bir yazar arkadaş entry girmiş ama bence başlığı açılmalı. #6652519nedense bu tip olaylar artmaya başladı. bazıları yıllardır akp başörtülü mağduriyetini kullanıyor muhabbetleri yaparken solun iktidar umudu bile bu tip geri kafalı insanlara güç vermeye yetmiş olsa gerek. bir de ortamlarda lgbt savunması yapan süper hümanist arkadaşların bu yobazlığa ses çıkarmamaları yüzsüzlüktür. kusura bakmayın.
devamını gör...
yobaz kadın ne söylediğinin farkında ne de bildiğini düşündüğü şeyi doğru biliyor. başörtüsü ile kamu içinde dolaşamazsın diye bir kanun yok. atatürk kanunları diye bir şey de yok. kamu dediği kamu kurumlarında başörtülü çalışan istemiyoruz zihniyetinin bir ürünüdür. bu bağnaz kadın da zannediyor ki kamu kurumlarına dahi başörtülü girilmemesi gerek şeklinde bir kanun var, sokakta da başörtüsü ile gezilmez. ulan başörtüsünü evde niye taksın bu kadınlar.

Allah'ın kanunlarını kafaya takmayabilir inançsız bir insan olabilir bu bizi ilgilendirmez lakin şunu öğrenemediler ve öğrenemiyorlar "insanlar özgürdür" ve dilediği gibi giyinebilir fakat dilediği gibi soyunamaz. düşünsenize insanların sokaklarda çıplak dolaştığını. her ülkede bunlarla ilgili yasalar mevcut. diyelim ki soyundu dövecek misiniz? hayır kimsenin buna da hakkı yok. gerekli mercilere şikayet edersiniz onlar gelene kadar en fazla öğüt verirsiniz kibarca.

şimdi bu kadın muhtemelen dünyadan habersiz biri değildir ve kendinde bunu söylemeye hak buluyorsa bir yerde sıkıntı var demektir. bu zihniyete gaz veren bir etken var demektir. gücü eline geçirdiğinde kaldıkları yerden devam edecek bir zihniyete karşı "allah fırsat vermesin" deyip dua edeceğiz başka yolu yok. vallahi laf anlatamazsınız bu insanlara.
devamını gör...
mağduriyet çıkmaz. toplum manyak kaynıyor.

bu arada, konuyla ilgili: çalıştığım yerde vatandaşlar bir kamu hizmetinden yararlanmak için sözleşme sonrası kişiye özel abonelik alıyorlar. yılda en az 2 bin ayrı başörtülüye hizmet veriyoruz.

kara çarşaflı az. bir keresinde kişiye özel aboneliği bir çarşaflının bacısına da kullandırdığını tespit ettik. ha, bunu başörtülü, çarşaflı, başı açık da yapmaya tenezzül ediyor, yakalanıyorlar. ama çarşaflıyı kontrol etmek çom zor. yani çarşaflı üyemiz şimdiki gibi %1 değil de %10 bile olsaydı çok sorun yaşardık. fotoğraftan kimlik tespiti yapmak zorunda personeller.

bir tane de deli var. suriyeli midir nedir. çarşaf yetmezmiş gibi bir de devasa güneş gözlüğü takıyor. eldiveni de var. Allah ıslah etsin...
devamını gör...
içinde azıcık insanlık olan insan bu davranışın terbiyesizlik ve hadsizlik olduğunu söyler.

yapılan terbiyesizliği mağduriyet edebiyatına bağlamak biraz zorlamadır. terbiyesizliğe terbiyesizlik demek zorsa herkes kendi fikrini söylesin yeterli olur. bu kadının yaptığına sonuna kadar hak veren de olabilir yapılanı yanlış bulsa da içinden oh olsun diyen de olabilir. mağduriyet kasıldığını söylemek gerçekten anlamsız. mağduriyeti kime kasacağız insanların kalbi bize ısınsın diye mi. bizi seven böyle de seviyor sevmeyen zaten sevmiyor.
devamını gör...
bakın çok enteresan, bu nemrut suratlı karı, başörtüsünü kamu içinde takma, git evinde tak diyor. başörtüsü ne için kullanılır, bu husus hakkında zerre kadar fikir sahibi değil. kadın kendisini kocasından mı gizleyecek acaba?

bir diğer husus, atatürk çıkardığı hangi kanun ile kadınlara başörtüsü ile kamu içinde gezmeyin dedi, buna bir cevap vermeli. tabi ki cevap veremez çünkü cahil. aslında bizde de suç var, oturmuş cahil bir kadının lafını konuşuyoruz. yahu cahil işte. cahile neden cahilsin denir mi? sağa git desen sola gider, otur desen kalkar, kalk desen oturur. öyle garip bir güruh işte.
devamını gör...
geçenlerde tanıdığım birinin bana küstüğünü fark ettim, ama benim için değersiz biri olduğu için kendisinin afra tafrasını kafama takmıyorum, velhasıl böyle değersiz birinin ne düşündüğü de zerre önemli değil, bunun söyledikleriyle içinde bulunduğu güruhu yargılamakta doğru değil.
bazı insanlar daha aptaldır sağcı, solcu, müslüman, dinsiz fark etmez, onları hakettikleri şekilde yargılamalıyız umursamayarak, bu şekilde tekrar toplumun parçası olmak için, yaratık gibi davranmaktan vazgeçebilirler.
devamını gör...
velev ki öyle bir kanun olsun, değiştiririz gülüm ...

yok kanun şöyle yok kanun böyle diyerek insanların inançlarını yaşamasına engel olamayacaklarını öğrenemediler bir türlü. o kanunu kim yapmış, kime sormuş, ülkede yaşayan insanların taleplerini ve hassasiyetlerini ne kadar dikkate almış? önemli olan bu soruların cevabı... kanunla kendilerinden olmayanların üzerinde tahakküm kuramayacaklarını anlamış olmaları lazım bunca tecrübeden sonra... hala anlamadılarsa bu millet öğretmeyi çok iyi bilir. yine ve yeniden*.
devamını gör...
nasıl akp nin yobazı varsa chp nin de yobazı olduğunu hatırlatan teyze.

yobazlık bu ülkenin maalesef kanına işlemiş.

akit - sözcü
ahaber - halk tv

iki kesmin de yobaz üretme fabrikaları.
devamını gör...
bitmedi, bu gidişle de bitmeyecek olan hadiselerin bir örneğidir. insanın bu anlamsız sözlere ve gözünü delecekmiş gibi atılan bakışlara katlanması zor geliyor, tacizin dik alâsını yaşatıyor bazı densizler. ortamların gerginliği ister istemez teyakkuza sokuyor. bu insanların( bakın yine insan diyorum.) başkalarına olan kini, nefreti her neyse, hiç tanımadığı bir insana saldırınca geçiyor mu merak ediyorum. ayrıca mevzu mağduriyet duyarı değil taciz vakasıdır, kadın kadına yapıyor nasıl oluyorsa.(yıldım yeminle, paragrafı bile toparlayamadım.)
devamını gör...
bunu sadece belediye seçimlerini kazandı diye mi yapıyor?
nedense bana ahaberin zdf tv önündeki olayı hatırlattı.
eğer bu olay kurmaca falan değilse ben bişey bilmiyorum net olarak insanları akp sempatizanları hala basortusu gibi seyler uzerinden korkutmaya calisiyor ve sanirim sonraki secime kadar boyle calismaya devam edecekler. trol sadece sosyal medyada olmaz.
devamını gör...
mahalle yanarken kıyafet tartışmak anlamlı gelmediği için izlerken sadece gülümsüyorum ama konuyu kamu idaresinin temel ilkeleri doğrultusunda değerlendirmek daha yapıcı olur.

mavi saçlı bir kız ile tesettürlü bir kadın acaba devlet memuru olarak hizmet ederken dünya görüşü zıt kutuptan birine karşı nasıl davranır.

hz. ali gibi yüzüne tükürdü diye kılıcını indirmeyi mi ister yoksa kılıcı daha sert vurmayı mı. bence sorunsalımız bu olmalı. yani türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan her insanın sadece vatandaş olduğu için kamu hizmeti alırken din dil ırk yönelim ayrımcılığına maruz kalmaması adına ne yapılabilir.
devamını gör...
(bkz: zırva)
bu tür çıkışları bireysel görmemiz gerek. çokluklarının bir önemi yok. şu anda bunu kaç kişi destekler.
üç?
beş?
videoya bakılırsa yanındaki bayan bile desteklemiyor.

bu zihniyeti tek tek kınayalım.
söylemlerimizle bu saçmalığı destekleyecek bir kitle oluşturma çabasına girmeyelim.
devamını gör...
bir adet cahil çomar bulunduran video. atatürk’ün kanunları neler, sen kimsin, hangi hakla insanların hayatına karışıyorsun? bıktık ulan şu saçma salak insanlardan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar