başörtünün altındaki başları kaybetmek

nureddin yıldız'ın en güzel tespitlerinden;

"tam başörtüsü özgürlüğünü kazandık derken, örtünün altındaki başları kaybettik.."

bazen düşünüyorum; o dönemde bu mücadeleyi veren ablalarımız şu halimizi gördüklerinde neden mücadele ettiklerini sorguluyorlar mıdır? ılımlı islam projesinin galip gelişi içlerini acıtıyor mudur? yoksa onlar da... onlar da o cihad ruhunu kaybetmiş, ılımışlar mıdır?
devamını gör...
kuşandılar özgürlüğü örtüleriyle...oysa şimdilerde ne örtü ne özgürlük kaldı... modaya hapsedilen tesettür, kurtarılmayı bekliyor imanı kuşananlardan.
devamını gör...
başörtüsü mücadelesi salt islami gayeler uğruna verilmiş bir mücadele değildi.
dolayısıyla bugün üniversitede okuyan başörtülü kızın makyajlı olması veya erkek arkadaşının olması garipsenecek bir durum değil.
devamını gör...
bir de mücahid iken müteahhite dönüşenler var tabi. "masa kasa nisâ" üçlüsü vardı bir de.. onların hiç payı yok bu dönüşümde.. hiç bahsedilmez onlardan.. başörtüleri olmadığı için olsa gerek.. varsa yoksa başörtüsü.. varsa yoksa kadınlar..
devamını gör...
baş örtüsü günümüz islami, ılımlı, ya da muhafazakar yaşam ikiyüzlülüğün bir simgesi artık. düne kadar başı açık kadınlar şimdi türbanlı ve son derece iyi yerlerde aynı şekilde her türlü ahlaksızlığın, lüksün şaşanın makyajın debdebenin temize çekilme aracı da başörtüsü. bu yüzden de ben sadece baş örtüsü özelinde değil genel toplum hayatının bir zamanlar var olduğu iddia edilen ideal ve mücadelerinin kaybedildiğini düşünüyorum gelinen süreçte 409 kadın şiddet mağduru olarak ölmüş her yıl kadına ve çocuğa şiddet artmış tecavüzler alıp başını gitmiş ve üstüne yetmezmiş gibi diyanet 9 yaşındaki kız çocukları hamile kalabilir fetvası verebiliyor din diye diye yozlaştık biz şekilcilikten dini ve merhameti unuttuk.
devamını gör...
malumun ilamı. bir takım zevat bu düzenden baya mutlu o yüzden mücadele etmek için bir sebep yok. öncekiler düzenden mutsuzdu o yüzden mücadele noktasında baya uğraştılar. şimdi hak getire.
devamını gör...
bir baş başörtüsünün altında olduğu için haklı tabi adam. bu ümmet ne de olsa kadınlarla vücut buluyor.
siz baya başlar kaybettiniz. daha da edeceksiniz. tek hevesi ve talebi dünyalık olan toplumun bu aymazlığının faturası da bir tek kadınlara kesilmesin bir zahmet.
devamını gör...
28 şubat dönemi kadınlarının ve kızlarının dünü ve bugünü adlı kıyaslama. toplumu kadınlar üzerinden değerlendirmeye bayılıyoruz. o dönem hak mücadelesine giren abileriniz, kardeşleriniz ve babalarınız ne konumdalar. ben söyleyeyim: bir kısmı şu anda hak mücadelesi verdikleri haramzadelerden daha haramzade oldular.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar