bayern münih

almanya'nın bavyera eyaletinin başkenti münih'te kurulan bu takım, bavyera eyaletinin bir çok kulübünün bir araya gelmesiyle oluşturulmuştur ve bu birliği göstermek için sembol olarak bavyera eyalet armasındaki mavi-beyaz baklava dilimleri seçilmiştir, kulübün takma ismi genelde "bavyeralılar"dır fakat bazen de "kırmızılılar" diye anılmaktadır.

bundesliga'nın en başarılı ve en önemli takımıdır.
devamını gör...
teknik direktör olunacak son takım...

nedeni öyle bir başkana sahip ki maçı kaybettiğinde adam senden hesap sorsa normal bir başkan gibi soramaz yani aziz yıldırım'a, fikret orman'a, ünal aysal'a, sadri şener'e dersin bir şeylerde imparator'a ne dicen...

hem oyuncu hemde hoca olarak şampiyonlar ligide kazanmış, dünya kupasıda...

adamı öyle bir sorguya çeker ki...

aklın şaşar...
devamını gör...
şampiyonlar ligi yarı finalinde barcelona ile eşleşen takım. müthiş bir formları ve süper bir kadroları var. barcelonayı eleyeceklerdir. sürpriz yapıp kupayı alabilirlerde belli olmaz bu hansların işi.
devamını gör...
zirvede kalmak için kullandığı yöntemlerden en önemlisi, rakibi olabilecek takımların yıldız futbolcularını transfer etmektir.

bu yöntemi takıma katkı sağlamaktan çok rakibi zayıflatmak için kullanır.
devamını gör...
para var huzur var dedirtiyor. almanyanın en büyüğü. bundesligada kim parlarsa hemen alıyorlar. bundesliga yıldızlar topluluğu gibi bir şey aslında. zerre haz edilmez.
devamını gör...
fc barcelona'yı sahadan sildiği için beğeni ve takdir toplayan takım.

ama bilmeli ki, bu sempati kendisinden değil, barça'nın yıllardır süren zulmünden kaynaklanıyor. yoksa almanya liginde yaptıkları sebebiyle kendisine hal-i hazırda uyuz olunmakta, içeride dışarıda herkesi yenen bir takım haline dönüşürse futbolseverlerin yeni barçası olma ihtimali yüksek.

zalimi ezdin, eyvallah, iyi yaptın ama kendin de zalimleşme, ayağını denk al.
devamını gör...
almanya'nın bir kenti. bir de borussia dortmunt'la eintracht frankfurt var. bunlar hep almanya'nın büyükşehir belediyeleri.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar