cumhurbaşkanı'nın artvin yusufeli'nde yaptığı konuşmada geçen ifade.

"muasır medeniyetler üzerine türkiye'yi çıkaracak mıyız; o kadar. batı bizi niçin kıskanıyor; barajlardan dolayı, yavuz sultan selim köprüsü'nden dolayı, marmaray tüneli'nden dolayı kıskanıyor. dünya buraları hayranlıkla izleyecek. "
devamını gör...
adamlar bizim bu yaptıklarımızı yıllar önce yapmış zaten neyini kıskanacak sayın cumhurbaşkanı diyemiyor işte kimse, niye çünkü hepsi yalaka. gelişmemizi istemiyorlar de eyvallahta kıskanıyor nedir arkadaş, biraz mantıklı olalım lütfen. gerçi mantık ne arar la akp'li de. yarın gider kahve de bunun muhabbetini yaparlar, çoskuyla, aşkla ve şevkle.
devamını gör...
bu hidrocoğrafya, bu jeopolitik onlarda olmadığı için haklı olan söz. inanılmaz bir baraj/köprü yapım potansiyeli var. japonların yaptığı köprüden alman arabasıyla geçiyoruz diye hasetlenecek halleri yok.
devamını gör...
yanlış tanımlama olmuş. kıskanıyorlar değil endişe ediyorlar olmalı. daha 100 yıl öncesine kadar avrupayı işgal etmişsin adam tabi ki senin gelişmenden endişe duyar. bu kürt devletidir ermeni devletidir boşuna desteklenmiyor.

gezi parkı olaylarında mesela eylemciler büyük projelerin durdurulmasını istemişti.

17-25 aralıkta yine büyük projeler mahkeme marifeti ile durdurulmak istenmişti.

cumhurbaşkanı bu gerçeği biraz halk dilinde dile getirmiş.
devamını gör...
(bkz: hoover barajı)

yapım yılı ve özelliği ile sağlam bir baraj. yapım tarihi mi ? hadi dur söyleyeyim. 1931-1936

bizde o yıllarda elektrik yokken adamlar baraj yapmış.

devamını gör...
hayır adam siyasetçi ve doğal olarak tüm argümanları istismar edip ufak da olsa bir fayda çıkarmaya çalışıyor da,

halk salak yerine koyulmayı kendine nasıl yediriyor onu anlamıyorum.

batının köprü ve yollarımızı kıskandığına inanan insanlarla aynı ülkede yaşıyor olduğuma inanmak istemiyorum.
devamını gör...
yahu siz şimdi ciddi ciddi batılıların türkiye'nin kendileri kontrolü dışında bir güç olarak yükselmesinden rahatsızlık duymadığını iddia ediyor ve özellikle enerjide, milli sanayii de dışa bağımlılığı azaltacak hamleler yapılmasının da bu süreçte bir etken olmadığını iddia ederek bu tür sözlerle alay mı ediyorsunuz. batılıların gayet iyi anlaştığı her ülkenin müthiş demokrat olduğunu mu sanıyorsunuz, menfaat durumuna göre mi demokrasi ve insan hakları gibi argümanları baskı unsuru haline getirmek için söylemler geliştirmediklerini düşünüyorsunuz. olum siz ciddi misiniz? yoksa sözlüklerde popüler olmak adına her sözü yarı anlayarak mı yorumlamak hoş bir şey.

burnunuzun ucunu göremiyorsunuz. türkiye'nin güçlenmesiyle ilgili kaygılar içeren kimi batılı metinleri önünüze koysak onlarla da eminim alay eder pozisyona geleceksiniz. köprüdür, ulaşımdır, hava limanıdır bölgede finans ve güç merkezi olmaya yönelik bir çaba var anladın mı? çin sonrası ağır sanayii hamlelerinin zorluğunda bölgesel stratejik hareketlilikten siyasi manevralarla bir vizyon belirleme telaşı falan filan.

eleştirme demiyorum, yine eleştir ama böyle acayip burnu havada alaycı yaklaşımlarla şey yapma ortamı.
devamını gör...
ihale açmışsın; kazanan gavur barajı yapıyor, köprüyü yapıyor, metroyu, marmaray'ı yapıyor. bu işleri yaptırırken bile gavura para kazandırıyorsun.

yabancı yatırımcı diyorsun, bunların çoğu gavur. fabrika açıyorlar, üretim yapan yerli-yabancı ortak sermayeli işletmeler kuruyorlar. barajları, köprüleri bunlara yaptırıyoruz. çünkü bu işlerden anlıyorlar, övündüğümüz marmaray'ın babasını adamlar manş denizinin altına 1990 lı yıllarda yapmış...

müslüman kardeşlerimiz (özellikle arap sermayesi) ülkemize maalesef kısa vadeli kazançlar için yatırım yapıyor, devletin tahviline senedine talip oluyor. açayım bir fabrika 5000-10000 kişi çalışsın ekmek yesin demiyor. varsa yoksa sıcak para gelsin sıcak para gitsin... uzun vadeli yatırım yapıp riske girmiyorlar.

hayalientry ye katılıyorum, kendilerinin denetiminde olmayan bir büyümeye gelişmeye karşı endişeli olabilirler.

biz büyürken bile bizden para tırtıklamayı da bırakmıyorlar. bu nedenle beni ikna edememiş beyandır.
devamını gör...
isviçre her vatandaşına, çalışmasa da 7500 tl maaş vermeye hazırlanıyomuş lan. kesin haber olm. göndermeyi annadıysan taam, annamadıysan neydem hacııı.
devamını gör...
birinin sırf geyiğine açtığını düşündüğüm başlıktı.
cb nın ifadesiymiş.
aynen tayyip aynen şimdi o köprüyü açtın ya merkel bunalıma girmiş kuafördeymiş saçlarını boyatıyormuş.
devamını gör...
17 25 aralık bunun kabak gibi delilidir. adamların köprü baraj kıskandığı yok elbet. adamlar türkiye'nin gelişmesinden rahatsız. yoksa fethullahçı terör örgütü marifetiyle büyük projelere girişen iş adamlarına el atıldı? neden gezide cizrede avrupalılar cirit attı?

siz anca büyük resmi gören ilkokul mezunu akp'li diye dalga geçin. asıl bunca şeye rağmen kör olan silersiniz dalga geçilecek.
devamını gör...
şaka gibi bir söylemdir.
çatır çatır da çatlıyorlar mıymış merak ettim doğrusu.
devamını gör...
abartılı bir söylemdir. ülkeler arasında kıskanma olmaz; engelleme olur. gezi ile, aralık 2015 operasyonları ile pkk-pyd desteği ile zaten bunu yaşıyor, görüyoruz. erdoğan'ın bu kişisel üslubü sanki meseleyi önemsizleştiriyormuş gibi ele alınıyor, ki bu yanlış. devlet arasında en iyi ihtimalle rekabet vardır ve kimse kimsenin iyiliği, refahını istemez. çünkü yarın senin nüfuz alanında görünecektir.

isviçre, iç ve dış sömürü düzenindeki sermayenin toplanıp işletildiği yer. tarafsız olması da zaten bu yüzden. dünyanın şeytanlığını yaparak para kazanması, refah dağıtması benim dikkatimi çekmiyor. isteyen dikkat gösterebilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar