bayan yazarlar lütfen bana mesaj atmayın

mesaj aparatının haremlik selamlık olmadığı tüm sözlüklerde tüm hemcinslerimin hoparlörü eline alarak bağırması gereken uyarı.

şimdi bu sözlük alemi çok karmaşık bir yapıya sahip. 20 tane nick çeviren bir insan bile var. kimin kaç yaşında olduğu belli değil. hiç kimsenin cinsiyeti tam belli değil. her şey muamma... zirveler olmasa kimse kimseyi doğru dürüst tanımayacak. işte böyle tehlikeli bir ortamda, ahir zamanda fitne fesatin baş aktörleri olan kadın vs zina co operation'ından uzak durmak için peşinen uyarı yapılması gerekiyor.

helal ve haram eksenli yaşayan bir mü'min kesin çizgileri olur. sözlükte dahi olsa bayanlarla konuşmaz. sanal ortam deyip, gerçek hayatta uzak durduğu zinaya yaklaşmaz. şimdi sözlük, ortamları evde kalmış olması muhtemel bir çok amazon feministin koca veya sevgili bulmak için kullandığı av ortamıdır. işte böyle ortamlarda ağına çekmek istedikleri erkekleri " yazılarınızı beğenerek takip ediyorum, tebrikler " falan gibi yalaka cümlelerle kandırmaya çalışırlar. burada mü'minin yapması gereken karsi cinsle iletisimi bıçak gibi kesip atmaktır. yani bir yazar bayansa, yekten onu engellemi ve mesajla kanına girmesinin önüne set çekmelidir. aksi takdirde sonunda is kötüye gider. bir erkekle bir kadın sözlükte mesaj aparatında yalnız kalır. üçüncü kişi şeytan olur ve şeytan akılları çeler. sonra msn, twitter ve facebook adresleri değiş tokuş edilir. daha sonra derken reelde görüşme planlanır ve artık fiilen flört denen zina işlemine geçiş sağlanır. bu tip hadiseler ütopik değildir. ihl sözlük gibi sözde islami olan mekanlarda bile çok hatun düşürüldüğü dilden dile dolaşmaktadır. bunları duyan insan kulaklarına inanamıyor ama maalesef sözlükler çöpçatan siteleri olarak kullanılmaktadır. burada en büyük vebal gençlere bu ortamı sağlayan sözlük sahiplerinedir. o yüzden son olarak tekrar şunu diyorum, " bayan yazarlar bana ve diğer dini bütün hemcinslerimden uzak durun. mesaj yoluyla tanımlarını beğeniyorum ayağına yatmayın. mesaj da atmayın."
devamını gör...
esası şu olmalı, son derece rahatsız olduğu bir durumun içine girmemek adına bu durumu hazırlayan koşulu yani bilgisayarını şu saat itibariyle imha edebilmeli. hem kendini ve hem bizi kurtarıp çok hayırlı bir iş yapmış olur.

(bkz: son derece rahatsız olduğumuz durum ve kişiler)
devamını gör...
yazarları iyi veya kötü yazıyor diye sınıflaması gereken beyinlere ihtiyacımız olduğunu düşündüren bir başlık. *

"sorsalar mağdurunu gaddar kendin gösterir." koca ragıp paşa
devamını gör...
+pişt

* aha, bakayım mesaj geldi, vallaha mesaj geldi
- kesin bayandandır abi, ehehe sen de az değilsin ha
* ee hacı az can yakmadık şu sözlüklerde, hani az kız düşürmedik diyorum
- aç bak bakalım abi ne diyormuş mesajda
+ (bkz: 67894224) güzel tesbit :)
* gördün mü oğlum, bu sözlükteki kızlar bana hasta dedim sana
- abi bi dakka ya, bayan olduğunu nerden biliyoruz?
* bütün tanımlarını okudum hacı, kesin bayan.
- ee cevap verecek misin?
* bak şimdi harekete bak, "teşekkür ederim hanımefendi, sizinde* çok güzel tanımlarınız var"
- vaay abi sen bu işi hakketen biliyorsun..
+ pişt
* aha cevap yazdı, heyecandan ellerim titriyor lan, iyi bak hacı yengen olacak o senin.
+ "teşekkür ederim."
- ee abi?
* ne ee'si hacı kız bana bitiyor anlamadın mı hala? naz yapıyor ürkek ceylanım..

edit büdüt: özel bir gayret gösterilmediği müddetçe kim bayan kim erkek onu ayırt etmek bile çok zordur sözlüklerde. tabi bu işin ehli olacak kadar melekeler geliştirilmediyse.


devamını gör...
benden ne şart altında olursa olsun asla sadır olmayacak söz. sağlam abazayım ayıptır söylemesi, her kim ki benden size böyle bir mesaj attı bilin ki o mesaj tehditle, şantajla, kafama silah dayandığı bir anda atılmıştır, lütfen ciddiye almayın.
devamını gör...
bayanlarda sana mesaj atmak için sıraya girmişti zaten denilesi başlık.

- sıra bende

- olmaz ikinci benim

- hayır önce ben atıcam dedim *
devamını gör...
ben bu feryada değil de daha çok "haremlik selamlık mesaj aparatı"na takıldım. yoktur bir örneği ama düşünceli bir müslüman yazılımcı böyle bir uygulama geliştirebilir sözlükler için, geliştirebilmeli yani. ihtiyaca binaen.*
devamını gör...
kesinlikle bayan yazarlar mesaj atmamalı.şuraya iki satır yazıp eğlenmeye,tartışmaya,kısmen bilgilenmeye geliyoruz.bayık bayık mesajlar atıp canımı sıkmayın sevgili yazarlar.
gidin ötede bayın.
devamını gör...
sözlükte haremlik selamlık olayı saçma olur. sonuçta burada fikirler çarpışıyor paylaşılıyor. tanımlarda cinsiyet olayı önemli değil bence. ama karşı cinse cevap vermeyerek mesaj engellenebilir istenirse..

edit: bu tanimin baska bir basliktan buraya tasinmis. onun icin alakasiz duruyor yani.
devamını gör...
ironiyi öğrenmek isteyen nesiller olursa, bu başlığa yönlendirmeyi düşünüyorum. hem sözlükte yazıp hem mesaj konusunda, sözlüğe tanımla seslenen bir yazar arkadaşın ironik yaşantısı, örnek gösterilmeye değer diye düşünüyorum.

reeldeki yaşantısı da bu ölçüde ironiden zenginse, bizimle paylaşmasını canı gönülden isterim.
devamını gör...
komik bir önermedir. kişinin iradesine hakim olamadığının da göstergesidir. cevap yazıp yazmamak kendine kalmış. ayrıca bir mesajda nasıl anlanıyor bayan ya da erkek olduğu ben henüz çözemedim onu da anlatıverseydi keşke şuracıkta. bu yazara tavsiyem bayan yazarların tanımlarını falan da okumasın şimdi ne olur ne olmaz ama di mi? bu yüzden sözlük yönetiminden acilen haremlik selamlık sözlük sistemine geçilmesini talep ediyorum.

(bkz: noluurr son bir mesaj atsaydım)
devamını gör...
katildigim onerme. yau kizlarin muhabbeti cok bayik oluyor zaten. hem ayni 3-5 konu uzerinde cakilip kaliyolar. yok mango indirim gunleri. yok dip boyasi yok manikur pedikur... yettiniz da!
devamını gör...
her şey ayarında ve haddinde olduğu sürece problem olabileceğini sanmıyorum. tabi mesajların içeriği önemli. "bayan yazarlar lütfen bana mesaj atmayın" dan ziyade buraya aranmaya gelen bayanların mesajlarına cevap vermemek bu işi sessiz sedasız halledebilir. tabi aynı durum erkek yazarlarımız içinde geçerli.

insanoğlu işte çiğ süt emmiş..

haremlik selamlık konusuna gelince hiçbir şekilde erkekler için bayan yazarlarla; bayanlar için erkek yazarlarla rtibata geçilmek istenmiyorsa bayanlar için ayrı erkekler için ayrı bir bölüm olmalı. mantıklı mı burdan kestiremiyorum.
devamını gör...
şimdi efendim faregiller ailesinin seçkin bireyi olarak biz bu durumu şöyle özetliyoruz. eğer ki bir farenin yaklaşım tarzında acımasızlık,ön yargı,zan ve yargısız infaz var ise %80 o kişi eleştirdiği konu ile alakalı muzdarip olmuş istediğini alamamıştır ve bu karşıklıksız süreç zamanla öfkeye ve tepkiye dönüşerek tek taraflı izlenim bırakmıştır.

eğer ki bu fare erkek ise

1-tatlı bir hamster tarafından terk edilmiş ya da kazık yemiş olabilir

2-tatlı bir fındık faresine aşık olmuş fakat başka bir fareye kaptırmış olabilir

3-ve son olarak tatlı bir toprak faresinden istediğini alamamıştır.

iş bu 3 sebep söz konusu erkek farenin, karşı cins olan farelere olan bakış açısını değiştireceği gibi onlara karşı öfke ve kin beslemesine sebebiyet vereceğinden en ufak hareketi onu etkileyecek ve olumsuz düşünmesine neden olacaktır.

dr fare *
devamını gör...
olta balık ilişkisini ispatlayan cümle. sözlük yazarları siyasi, güncel, sanatsal ya da herhangi edebi bir başlığa göstermedikleri ilgiyi buraya gösteriyorlar. yazarın yapmak istediği ironi de buydu zaten bence. o kazandı, siz kaybettiniz...
devamını gör...
atılan mesajdan yazar cinsiyetini şıp diye anlayan yazar feryadı.. bu kişi o kadar profesyoneldir ki bırak tanımdan tahmini henüz başlık daha sol frameye düşmeden bile anında teşhisi koyup tedaviye başlamıştır bile.

olmadıysa bir de buna bakın;

sözlükteki bayan yazarları zan altında bırakan çağrı.. lakin yazarın demek istediğini iyi niyetle bakıp şöyle bir tahminde bulunalım ki hiç de uzağında sayılmaz aslında.

kadınlar hakkında o kadar olumsuz tanımlar yazıp, atıp tutup coşmuştur ki mesaj yağmuruna tutulmuştur. muhtemelen "akıllı ol alırım aklını" tarzında mesajlardır.. böyle baskı altında kalınca yapacak başka bir şey bulamayan iyi atıp tutucu yazar kardeşimiz çareyi tek tek hepsine cevap vermektense kökten bir başlık atayım da hepsine gelsin deyü düşünmüş olacak yanılmıyorsam..

ne la bu?
devamını gör...
(#198418) burada gereken açıklamayı yapmışım. ama su var ilk girdiğim tanımı çok üzerine alınan olmuş. öyle olmayan bayanlar üzerine alınmasın. yarası olan zaten kendini ve ne naneler yediğini biliyor, sözüm onlaraydı. aynı şekil, erkeklerden mesaj almak istemeyen bir bayan da bunu tek tek yazarlara belirtmek yerine bir başlık altında da dile getirebilir. en mantıklısı bu. çünkü sözlük haremlik ve selamlık değil.
devamını gör...
saygı duyulması gereken bir tercihtir.

bayan yazarlar bana mesaj atabilirler, bir mahzuru yok bence.
devamını gör...
bayanlar lütfen mesaj atmayın

bir dilektir.
21.12.2011 saat 21.07 itibariyle 55 adet girimi entrymi ne ise şenlenmiş bir dilek.
garip bir cogito hali, şaka herhalde, evet şakadır mutlaka.
bu da bir dilektir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar