türkiye cinsel açlığın afrikasıdır

elde belgesiz, bilgisiz, donesiz hipotez kasma çabası sonucu ortaya çıkan önerme. sanırım birileri ironi yapmaya çalışmış.
tecavüz, taciz, ensest sadece türkiye'nin ya da doğu toplumlarının değil bütün insanlığın en büyük sorunlarından birisi.
konunun giyimle kuşamla alakası olsa şeriatla yönetilen ülkelerde yaşanan tecavüzler için hangi önermeyi uyduracağız ?
bizim tü kaka dediğimiz batı bile önce iğneyi kendisine batırıyor. gitgide büyüyen cinsi sapkınlığa farkındalık uyandırmak için onlarca film yaptılar.
ama biz hala hadiseyi sığ fikirlerimizle yorumlamaya devam ediyoruz.
özgecan'a tecavüz edenlerin argümanı da özgecan'ın kılık kıyafeti, görsel zenginliğiydi değil mi ? ulan bu hadi kadınlar açık saçık giyiniyor diye tecavüzler oluyor köylerimizdeki eşeklerin suçu ne be ?
devamını gör...

arada bir belirip sözlüğe ve yazarlarına giydirmek

sözlüğümüzde en sevilesi hallerden birisi. sözlükteki muhalefet eylemi deyip kestirmek muhalefet olgusunu da değersizleştirecek mamafih başka bir ifade bulamıyorum zira siyasi, dini, içtimai v.s. konularda sözlükte kahir ekseriyetin görüşüne katılıp diğer yandan eleştirmenin adı muhalefet değil manyaklık olur.

soner arıca misali apansız belirmekle benzer hadisemizde atlanılmaması gereken gündemle ilgili bir başlıkta dünya sözlük yazarlarından da yönetiminden de bir halt olmayacağı, bidon kafalılıktan vazgeçmeyeceklerini iletmek. önce bunu yazarak rahatlıyoruz.
kendini muhafazakar görmese de sözlüğü ve yazarlarını aşağılamadan yazabilen birçok yazar olmasına rağmen belirmeyi seven arkadaşlarımız genelde eleştirilerini birilerini etiketlemek, kendisini bir tarafa, bir "izm"e, paralel, eşkenar, dik silindir v.s. yapılara layık gören kesime daha sefih bir dil ile mukabelede bulunarak sözlüğün farklı sesi oluyorlar.

elf gözlerinin altına rüştü reçber kömürü sürüp bakıldığında daha rahat görülebilecek arkadaşlarımıza buradan selam ediyorum.
eleştirilerinizle çok orijinalsiniz.
keşke 2-3 haftada bir belirip sözlüğü bir miktar okuyup, giydirerek bana müsaade demektense sözlüğün akışına kendinizi bıraksanız.
engin görüşlerinizi daha çok okusak dünya sözlük'ün bir halt olamayacak bidon kafalıları olarak.
devamını gör...

whatsapp

insanların yüzünden profil fotoğrafımı kaldıramadığım mesajlaşma uygulaması.
yav kardeşim psikolojik sorunların mı var niçin seni sileyim durup dururken. sildiysem de bu ne yüzsüzlük de gelip soruyorsun.

mecbur çiçek koydum yine.
devamını gör...

30 yaşını aşmış ergen sivilceli kızlar

bu nasıl kafa ben anlamıyorum. ben mesela erkekleri yaşlarına göre ayırma ihtiyacı hissetmiyorum, erkeklerin sivilceleriyle ilgilenmiyorum. hele başlık açacak kadar ilgilenmek çok ilginç. sivilceyle özel bir sorunum olsa da kadın erkek ayırmadan sivilceyi ele alırım.

ama her insanda olan şeyleri tek tek kadının şusu kadının busu diye düşünüp başlık açacak kadar kafaya takmak gerçekten çok ilginç.

mesela şimdi buldum. 30 yaşında apandisiti patlayan erkek. e aşırı normal. kadın da apandisit olabilir. ben napıyım şimdi erkeği mi suçlayayım niye apandisit oldun diye.

kadınları seviyor musunuz nefret mi ediyorsunuz anlamadım.

ama cidden insanı insan olarak ele almak lazım.

bir erkeği sırf karşı cinsim diye abuk sabuk eleştirmem. erkeklerden topyekün nefret etmem. onları aşağılamam. insanı tanırım ona göre nefret eder, eleştiririm. kadın ya da erkek olmasına dikkat etmem kişiliğine bakarım.
devamını gör...

bunca zaman sonra nasılsın

beni dağıtan biri tarafından bu soruya maruz kalmıştım ve cevabım sana ne? olmuştu. ego'nu tatmin etmene izin vermeyecektim. açtığın yaranın izini görmek senin hoşuna gidecekti, benim değil. siz de müsade etmeyin böyle zavallılara...
devamını gör...

the godfather part 3

serinin diğer filmlerinden farklı bir temanın işlendiği, buna sebep de başrol oyuncusunun, ailesinin ve değişen zamanın farklılığıdır.

filmin adı "michael corleone'nın dramı" olsa cuk otururdu.

ilk iki filmde görmeye alıştığımız "güç" vurgusu bu filmde yok ve gücün getirdiği ya da yönetmen ve senarist tarafından getirdiği iddia edilen zaafları ve körlüğü, güç için ödenen bedeller öne çıkarılmış filmde.

bu filmle birlikte seri bir bütün olarak "dram" kategorisine giriyor, bu son film olmazsa dram denemezdi.

çok güzel, çok düşündürücü bir film ancak şu mesajı da görmezden gelmemek lazım:

michael duygusallaşmakla birlikte zayıflıyor, zayıflayınca yanlış kararlar veriyor. sonuç olarak eğer bir mafya babasıysanız, mafya babası kalmak istemeseniz bile, yumuşamak iyi değildir mesajı da çıkarılabilir filmden.

elbette, babası gibi de olamıyor michael, ancak şunu unutmasın ki, kendi babası gibi şanslı değildi ve boyun eğmeyen angut bir karıya sahipti. keşke ilk karısı ölmeyeydi de babası gibi bir baba olabileydi michael'ımız...
devamını gör...

dünya sözlük'ü bir kalıba sokmak

bazılarının yapmaya çalıştığı fakat yapamayacağı şeydir. çok zorluyoruz onu konuşalım şunu konuşalım falan diye ama ne gerek var ki? birileri ben gibi geyik yapar, birileri; sanat, edebiyat, bilim yapar herkes kendi aleminde olması gerekir. maturidi konuşalar ve eş’ari konuşanlar kendini bulduğu gibi bilim konuşanlar da mühendis, doktor ve daha nicelerini buluyor. burası açık alan ve sınırları da belli. akışına bırakmak gerek. bazıları kendini fazla kasıyo.
devamını gör...

sözlük yazarlarının yaptığı çılgınlıklar

kablo ekleme yapıyorum 3 gün önce, kendi kendime ilginç işlevli elektrikli aletler yapmaya çalışıyorum veya söküp takıyorum hoşuma gidiyor stres atıyorum. elektrikci değilim bu yüzden amatörce öğrenirken yapıyorum. arkada rus rap parçalar karanlık ışıklandırmalı ortam,yine yaptım bu tarz bir şeyi çalışacak mı lan diye heyecanla fişe taktım. elimde yalıtkan eldiven yok ama kablonun yalıtkan yerinden tutuyorum o sırada vrççç puam efektiyle bi patlamış usta vücudum elektriği tamamen emdi öyle bir acı duymadım ama vücut aniden uyarıyı yiyince mala döndüm ben sonra bu devrede bir problem var kablosu da dandik hayatta uğraşmam dedim uğraştım ve ikinci sefer elektriği yedim ne diyeyim afiyet olsun bana.
devamını gör...