batıdaki kadının meta doğudaki kadının mal olması

birinci cümlede yani "batıdaki kadının meta olması" batı kadınlarının bir kapital, anamal gibi kullanıldığını söylüyor. ikinci cümlede ise argoda aşağılama anlamı taşıyan "mal" kelimesi kullanılıyor ve doğudaki kadının mal, embesil olduğunu söyleyerek aşağılamaya çalışan kişinin birleşik cümlesi.
doğu ve batı kavramları eğer bir düzlem varsa geçerlidir, elips şeklindeki dünyada doğu ve batı ayrılamaz bir bütündür. şöyle ki doğunun en ucu dediğin nokta batının başıdır. ispatı imkansız bir durumdur. şu karara varmak mümkündür. "kişi hala daha dünyanın düz bir tepsi olduğunu düşünmektedir." ya da kafasında kurduğu bir düzlemde yaşamaktadır. bu cümleyi normal bir beyin sahibinin söylemesi mümkün değildir.

not:
ukdeci : swanted
bişeyleri bekliyormuş.
devamını gör...
doğru bir tespittir.

doğuda başlık parası eskisine göre az da olsa hala görülen bir gelenek. kız kocayı ister mi onunla mutlu olur mu merak edeni pek yok? parayı getiren düdüğü çalar. bunun anlamı maldır. hatta erkek çocuk daha çok istendiği için kızı çok olan babalara "zengin olursun" tesellisi verilir.

batıdaki kadının metalığı tartışılmaz zaten. bedenini ne kadar umuma açarsa o kadar insan sayılıyor.
devamını gör...
aşılamayan büyük ihtimalle de aşılamayacak bir sorun sanırım bu. batıdaki kadının metalaşması daha çok cinsel bir obje olarak görülmesi ile ilişkilendirilmiş sanırım, doğuda ise alınıp satılabilen(!) bir şey olması... her ne kadar batıda kadın haklarının daha iyi olduğu öne sürülebilse de tecavüz, fuhuş vs. konusunda batının doğudan pek bir farkı yok. mutlak eşitlik zaten mümkün olacak bir şey değil ama en azından çocuk gelinler, tecavüz olayları ve kadın cinayetleri konusunda bir gelişme kaydedebilinse...
devamını gör...
batıda orta malı olan kadının doğuda sahip bulması karşılaştırması. seçme ve seçilme hakkıma olan nefretim beni ikinciye yakınlaştırıyor...

"...
alın yazısında tutarlılık gibi
hiç tanımadığı amcasının oğluna verilen annem gibi yani
keşke beni doğar doğmaz sana verselerdi"
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar