başörtüsünü sümerler'de fahişeler takardı

alt metninde fahişeleri mi ötekileştiriyor belli olmayan bir sözdür. canlarım ya! röfleli kısa saç başka bir zümreye ait addedilse, acaba ne yaparlar? işiniz gücünüz yok be.
devamını gör...
günümüzde fahişeler bildiğim kadarıyla başörtüsü takmıyor, açık bir şekilde dolaşıyorlar ve dikkat çekici şekilde makyaj yapıyorlar. canan arıtman'ın süslenme ve giyimine ne kadar da benziyor, ilginç bir tesadüf işte...
devamını gör...
günümüzde artık fahişeler de türban takıyor. hatta bunun fantezisini kuran insanlar var. fahişeliğin örtünmeyle veya örtünmemeyle alakası yok. başörtülü insan ahlaklı insan demek değildir. açık insan da ahlaksız insan demek değildir.
devamını gör...
canan arıtman kişisinin ne kadar geri kafalı olduğunu gösteren söz.. gitmiş teeee sümerlerden örnek vermiş, yazık..
o zamanlar neden takarlardı bilmem belki de kimliği gizli tutmak için falandir
ama simdi neden takıldığını biliyorum.. bu sebeple c. aritman gibi gereksiz insanların sözlerine sadece gülüyorum..
devamını gör...
(bkz: so what)

muhtemelen sümerlerde ve diğer tüm arkaik kimselerde herkes sağ eliyle yerdi. kesip atalım mı elimizi? bunadınız mı arkadaş? bunu bir de halka açık yerlerde konuşmaya utanmıyorlar.
devamını gör...
1400 yıl öncesinin hükümleri ile hareket etmem diyen zihniyetin abes bakış açısıdır. sümerleri ipleyerek takmıyorsa gerçekten bu adamlar mizahtan anlıyorlar.

istemeden mizah yapıyorlar. bir insan nasıl istemeden mizah yapar demeyin. yapıyor işte bak.
devamını gör...
yani başaörtüsü takanlar fahişedir demeye getiren okaliptüs çocuğunun geri dediği kafadan da geri kafasının mahsulüdür.
devamını gör...
kısmi olarak doğru bir bilgi.

bildiğimiz kadarıyla sümerlerde tapınak fahişeleri başlarına bir örtü örterlerdi. ancak bu örtünün şekli yada biçimi hakkında elimizde pek bir bilgi yok. yani söz konusu kapatma biçimi hepimizin aşina olduğu rahibe örtüsü mü, islamiyetteki gibi bir örtünme mi, bir cübbenin şapkası gibi bir şey mi yoksa alelade bir tül yada kumaş parçası mı bilemiyoruz. bulunan tabletlerde de bu çok net değil. ancak örtündükleri kesin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar