemlerini bu kadar zayıf tutarak yine kendi seçmen grubunun aklıyla alay etmesi üzücü. koy önüme çat çat çat. ben de evet diyeyim. ama şimdiye dek şu maddeler olmamış kardeşim dediğim hiçkimseden mantıklı bir cevap almadım. en mantıklısı sen çok kafana takma evet de diyen kişi oldu.
devamını gör...

tarihi geçmiş ürünler

toptancısı tarafından bire bir değiştirilen ürünlerdir.

yani market, şarküteri, bakkal her nerdeyse son kullanma tarihi geçmiş peynir, sucuk, reçel vs kapalı kutulu veya açıkta satılan ürünler toptancıya geri veriliyor kaç kilo, kaç taneyse aynısı alınabiliyor. toptancının o ürünleri ne yaptığını da hayal gücünüze bırakıyorum.
devamını gör...

fransa'da kara perşembe

paris uçuşumu , dış işleri bakanlığımızın yayınlamış olduğu ``fransa`daki iç karışıklıklar vatandaşlarımızın güvenliği ve kaygılarımız`` notası sebebiyle ertelemek zorunda kaldım. 21.yy`da kendi sorunlarını çözemeyen ülkeler yüzünden bu şekilde sıkıntı çekmek avrupa`ya yakışmıyor. ayrıca göstericilere karşı polisin göstereceği sert mühadeleler olursa , avrupa parlamentosundan kaygılıyız üzerine bir açıklama yapılmasını şart görüyorum. avrupa birliği bir demokrasi bütünlüğüdür ve her ülke buna saygı göstermek zorundadır. yeşiller partisi ve alman işçi partisininde en kısa zamanda paris`e giderek yetkililerden bilgi alması elzemdir.

devamını gör...