yobazlık haset ve erkekler...

bu erkek delisi yobaz kokonaları diğer vagonlardaki
kara bıyıklı erkeklerin arasına koyun sevinsin garibanlar!

resimdeki diğer hanzolar da metroda karı dikizleyemeyecekler diye kuduruyordur!birkaç gün havlayıp kudursunlar sonra unutulur nasılsa.
devamını gör...
karşı çıkacaklar tabii lan. yaşam tecridi sevmez, iktidar sever. yaşam kendi mekanını örerken, iktidar bu ince ince işlenmiş ağımsı yapının ipliklerini koparır. iplerini kendi elinde tuttuğu, birbiriyle ilişkisi olmayan, tecrit edilmiş bireylerden oluşan bir toplum vardır kafasında. kadınları toplumdan soyutlamak adına yapılan bu tür şeyleri safi bir mahrem namahrem boyutuna çekmek saçma lan. kadın erkeğin ötekisi değildir. ortak bir hayatı ortak şekilde yaşayan insanlığın, iki farklı ucudur. adamı hasta etmeyin.
devamını gör...
amacı, mevcut sorunların doğru ve köklü çözüm şeklinin bu olmadığına dikkat çekmektir. mesele erkekler ve kadınların bir arada bulunmaları değil, erkeklerin bazılarının rahatlıkla yanına kâr kalacağını sanarak tacize, şiddete vs. yeltenebilmeleridir. bunun çözümü de bu şekilde tecrit değildir. yapılması gereken herkes için ulaşım şartlarını iyileştirmek ve bir arada bulunurken bu olumsuzlukların önüne geçmek için önlemler almaktır. ayrıca bu uygulama suçsuz olan erkeklere potansiyel tecavüzcü muamelesinde bulunmak anlamına da gelir. esas tecrit edilmeleri gereken kadınlar değil, bu sorunlara yol açan erkeklerdir! öte yandan bir de bu vagonları kullanmayı tercih etmeyen kadınlara bakış açısının nasıl değişeceğini de bir düşünün..
devamını gör...
kaç gündür hortlayan tuhaf kadın, bayan bilememne türevli başlıklara bir şey yazmayayım diyorum ama yok dayanamayacağım artık. ey kendini fasulyeden nimet sayıp bu dünya üzerinde ki herşeyin temel kullanımı hakkını kendinde gören, dünyamızın etrafında döndüğü yüce "erkek ırkı" ayrıcalıklı vagon kavramını azcık bir düşünseniz keşke. adam olabilmeyi başarmak maalesef hepinize bahşedilmemiş bir özellik. öyle olsaydı cinnet geçirmemize sebep olan kardeşine tecavüz eden abi, hamile kadına şiddet gösteren bilemem kim.... diye uzayıp giden iğrençlikler ülkemizde olmazdı. ama hepsinin suçlusu peşinizde koşturup sizi bir an bile rahat bırakmayan arzu ve isteklerinize itaat etmeyen kadınlar. erkek olsam bu vagonu kendime hakaret sayardım. nasıl yani tecrit edilmesi gereken bir yaratıkmıyım ben ki insanlar benden sakınıp başka bir vagon tercih etmeli. neyse ki değilim Allaha şükür. farklı düşünüyoruz.
dip not : vagon yetmez başka bir dünya istiyorum. zihniyeti bozuk cibilliyetsizlerin * olmadığı. daha az önce yine küçücük bir kız çocuğuna tecavüz edip öldüren bir komşu haberine denk geldim. elim ayağım titriyor ama bizim konumuz vagon. neyse kalkıp yemek falan yapayım. asli görevimiz bu düşünüp fikir beyan etmek ne haddime.
devamını gör...
amacı yoktur. ne yaptığını kendisi de bilmiyordur. içgüdüsel olarak hareket ediyordur.

bakınız mevcut sorunların doğusuna ve batısına ve köküne şeetmek lazım. niye? çünkü eşşeen malum uzvundan dolayı. aynı prensibe göre silah bulundurma ve hatta kullanımı için devlet tüm kısıtlamaları kaldırsın. yasaklayarak olmaz! üç beş adam beş on kişi vurur diye hiç silah bulundurmak ruhsata bağlanır mı? ne ayıp! ne bağnazca! ne yobazca!

silahlara özgürlük! hemen emniyeti basıp silah ruhsatı veren birimi ateşe veriyoruz, komiserin alnına sprey boyayla kara çalıyoruz! artık herkes silah taşıyabilmeli. kendine hakim olamayan, ona buna sıkan adileri de kınıyorum.

cücük beyinli yobazlar sizi!
devamını gör...
kocasından, oğlundan, abisinden, kankasından ayrılmak istemiyordur. erkek olup kendisini kadın hissedenlerimiz var bir de. onları ne yapacağız? girişte muayene falan mı yapsalar?
devamını gör...
vagonun amacı ne olursa olsun
halktan böyle bir talep var..

bunun için olumsuz bir bahane aramak da yersiz..
namahrem diye bir şey var..

öyle veya böyle ayrı gitmek isteyen çoksa
bu talebin çok basit bir çözümle karşılanmasına
bu şekilde engel olmak oldukça ahlaksız ve edepsiz bir tavır!
devamını gör...
iş yerinden bir arkadaşıma göre:

"bayanlar için özel vagon sistemi hayat geçtiğinde diğer vagonlara boş dahi olsa bindiğimde maruz kaldığım bir taciz vakasında "iyi de o da bayan vagonuna binmemiş demek ki istiyor" şeklinde yargılamalara maruz kalma olasılığım çok yüksek. türkiye gibi bir yerde böyle bir uygulama tacizcilerin daha çok işine gelir"

şeklindedir.
devamını gör...
resimdeki kokonalara baktığımız zaman kimin ne için karşı çıktığı anlaşılıyor. ancak toplu taşımda ''ben kadınım'' düşüncesiyle erkekten yer isteme centilmenlik bekleme de yine bu gördüğümüz kokonalar veya bu fikri savunan evde kalmışlar ön sırayı çekerler.

bundan sonra toplumda böylelerine sadece kadın diye ayrıcalıklı davranırsam şerefsizim. bırakın ellesinler bırakın sürtünsünler. böylelerine az bile. sizden bir bok olmaz bu kafayla.jjaponya da elin budisti karşı çıkmıyor sana ne oluyor çakma batılı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar