bayanların gereksiz kriz çıkarma nedenleri

periyodik olarak tekrarlanan klasik bayan davranışıdır. kendilerine olan ilginin birazcık azaldığını fark etmeleri eyleme geçmeleri için yeterli bir sebeptir.
devamını gör...
kendileri için hayata tutunma sebebidir. zira krizi olmayan bir ilişki, ilişki değildir. erkeklerin de her duruma özel kriz yönetimi teknikleri geliştirmesi gerekir.
devamını gör...
hiçbir kadın durduk yerde kriz çıkarmaz. gereksiz gibi görünen çoğu tepkinin ardında, biraz kurcalandığında derin kaygılar ve şüpheler bulunabilir. ya da başka şeyler. ne biliyim ben. hiç kriz çıkarmadım ki ben. ama kriz çıkaran kadınlara hep hayranlıkla bakmışımdır. anlam veremesem de, sebebini kavrayamasam da kriz çıkaran kadının haklı sebepleri olduğunu düşünürüm.

mesela hiç kriz çıkmasın isteyen erkek, kriz doğurabilecek hareketlerde bulunur mu? bulunmaz. yani bile bile böyle davranmaz. peki kriz çıktığında suçlu kim oluyor? kadın mı, yoksa krize sebep olan hareketini bilmekten aciz erkek mi? kısacası erkekler kadınları cinnet geçirme eşiğine getirip buna sebep olan hareketlerini araştırıp bulmak yerine kadını gereksiz kriz çıkarmakla suçluyorlar. böyle şey görülmemiştir. bilmiyorsan bir bilene sor değil mi? kadına sor. ilgiyle, gerçekten anlamak isteyerek sor. değer verdiğini hissettirerek sor.

kriz çıktığında buna realist gerekçeler aramak yerine, olayı kadınların aşırı duygusallığına, kıskançlığa, yada bilumum başka şeylere bağlamak erkekler için hep en kolayı olmuştur zaten. ama farklı düşünüyor olabileceğimizi, olaylara yüklediğimiz anlamların değişebileceğini göz önünde bulundurursak kimse kimsenin verdiği tepkiyi gereksiz görmez. anlayamadığı için küçümsemez. bir kadın kaprisli olabilir, ama verdiği her tepkiye kaprisinin bir nişanesi olarak bakarsak hele böyle hissettiğimizi ona hissettirirsek daha fazla kaprise katlanmak durumunda kalabiliriz. 'zaten ben onun gözünde kaprislinin tekiyim' düşüncesindeki kadın kaprise devam edecek olan kadındır. kaprislerle dolu hayatımıza bir 'sun' doğsun istiyorsak her şeyden önce 'anlamak' istemeliyiz. böylece hayatı bir meyve suyu tadında yaşayabiliriz. *
devamını gör...
sonsuz.

üç yıl önce yaptığınız bir şaka bile olabilir.

ek : artık sözlüğün karakter yansıtma özelliği de güçlense de, çince espriler yapsak, kullandığımız pi, sigma, omega gibi semboller normal çıksa. bir türlü memnun olmayan halk adına l'atitude.
devamını gör...
her zaman erkek kendini mahcup hissetsin, her zaman bir sorunu çözmeye çalışsın, benimle ilgilensin, ilişkisi için emek versin, uğraşsın mantığından vücut bulan nedenlerdir.
devamını gör...
farklı boyutlarda tezahür edebilen krizlerdir.

örnek olay:
exception'ın fakülteden bir arkadaşı ve eşinin yakın bir ilçeye tayinleri çıkmıştır. yerleşme ve oryantasyon dönemi miktarınca vakit geçtikten sonra adet olduğu üzere ziyaret edilmeye karar verilir ve bu durum kız arkadaşa haber verilir. kız tarafının bazı özel durumlarından dolayı exception yalnız gidecektir bu ziyarete. öncelikle gayet normal karşılanır bu talep hatta beraber hoşgeldin hediyesi bile alınır. ancak ziyaret günü yaklaştıkça yapılan konuşmalarda konunun illa ki bir şekilde bu meseleye getirilmekte olduğu fark edilir ve "neden gidiyorsun, gitmesen olmaz mı, ne yapacaksın ki gidip" gibi cümlelere muhatap kalınır ancak bu duruma bir anlam verilemez ve durum uygun bir dille anlatılarak karşı taraf rahatlatılmaya çalışılır. bununla beraber ziyaret esnasında da oldukça yoğun bir telefon ve mesaj trafiğine maruz kalınır ve ziyaretten pek bir şey anlaşılmaz. belli bir süre sonra yapılan konuşmalarda anlaşılır ki böyle davranmasının sebebi; arkadaşımın eşinin bana birini bulduğu ve benim de onunla tanışmak için oraya gittiğim düşüncesidir.

sonuç: hiç düşünmeden kriz doğurabilecek hareketlerde bulunan ve bu yaptıklarını normal gören erkekler pek tabii ki mevcuttur. başımdan geçen örnekte olduğu gibi paranoyakça düşüncelerin tohumlarını attığı gereksiz krizler çıkaran kızlar da mevcuttur. şahsi tecrübeler neden hep bana böylesi denk geliyor diye düşündürmekte ve ikinci şıkkın daha baskın olduğunu göstermektedir. önemli olan karşılıklı güven ve açık sözlülük içerisinde krize sebep olan meseleleri değerlendirmek ve karşılıklı anlayışa dayalı ortak bir çözüm yolu bulmaktır. takdir çok değerli cogitanlarındır.
devamını gör...
tohumda bulunan genlerden kaynaklanan bir mesele olduğundan yapılabilcek bişey yoktur en iyisimi krizleri atlattırabilcek partner(ler) bulmak sevmek sevilmek..
devamını gör...
aslında bu durum japon ekonomisine çok benzemektedir. şöyle ki japonya herkesin bildiği üzere refah kapısının en uç noktalarından bir tanesidir. hatta bir dönem parayı ne yapacaklarını şaşırmış durumdalardı. o tahvil senin bu yatırım benim diyerek paralarını ülke dışına dahi çıkardılar. abd tahvilleri bonoları aldılar. avrupa da ar-ge tesisleri kurdular vs. ülke de ki en büyük sorun ise halkın doymasıydı bu doyma dediğimiz husus mala mülke .. telefon diyorsun alası , kamera desen insan gözünden daha net gösteren full hd'ler..araba desen gani - adamlar play station üreticisi azizim daha ne olsun. ülkede sonu sesyonla biten bir sorun var bizde ki gibi enflasyon falan değil az tüketimden canlılığın bitmesi denilen şey dezenflasyon. hükümetler deli oluyor bu duruma doymuş bir piyasa üretiyorsun lakin halkta tık yok. tabi ne oluyor üretim sevdası azalıyor sadece dış piyasa dış piyasa nereye kadar.. hatta arasıra şöle bir deprem olsa millet bir bulgur ekmek stoğu yapsa değil mi heh aynı durum burada kavgasız , gürültüsüz bir aşk nereye kadar.. insan sıkılır rahat batar değil mi ? ne yapıyoruz kriz havası..
devamını gör...
piiii olur olmaz her yerde yapanları var. onlar kötü. bıyıkları çıkasıcalar. o nedir öyle ya? bi sus, bi dur, bi kapa çeneni! bu ne şiddet bu ne celal?
devamını gör...
arabaya binerken, "niye kapımı açmadın? sen ne odun adam oldun. biz böyle değildik evlenmeden önce değiştin sen değiştin." serzenişi gereksiz bir krize neden olabilir. evet bu gereksizdir.

notum: Allahtan internet var evlenince erkeklerin değiştiğini nerden bilirdik sonra.*
devamını gör...
olacağı varsa olacaktır. mümkünse güvenli bir sığınak bulup fırtına dininceye kadar beklemek gerekir.

eve gelmemiş olabilirsiniz, eve erken gelmiş olabilirsiniz, eve geç de gelmiş olabilirsiniz hatta eve zamanında da gelmiş olabilirsiniz.

bir kıza anlık bir bakış atmış olabilirsiniz, bir kız size anlık bakış atmış olabilir, hatta ortamda kız yoktur lafı bile geçmemiş olabilir.

en yakın arkadaşını seviyor olabilirsiniz, en yakın arkadaşından tiksiniyor olabilirsiniz, en yakın arkadaşını en yakın arkadaşınız olarak bile görüyor olabilirsiniz hatta yakın hiçbir arkadaşı da olmayabilir.

kilo aldığını fark etmiş olabilirsiniz, kilo aldığı gözünüzden kaçmış olabilir, kilo almasını umursamıyor hatta o kiloyu ona yakıştırıyor bile olabilirsiniz.

eltisinde olan elbisenin daha iyisi onda yoktur, eltisinde olan elbisenin renginde elbisesi yoktur, eltisinin elbisesine "çok yakışmış" demiş olabilirsiniz.

evi kontrol etmeden tatile çıkmış olabilirsiniz, evi 1 kez kontrol edip tatile çıkmış olabilirsiniz, evi milyon kez kontrol edip tatile çıkmış olabilirsiniz hatta sadece tatile çıkma fikrini ortaya atmış olabilirsiniz.

(bkz: o kriz çıkacak)
(bkz: panic room)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar