bakmayın başŸlıkta solcu dediğŸime, solcu falan değŸildir, düpedüz faşŸisttir. fakat bu ülkede sol ideolojiyi benimsediğŸini söylemesine rağŸmen solculuğŸun üç temel sac ayağŸından birisi olan özgürlük mevzuunda son derece rijit tutumlar sergileyip hiçbir etnik ve dinsel farklılığŸa tahammül edemeyen ve bu anlamda çuvallayan insan enflasyonu yaşŸandığŸı bir gerçek. bu kategoriye girmeyen ve hala sola inananlar için,
(bkz: ahmet insel)
(bkz: ömer laçiner)
(bkz: baskın oran)
(bkz: ufuk uras)

aşŸağŸıdaki foto, ülkenin en ilerici ve en aydınlık üniversitelerinden birinin yüz akıdır.

devamını gör...
özgürlüğün başörtüsüne indirgenmesinin yafta merkezi haline gelen toplumda yanlış anlaşılacağının bilincinde olan gerçek aydındır. bizden mi sizden mi nin üstünde düşünen bireydir.


balık içinde yüzdüğü denizi göremezmiş derler!
devamını gör...
fatih altaylı'nın programında nuray canan bezirgan'ın "siz böyle bir yasağa maruz kalmak istermiydiniz?" sorusuna cevap veremeyen tam anlamıyla kem küm eden, siz devam edin ben sonra cevaplarım diyerek iyice yerin dibine geçen solcu bayandır.
devamını gör...
solculuğu yasakçılık ve despotluğa dayandırır. hadi şimdi haklarını yiyip bel altı vurmayalım da onlar gibi aslında bunlar gerçek solcu değil diyelim. hadi şöyle diyelim bu kem küm edenler chp zihniyetidir ve solcular ''ama chp sol değil'' derler. bizde kabul edelim bu isyanı.

ama şöyle bir şey var: despot, yasakçı, askerle marx arasında sıkışıp kalan ve tek kale maç yapan adamların hepsinin chp zihniyetinden olduğuna pek inanmıyorum. ama yinede girmeyecem o topa.

chp'ye gelince gerçi onlar kendilerinden olurlarsa çarşaflıları da seviyorlar ama yemiyor anadolu çocuğu azizim. yemiyor bunları.

(bkz: chp zihniyeti)
devamını gör...
---------------- alıntı ----------------------

özgürlük ne ulan, Allah'ın emri o deyince kem küm eden muhafazakar gibidir. al birini vur ötekine. hıhım

---------------- alıntı ----------------------
(bkz: prove a point)

devamını gör...
türkiye'deki sözde solculuğun dünyanın geri kalanında "sol" ve "solcu"luktan anlaşılan şeyin neredeyse tersi olmasıyla alakalı bir durumdur bu zevatın arızası. yalan bir solculuğun peşinde, poşetten davalar gütme iddiasında olmaklıktır çoğunlukla.. (samimi demokratlar müstesna)

sağcılık, solculuktan önce önemli ve gerekli olan iyi niyettir. senden farklı olanı da konumunda kabul edip ona da hayat hakkı tanımaktır.
herkesin başkalarına saldırmadan kendi olarak ve istiyorsa kendi kalarak yaşayabilme imkanına sahip olmasını samimi olarak istemektir..

ancak böyle olursa herkes barış ve karşılıklı saygı içinde arızasızca yaşayabilir..
devamını gör...
azınlık durumunda olduklarında verdikleri karşılıktır. durum iflasa oynayanın iflasıdır. öyle masum yüzlü, insan sever, özgürlük ve demokrat ayaklarına bakılmaz, okunur gerçek niyetleri başbaşa kaldıklarında. biraraya geldiklerinde, kalabalığa karıştıklarında, karanlığa büründüklerinde gerçekte gerçek olurlar.
her konuda farklı gibi görünürler de ince noktalarında avlanırlar.
ergenekona ücretsiz avukatlık yapmazlar mı?
seçim aylarında tek parça olmazlar mı?
onlar değil miydi seçim barajını aşmak için bugün veryansın ettikleri hadep i mecise taşıyan?
onlar değil mi iki oy için çarşaflı kadınlara rozet takan?
onlar değil mi başörtülü bayan adayı mecliste konuşturmadan baskıyla attıran?

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar