başörtüsünün altından bone takmak

türbanlı başörtülü şallı bacılarımızın yaptıkları şey. eskiden böyle bir şey yoktu, n'oluyordu, önden iki tel saçı mı gözüküyordu ?

ne yaparlarsa yapsınlar da, o bone gözükmek zorunda mı ? gözükmese olmaz mı ? bir de ten rengi olmasın lütfen. çorabı almış kafasına dolamış zannettim. o ne iğrenç bir görüntü öyle.

edit: iğrenç olan ten rengi bone. taksınlar takmasınlar beni ilgilendiren bir şey değil. ayrıca bazılarında öyle kabak gibi ortada durmuyor. ne bileyim, bazılarında bir tuhaflık var sanki.
devamını gör...
bana kalirsa cok rahat ve kullanisli bir materyal. șalın, eșarbın vesaire kaymasının ne kadar sinir bozucu bir sorunsal olduğunu bilmeyenler için yalnizca bir aksesuar gibi geliyor olabilir. eger goz zevkinizi bozuyorsa bakmamayi deneyebilirsiniz.
devamını gör...
bir eylem.

insan olmak zor, kadın olmak daha zor, müslüman bir kadın olmak daha daha zor, tesettürlü müslüman bir kadın olmak en zor.

herkesin üzerinizde söz söylemeye hakkı var. şalınıza karışırlar, eteğinize karışırlar, bonenize bile karışırlar. bone takmasanız önünden iki tel saçın görünüyo bu nasıl tesettür derler, taksanız o nasıl iğrenç bi görüntü derler.

laf edenlere bir gün başörtüsü örtülüp dolaştırmak lazım. sonra bone mi takıyorlar, iç başörtüsü mü takıyorlar görürüz.

şaka mısınız abi?
devamını gör...
ben baş örtüsünü alta boneyi üste takmayı seviyorum. bu aralar daha farklı takılıyorum. başörtüsünün üzerine takke takıyorum.
devamını gör...
bazılarının çok zoruna gitmiş. sanıyorum şu iğrenç bir şekilde bone takanlar bunlar. yoksa neden bu kadar alınsınlar ?

hayır sanki direkt kendisine yazmışım gibi, ''sana mı sorucaz at kafası.'' atın kafası ile falan fazla haşır neşir olmayın. sağlığınıza zararlı olur.

işte bu tipler. tipik türbanlı kezban. Allah'ın ayıları.

bunu da al
devamını gör...
o bonenin saçın görünmesini engelleyen bir işlevinin olduğunu bilmemeniz beni şaşırttı abi.

bone takılmasın da audrey bacı gibi mi gezilsin.

devamını gör...
iranda örtü mecburi olduğu için mecburiyetten takanlar saçlarının bir kısmının açıkta bırakacak şekilde örtünür. islami olan saçın tümünün kapanmasıdır. aile baskısıyla veya gelenekle kapanmış olanlarda da bu yarı örtünme şeklinde rastlanmaktadır. saçı önden bariz görünen birini gördüğümde aklıma gelen bunun Allah'ın emri olduğu için değil gelenek veya mecburiyetten örttüğü.
devamını gör...
boneyi havuza girerken takilan metaryal sanan bünye beyani.
ayni bünye tesettür ayeti ziynet yerleri olan kulak ve boyundan bahsediyor sac dahil degil de diyebilir normal o kulak ve boynu kapatsak yeter ki hocam.
devamını gör...
kadinin bas ortusune karisilmasi, igrenc gibi tamamen bilincsizce ortaya konmus sozde elestiri demeye bin sahit ister seyleri bir kenara birakiyorum. yukarida itina ile bahsedilmis cunku.

merak ettigim husus surasi: madem bas ortusu altina bone ve bunun belli bir rengini takmak igrenc, siz ne oneriyorsunuz sayin seyi bilenler, soz soyleme haddi oldugunu dusunenler? takilan renk kadini baglar, igrencse bakmayin ama yok ahlak veya dini acidan bir husus varsa ancak konusabilirsiblniz o da bu nahos uslupla degil.

diger bir acidan bone yok diyelim. bone kullanmayan suleymanli ablalarin ekserinin en ufak ruzgarda saclarinin gorundugunu biliyor musunuz? veya ipek, polyester ve bu bazli esarp ve sallar bu derece yayginken kafadan kaymayan tur bulmanin zorlugunu biliyor musunuz?

baska bir aci ise sudur: din kolaylik dini. tutum bone ile rahata eren kadina duzgun ve kadinin icine sinen bir alternatif sunmadan onun rahatina saldirmak hangi muslumanliga giriyor soz konusu bas ortusu olunca igrenc lafini kullananlar? muhtemelen bone takmayip iki tel saci gayri ihtiyari gorunen kadini da tekfir edecek olan yine siz olursunuz veya para uzatmaya calisirken aman elime namahrem eli degmesin diye dikkat edene beni dindarligi ile tavlamaya calisiyor dusunen veya spor yapiyorum, yasimi gostermiyorum yoldan gecen arabalardaki kadinlar bana bakiyor diye calim atarak yapilan zinaya yaklasmayi ego tatmini haline getiren de?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar