başörtülü kadınların denize girmesi

evet ya, onlar niye örtülü ki ve niye denize giriyor ki, hatta onlar niye yaşıyor ki, ya da onlar ölsün ya, evet evet ölsün. dünyanın bütün denizleri denizi kirletmeyeceklere kalsın.

not: bi bitseniz var ya, her yer çiçek böcek çığlık çimen rengarenk türkü filan.

t: herkes denize istediği şekilde girerse daha mutlu oluruz derdi babaannem.
devamını gör...
nüdist bir plajda yapılmadığı müddetçe kimseyi alakadar etmemesi gereken eylem.

ama uyulur uyulmaz,onlar da "açık giyinenler tecavüze davetiye çıkarır" "şort giyenler kocalarımızı tahrik ediyor" gibi saçma söylemlerden kaçınırlar ise bu giyim tarzının hakim olduğu bölgelerde benzer bir iptidailik ve ruhsuzluk taşıyan bu tip ayrımcılıklara daha az uğrarlar.

tabii bir de peçe yahut yüzü kapatan burkalar giyerek kamu güvenliğine tehdit olarak algılanacak hareketler yapmamalıdırlar.zira bir suç işlenmesi durumunda failin kimliğinin teşhisini imkansız hale getiren bu tip şeylere inancınız kamusal alanda güvenlik ihtiyacının üzerinde değildir.
devamını gör...
iyi niyetle düşündüğümüzde ortamı şenlendireyim derken halkı kin ve düşmanlığa teşvik, bir kesimin inancını aşağılama şeklinde dava olabilecek bir konu. böyle hassas konularda ölçülü olmak lazım azizim. aman diyim.
devamını gör...
bir koltukta iki karpuz taşınmaz dediğim aktivite. zorla dünyayı her istediğini sınırsız olarak yaşamayacağımızı anlamadığımızın kanıtı gibi.
devamını gör...
normal olan bir eylemdir. farklı anlamlar yüklenip duygu sömürüsü haline getirilmemelidir. her insan denize girebilir, kanun dışı bir durum yok,sakin.
devamını gör...
deniz adına yapılmış bir şarkı var, yazılmış bir de şiiri.

doğa, doğallığı, kendinden olanı reddetmez.

parçalar ayrılır, parçalar birleşir; fakat bütün bozulmaz.

başörtüsü, başörtüsüzü..temelde gerçekten fark etmez. deniz ikisini de kucaklar. o da denizi kucakladıktan sonra; sakince çay içmek gerekir.

ne kadar önemsiyoruz kendimizi.
devamını gör...
baş örtülü acaip kil oluyorum kelimeye. baş örtülü tesettür daha iyi değil mi. bu ulkede herşeyi yapmaya en cok hak sahibi kitledir. eger kurtulus savasi diye birsey olmussa bu ulkede cepheye kağnıyla mermi taşıyan o kadınlardır. ılkinc bi başlık cok da ciddiye alinmayacak ama nedense ciddiye aldım.
devamını gör...
küçükken onlarında insan olduğunu ve onların da o haklarının olduğunu unutup eleştirdiğim konulardan biri olup ileride bu hayatı çocuklarıma yaptırmamayı düşündüğüm birşey olup hatalarımdan ders çıkardığım konulardandır.
devamını gör...
konu denize girmek olarak basitlestirilse, bu kadar sıradan ve otekilestirici açıklamayı okumamiz için bir sebep kalmayacak. troll olmak salak olmayı gerektirmez.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar