başörtüsünü çıkaran kadınlar

10 years challenge furyası ile tekrar gündeme gelmiş olan kadınlar. hatta 10 yıla yaşı yetmeyen bazıları 1 years challenge yaparak örtülü ve örtüsüz fotolarını paylaşmaktalar.

bu furyadan bağımsız olarak tesettürün kafaya bir bez geçirmekten ibaret olduğunu düşünen, tesettürün daha derin anlamına inemeyen kadınların yaptığı şeydir.

dikkat çeken bir diğer nokta ise bunu yapan kadınlar bazı kesimler tarafından büyük övgü almaktadır. özellikle cesaretleri büyük övgü almaktadır. hatta o derece övgü ki henüz örtüsünü çıkarmayanları da gaza getirecek kadar.
devamını gör...
ayda yılda bir ünlü,bir tanınan "tesettüre girdim" açıklaması yaptığında, tüm yurtta ve yavru vatanda bayram ilan edip,21 pare top atışı yapan bünyeleri üzen kadınlar.
devamını gör...
ahlak, dine bağlılık, içtenlik, dürüstlük, samimiyet gibi kavramların-tavırların-duyguların hep kadınlar üzerinden tanımlandığı-ölçüldüğü toplumumuzda var olmalarına şaşırmadığım kadınlardır.

amiyane tabiri açıkça yazayım, erkek olarak her haltı gizli-açık olarak yiyelim ama ahlaklı olmayanlar, dinine bağlı olmayanlar, ikiyüzlü olanlar, çürük çarıklar hep kadınlar olsun... ne güzel değil mi?

not: halt kelimesi yerine hepimizin bildiği başka bir kelime vardı, tavsiye üzerine değiştirdim.
devamını gör...
gücünüz kadınlara yetiyor değil mi diye düşündüren başlık.

cumadan cumaya camiye uğrayanlar samimi di mi?
yolda kadın kesen insanlar ahlaklı?
madem erkeksiniz, sizi o kulvarlarda da laf etmeye bekleriz. yerse.

yanınızda da kendini nasıl emniyette hissediyor kadınlar, hayret ediyorum.

bu nereden çıktığı belli olmayan düşüncelerinizle, o beyninize de yazık.

dinin yalnızca kafaya eşarp takıldığında yerine getireleceğini, örtününce ahlakın tamamlandığını düşünmeyin. ahlak bez parçasında, samimiyet de sizde değil.

içinizden geliyorsa açılın ablalarım, kardeşlerim. bu yozlaşmış fikirlere inat, her zaman istediğinizi yapabilme özgürlüğünüzü savunacağım. kendinizi emniyette hissedene kadar, nefesim yetene kadar.
devamını gör...
gûndemimde hiçbir zaman yeralmayacak konulardan biri.

banane.

bıktım konuşanlardan, yazanlardan, çizenlerden. ben bir kahve içeyim iyisi mi.
devamını gör...
birçok tesettürlü ailesinin zoruyla başını kapatıyor. eğer özgürlükten bahsedecekseniz, insanlar istediği gibi giyinebilir onu yargılayacak merci bir beşer değil. çürükler ayıklanacak falan deme hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar anlamış değilim. pardon ama sen çok mu düzgünsün. tesettürü tercih etmeyen kadın da bizim tesettürlü kadında bizim! çirkin söylemlerinizi aynanın karşısında sarfedebilirsiniz çünkü o sözler en çok size yakışıyor.
devamını gör...
bu tür tartışmalar çıktığında çocukluğumda atari salonlarında aduket çektiğim zamanları özlüyorum. büyümek ne kadar salakçaymış.
devamını gör...
samimi olmayan her davranış sindirelemeyen şuursuzca yol alan bir halden öteye geçemez ve savrulur gider. kimseyi yaftalayamam haddime değil ama çok bayağı bir hareket. bu fotoğrafları paylaşanlar için tamamının gerçekten örtülü olmadığına en azından farkında olarak örtünmediğine inanıyorum. bunu destekleyenlerde kendilerince özgürlüğü buldukları için tebrik ediyorlar lakin benim örtünme hakkıma gelince özgürlük anlamını yitiriyor. iki yüzlülük.
devamını gör...
bilmiyorum rahmetli perim bile takardı baş örtüsünü. baya eski olmalı. siyaset malzemesi ve siyasi kimlik aksesuarı türban dersen türkiye'nin siyasi arenasına ilk merve kavakçı ile girdi. sonra bundan reyleri tapır tapır toplayan akp'ye dahil oldu zaten kendisi. karaoğlan meclisten sepetlemişti o yıllarda laik türkiye'de. sonra kahveden adam toplayıp tüm meclisi aldılar. hazin ama yinede gülüyorum şu an.
devamını gör...
başörtüsünde samimiyet testi için müthiş bir turnusöl kağıdı bu 10 years challange. Allahtan telefonum bozuldu serviste de ,maruz kalmıyorum bunlara instagramda falan. tuşlu ince uç şarzlı nokia mutlulukmuş. uzakta aramayalım mutluluğu. *
devamını gör...
(bkz: cami inşa etmeden önce bilinç inşa etmeliyiz)

ya yazacaklarım vardı ama neyse. başına bir şal atan kendini kapalıdan, cennetlikten sayıyor. bu başını açanlar sanırım dürüst ve cesur olanları. fırsatını bulsa her şeyi yapabilecek milyonlar var. evet milyonlar. başını açmamış da ne olmuş?
küçücük kızının kafasını saracağına önce bilinç verseydin. siz şekilcilikten başladınız. öyle de devam ediyorlar gerçi. ailen, anne baban çevren falan dindar diye ya da evleneceğim diye kafana bir bez atacağına bilinç kazansaydılar.
> tercihleridir. başlarını açmaları değil de hikayeleri merak sebebi. duyguları düşünceleri merak sebebi. muhakkak ibretler barındırıyordur. biraz okuyayım.
devamını gör...
elbette kimseyi ilgilendirmezler. peki anladık. ama bu davranış bozukluğunun, bu göze sokulan aptal eylemsilik halinin diğerlerine yönelik bir suçlama ya da aşağılama içermediğini kim kanıtlayabilir. özgür olduklarını sanan ve bunu sadece başındaki örtüyü çıkarınca gerçekleştirdiğini varsayan iptidai zihin sinyalleri veren yığının zaten fikren dahi hiçbir zaman dahil olamadıkları muhitten, kesimden, mahalleden, ucuzluk kelimesinin hafif kalacağı bir şekilde beri olduklarını ilan etmeleri yeterince aşağılık bir davranış, bu ilanın en temel özelliği de bu zaten.
devamını gör...
twiter ve başka mecralarda uzun süredir devam eden bir algı çalışması..
öncelikle bunu yazmalıyım..
+18 feyk görüntüler eşliğinde..
bu aniden ortaya çıkmadı arkadaşlar epeydir hazırlık yapılıyor buna..
ha bana ne kardeşim ne yaparlarsa yapsınlar ama şu pıtırak gibi her yerde açılan merdiven altı imam hatiplerde zorla okuyan kızlarımız ne kadar taşıyor bunu sorgulayalım..
öyle takacaksa çıkartsın zaten..
elinde sigara uç beş oğlanla karne kutlaması yapıyor haspalarım..
ekleme: zaten amaçları da buydu..
konuşulmak ve gündemden sokaklara anadoluya kadar ulaşmak..
1 kişi bile kandırsalar kardir..
sozlukte bu kadar ilgi görmesine bakarsak amacına ulaşan çalışma..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar