başöğretmen

atatürk'e harf devriminden sonra verilen manevi ünvan.

ayrıca öğretmenlik kariyer basamaklarında yükselme yönetmeliğince, alanında ya da eğitim bilimleri alanında doktora öğrenimini tamamlayan öğretmenlerden kıdem, hizmet içi eğitim, etkinlikler ve sicil; lisans öğrenimi veya alanı ya da eğitim bilimleri alanı dışında lisansüstü öğrenimini tamamlayan uzman öğretmenlerden ise kıdem, eğitim, etkinlikler, sicil ve sınav ölçütlerine göre yapılan değerlendirme ve başarı sıralaması sonucunda alanlarında ayrılan kontenjana yerleştirilenlere verilen ünvan.

adaylık hariç 13 yılını doldurmuş öğretmenler başöğretmenlik kadrosuna müracaat edebilir.
devamını gör...
[egitb.] 1. eskiden bir ilkokulun yönetiminden sorumlu olan kimse, ilkokul yönetmeni.

2. türkiye'de 2004 yılında çıkan yasaya göre, öğretmenler için, öğretmen, uzman öğretmen, başöğretmen olarak düzenlenen üç basamağın en yükseği.

(alm. hauptlehrer, m; fr. instituteur en chef, m; ing. head master/mistress; esk. başmuallim)

*
devamını gör...
hz.muhammed mustafa dışında herkeste eksik duracak öğretmenliktir. ülkenin müslüman insanlarının tez elden başöğretmen hz.muhammed mustafa'ya layık öğrenciler olması duasıyla selam ediyorum müslüman kardeşlerime ve insan gibi yaşayan gayrimüslim insanlara. malumunuzdur ki, peygamber efendimiz daha peygamber olmadan önce, yaşadığı şehirde el emin insan olarak bilinirdi herkes tarafından.

ne diyor başöretmenimiz. münafığın alameti üçtür diyor.
1- konuştuğunda yalan söyler.
2-söz verdiğinde sözünde durmaz.
3-emanete ihanet eder.

şimdiş başta reis erdoğan olmak üzere, tüm siyasetçilerin bu üç alameti kendi içlerinde düşünüp taşınmalarını ve halkın karşısına geçip hesap vermelerini istiyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar