elif gibi sevmek 2

gül kokulu özel baskı nedir abi*. tesbihlisi falan da çıksın bari kitabın. kıble göstericili elif gibi sevmek. o değil de adam ilk ayda 400.000 adet basmış, içeriğe dair fikrim yok fakat şu ibareler bile bir fikir veriyor. kiloyla falan satılır bu yakında.
devamını gör...

ibb karşısındaki parkta vuku bulan peyzaj rezaleti

rezalet ve sefalet örneği. peyzaj yapayım derken çiçekleri, millete gaz vermek için hayali ve yarı-güncel düşmen deyu pompaladıkları tapınak şövalyeleri'ne ait haç şeklinde biçen üst akıl oyunudur bu.

bunların derdi belli, mesele türkiye değil mesele islam alemi.
Bu arada etrafta dolaşan şallı kızlar da utanmadan selfi çekiniyordu. Tabii ben fotoğraf çekerken kovdum hepsini. Yazık çok yazık... *
devamını gör...

dünyaitiraf.com

bayram temizliği sırasında koca bir gün uğraşarak tüm kitaplarımı yazarı, yayınevi ve benim için olan önemine göre tasnif edip anneciğimin çeyizinden kalma vitrinini zaptederek düzenlemiştim.
aradan sadece bir hafta geçtikten sonra bir gün akşam üstü eve geldiğimde yerden bir metre yükseklikte olan kısımdaki kitapların her biri olması gerekenden farklı bir yerden bana bakıyordu.
kim burada ne aradı diye düşünmeye başlarken öğreniyorum ki o gün sohbet vesilesiyle anneleriyle bize gelen komşu çocukları evde öğretmencilik oynamış.
not: kızamadım :)
devamını gör...

evlilikte denklik meselesi

dinen koca karıya denk olmalı. ekonomik, asalet (kültürel) ve dindarlık yönünden denk olmalı. bu denkliğin en mühimmi diyanet noktasındandır çünkü yaşayış benzeyince kalpler birbirine ısınır. kültür farklılığı milletlerarası boşanmaların en sık rastlanan sebebidir zira.
devamını gör...

erkekleri yola getirmenin yolları

ben yola gelmem şahsen. ya o yol bana gelecek. ya da ben istanbulu alırım. gerçi son kısım olmadı ama, başlığın dişi versiyonunu hanım gördü kafamı kıracaktı. kazak bir erkek olaraktan bu başlığı açmamı emreder gibi asdfghjk...
yazamıyorum olm. korkuyom lan.
devamını gör...

dünyaitiraf.com

uzun zamandır çok gerçekçi, tuhaf ve beni sarsan rüyalar görüyorum. ister kötü ister iyi olsun üstüste gördüğümde uyumaya da korkuyorum. kötü rüya anlatılmaz ya,kimseye anlatmak istemesem de bazen dayanamıyorum. rüyadakiyle kendi yaşadıklarımın, rüyamda gördüğüm kişilerle onların yaşadıklarının paralelliği beni korkutuyor. ciddi anlamda. uyumak istemiyorum. gece korkularım başladı sırf bu yüzden, çocuk gibi. rüya içinde rüya görüyorum. rüyanın bütün ayrıntılarını hatırlıyorum. gördüğüm yüzleri. olayın akışını. seher vaktine yakın rüyalar hepsi. ve şu an yine uyumaya direniyorum.
çevremde rüya tabirinden anlayan ehil birisi yok. bu işlerden anlayan, yardım edebilecek birini tanıyan varsa Allah rızası için..
devamını gör...